Skocz do zawartości

pojazd 3d: citroen 11cv


jureksw

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam na imię Jurek i jestem już starym prykiem (mam 48 lat) grafiką 3d

bawię od kilku lat. Jest to moje hobby a zarazem wielka przygoda z 3d. Samochody modeluję na rhino 2.0 a renderuję czasem w Maxonie

Cinema. Model citroena rozpocząłem

2 miesiące temu i jakiś czas przestałem

się nim zajmować. Ponieważ chciałbym zakończyć już swój model wystawiam

do oceny swoją pracę jednocześnie prosząc o wyrozumiałość ( oczywiście z powodu wieku). Czekam na oceny i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo ładny ... model. :-) Bo materiały zbyt ładne jesli chcesz zrobić realistyczny samochód. Napewno zbyt się błyszczy.

 

Stajesz teraz przed wyborem: ładny model, czy realistyczny model. ;)

 

Co do modelingu nie mam zastrzeżeń.

 

Oczywiście projekt dużo traci, gdyż nie ma otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nawet nawet...objekt ideał...tylko staruszku nad renderem mógłbyś popracować :))

 

 

A tak wogole to z tajemniczych żródeł wiem...że ten pan jureksw- to niezłą kolekcję objektów 3D (samochody) liczną och liczną...i to z detalami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te zdjęcia były dla mnie natchnieniem

a także to co pamiętałem z lat 60-tych.

Samochód pochodzi z lat trzydziestych

i jako takich szczegółów nie idzie się

doszukać nawet w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te zdjęcia były dla mnie natchnieniem

a także to co pamiętałem z lat 60-tych.

Samochód pochodzi z lat trzydziestych

i jako takich szczegółów nie idzie się

doszukać nawet w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ladny, nie ma sie czego przyczepic. Jezeli moge zasugerowac cos apropo sceny to moze finalny render przerobic na sepia tone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Model bardzoe ładny, gładki, podoba mi się jednym słowem:D Wymodeluj i dodaj także wycieraczki, bo bez nich pusto (tak tylko przypominam o wycieraczkach, chociaż wiem, że niepotrzebnie przypominam:>). Aaaaa. I jakbyś mógł kadrować lepiej obrazki, bo niepotrzebnie ładują się WIELKIE PUSTE POLA;P

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za sugestie, następnym razem się poprawię. Bedę pracował nad sobą. Teraz detale typu wycieraczek, może lusterka no nie wiem co jeszcze? a potem tylko opony i praca nad renderingiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie bez nart. Teraz wstrzymuję modelowanie samochodu a przechodzę na krótko do kół. Ma dylemat czy pozostawić taki bieznik. czekam na sugestie.

 

:) pozdrawiam wszystkich idwiedzających forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta opona będzie miała chyba więcej face\'ów po exporcie niż cała karoseria ;) ale wygląda bardzo dobrze, nie ma już chyba potrzeby nic zmieniać... tylko ten czarny punkcik na środku kołpaka mnie kłuje w oczy... taka brzydka pozostałość po Revolvie chyba :) ogólnie cała praca bardzo mi się podoba, no i jest oryginalna, bo mało jest klasyków na tym forum :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć model mi sie ogulnie super podoba lecz mam pewną sugestie

1.Wycieraczki by sie przydały i czy wogule bedą ? :D

2.Koło drzwi poowinno być lusterko albo coś takiego tak jak na realistycznym modelu .

Pozdro. Bednarz

PS. czy felgi już takie zostaną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie uznaję textur itp.

Staram się modelować każdy element. Np. reflektor skłąda się z lustra, szkła, żarówki itd. Koło zostało w całości wymodelowane i wbrew pozorom jest to bardzo łatwe. Chętnie opieszę jeśli potrzeba. A teraz dalsza część samochodu. Pozostały jeszcze wycieraczki a może coś jescze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh hym czy to nie przesada ?? ile ta opona ma polygonow ?? a nie lepiej by bylo zrobic poprostu mape bump ?? choc fajnie to wyglada no ale i tak bede uwazal ze to juz przesada :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszy raz opócz numeru seryjnego widze wentylek, który fajnie wygląda.

Żeby ta pracka przypadkiem nie skończyła się tak jak Honda Civic bo szkoda będzie bo modelik jest ładny :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nie wymodelowal w Hondzie raczki od otwierania wlewu paliwa rotfl, szkoda szkoda

 

ale modelowanie bieznika, hmmm niby starannosc i punkt za to, ale z drugiej strony to meczenie komputera i utrudnianie sobie pracy, chyba ze komp to supermachina, ile kolo ma polys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności