Jump to content

Spyra

Members
 • Content Count

  722
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Spyra last won the day on November 18 2011

Spyra had the most liked content!

Community Reputation

18 Good

About Spyra

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Tarnow
 1. Nie liczą się wątki, ale wydana kasa na całe liczydło. Intel ma wyższy zegar, a procki na szczycie tej listy są po 1900 USD za sztukę. Nie ma co wszczynać przebrzmiałych dyskusji wątek vs. ilość rdzeni itd. itd.Ciekawe jest jedynie to, jak „denna” architektura AMD chodzi razem z Linuksem,bo Intel tak nie reaguje na zmianę systemu, a Linuks jest za darmo.
 2. Kurde ledwo się tu zalogowałem… ale jak widzę wszystko się zgadza czyli Maxwell lubi AMD i Linuksa. Szczyty listy mówią same za siebie… http://www.maxwellrender.com/benchwell
 3. Tomik, a gdzie baba, wszyscy tu czekają na babę w lustrze.. może być przymglona dla podrasowania wyobraźni…;) Ja nie tworzyłem ostatnich obrazków ku pięknu, ale raczej wskazaniu źródłowych możliwości Maxwella i unikaniu post-produkcji w aspekcie grubszych parametrów oświetleniowych.
 4. Problem to próba zbyt skutecznego ogniskowania wszelakich zalet w jednej karcie i do tego przemieszka zwykłych kart z profesjonalnymi. Bałagan jak cholera. Warto tu jeszcze dobrze przyjrzeć się najnowszym FirePro może są bliżej sensownego kompromisu.. http://hothardware.com/Reviews/AMD-FirePro-V7900-and-V5900-Professional-Graphics-/?page=1 http://www.cgchannel.com/2011/10/review-professional-gpus-nvidia-vs-amd-2011/ PS.Ja osobiście wybrałbym na dzisiaj FirePro 5900, bo właściwie nigdzie nie daje większej plamy i ma 2GB pamięci no ale kosztuje ponad 400USD.Oczywiście jak ktoś renderuje w Mentalu z GPU to inny kierunek… itd. Jak widać w teście potężne różnice w reakcji konkretnego softu na konkretną kartę więc można tak sobie gonić w piętkę…pytając i doradzając. http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814195106
 5. Na tym forum już parę razy prosiłem o test posiadaczy Quadro, ale nikt jakoś nie potrafi go wykonać w odpowiedni sposób, a odpowiedni sposób to OpenGL vs… reszta. Quadro ma bardzo konkretne zalety głównie dla aplikacji CAD, jeśli chodzi o 3ds to dużo zależy od sposobu pracy, jeśli ktoś pracuje na wire a jak przyjdzie do super-gęstych scen to zazwyczaj wszyscy kończymy na wire, to Quadro powinno dać lepsze wyniki tak co do fps jak i wyglądu siatki, bo ma odpowiednie wygładzanie. Dlatego też tanie Quadro może przebić drogie Geforce.
 6. Spyra

  Sandy Bridge-e

  Spyra napisała... dobre :D ale bardziej mi się podoba skrócenie czasu w Scanline o dziesiątki godzin :). Zestaw na jedno gniazdo optymalny szczególnie z Mentalem, bo ten Intela bardziej lubi.
 7. Dobra kończę tę z lekka psychodeliczną serię.. jak widać można walnąć kometą w ziemię :)
 8. Spyra

  Sandy Bridge-e

  No nie.. wydajność będzie bardzo dobra z 2-Xeonów 8-rdzeni podkręconych na SR-3, ale minimalna cena zakupu znowu rośnie i po prostu w praktyce skok wydajności może być zbyt niski aby opłacało się przesiadać. Jeśli trzeba będzie zapłacić 1100USD, za najtańszy procesor 8-rdzeniowy który ma tylko 2Ghz, to cudów w podkręcaniu nie będzie. Być może AMD nie naciska Intela dostateczni silnie ale przecież rywalizują ze starą serią własnych produktów i musi być jakiś sens zmiany, tym bardziej że trzeba kupić nową płytę.
 9. Spyra

  Sandy Bridge-e

  Te 2 Kw to może dla SR-3 będzie potrzebne i to bez żartów, bo tam można jeszcze kilka kart posadzić oprócz dwóch podkręconych 8-rdzeniowców. Ale szkoda że zjechali z zegarami i dowalili dosyć przykre ceny, bowiem zakup jednego 8-rdzeniowca i ostre podkręcenie miało by sens nawet przy cenie ok. 1000 USD, ale niski zegar startowy poważnie utrudnia życie więc wyjdzie na jedno w porównaniu z ostro podkręconymi 6-rdzeniami.
 10. Spyra

  Sandy Bridge-e

  Quadro się świetnie nadaje do OpenGL również .. natomiast Xeony może będą tańsze, ale wstępnie podane ceny są takie: http://www.cpu-world.com/news_2011/2011102701_Prices_of_Xeon_E5-2600-series_CPUs.html
 11. Spyra

  Sandy Bridge-e

  RafalPL Robiłeś testy w Maksie w OpenGL dla Quadro ??, jak tam siatka.. powinna być piękna i gładka. Ja tam siatkę lubię, jak ktoś podchodzi do monitora i mówi ty coś tu widzisz ? :) Najtańszy Xeon E5 będzie kosztował 200 USD problem w tym że będzie miał 4 rdzenie, 4 wątki i 1,8Ghz.
 12. Tu bardziej północne klimaty, sun zdjęty do zera, ale parametr asymmetry na ponad 0,9 daje taki efekt..
 13. Goły renderer jak najbardziej. Post-produkcja delikatna tylko faktura na „księżycu” i zachmurzenie wokół. Jednak trzeba powiedzieć, że jest masa zmiennych w Physical Sky do opanowania, bowiem wpływ poszczególnych parametrów zależy od miejsca słońca na nieboskłonie itd. Dla nocy głównie działał ozon ustawiony na 1,2 zamiast standardowego 0,4 ale zmieniłem też inne parametry. Tu efekt przy zachowaniu ustawień i zdjęciu ozonu do zera plus obniżenie temperatury słońca.. do 7777K z 8777K.
 14. Spyra

  Sandy Bridge-e

  Ten procesor ma chyba dwa zablokowane rdzenie, ale przecież nie to jest przyczyną, jednak dziwna sprawa bo nigdzie nie widziałem takiego wyniku. Swoją drogą ciekawe czy na zwykłych płytach z pojedynczym LGA 2011 będzie można używać 8-rdzeniowych Xeonów.. chyba tak, jednakże Intel za najtańszy model z zegarem 2Ghz ma żądać 1100 USD, a wychodząc z tak niskiego zegara, bez zmiany mnożnika nie da się osiągnąć cudów w OC… może 3,5 Ghz.
 15. Nie wiem.. może SR-3 potrafi ale dla i7-3930K pisze wyraźnie Multiprocessing – Uniprocessor więc aby dwa procki zagrały razem muszą być raczej Xeony.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy