Skocz do zawartości

jaka Stacja Graficzna 3d


Gość zwrot

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zwrot

witam, mam zamiar zakupić sprzęt do modelowania 3d i renderingu. Mam zamiar używać programu cinema4d i vrayforc4d system 64bit.

Gdzie mogę znaleźć przykłady stacji graficznych do takich zastosowań oraz ich ceny. Jestem w stanie wydać okolo 10 -15 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość zwrot
wallop, wchodzilem na tą strone lecz niestety aktualizowana to byla w 2008 roku. Ktos moze mi powiedziec na jakie perametry sprzętu moglbym liczyc za 10-15 tys zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zwrot

Wlasnie chciałbym uniknać maca bo nie pracuje na OSX, jestem przezwyczajony do windowsa , a instalowanie win na macku mija sie chyba z celem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pracujesz bo nie lubisz czy nigdy nie pracowałeś? Jeśli nie pracowałeś to zdecydowanie zacznij! Z czasem docenisz przesiadkę.

W kwestii stacji roboczych z Windowsem nie doradzę bo się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie zapytam może ktoś wie... czy w ogóle można nawet delikatnie podkręcić nową platformę opartą na Xeonach 5500. Bo jeśli nie to ja osobiście przetestował bym konkretne zastosowania na najnowszym OSX vs Widows przed wydaniem 15 tys pln. W końcu można się zadowolić i7 a kasę wydać na chłodzenie, sdd itd. a i tak zostanie parę groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to stacji roboczych nie da się podkręcać (chyba że coś się ostatnio zmieniło w tej kwestii). Jest to kwestia płyt głównych nie samych procesorów.

 

OSX ma nieporównywalnie lepsze zarządzanie pamięcią niż Windows - nie ma tu charakterystycznego 'zwalniania' systemu po dłuższym czasie - w pracy praktycznie nie restartujemy Mac'ów. Nie ma też problemu z 'zamulaniem' systemu po pewnym czasie od instalacji - brak rejestru robi swoje. Może to wpływać na czas renderingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż można podkręcać co widać zresztą w linku który podałem ale dotyczyło to poprzedniej platformy. Nie ma oczywiście takiej swobody i można to było zrobić w określonym zakresie ale biorąc pod uwagę ceny Xeonów i fakt iż mamy do czynienia z dwoma CPU każdy ruch był cenny. Ale aktualnie jest 1366... a intelowi takie nawet bardzo delikatne podkręcanie chyba bardzo leżało. Swoja drogą te Xeony w pojedynczych konfiguracjach kręcą się jak diabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności