Skocz do zawartości

Bake 3D jak to ugryzc


rly

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do policzenia duza animacje i musze w niej zastosowac efekt GI w sumie trzy tysiace klatek duza scena architektoniczna.Wiem ze mozna wypiec tekstury ale mam pytanie czy wie ktos dokladnie jak to zrobic.Czy takie tekstury trzeba ponownie nakladac na obiekty w scenie czy robi sie to automatycznie.jak pozniej to renderowac wylacza sie wszyskie swiatla i z default light czy inaczej.To ta scena zeby miec pojemnosc o rozmiarze przedsiewziecia http://rly.insidethe.net/architektura/34mont.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ja zawsze robie multiframes incremental irradiation map i licze swoja animke na najnizszych ustawieniach antialiasingu co 10 klatke - na koniec zapisuje vray irradiation map, ktora zawiera w sobie juz GI dlacalej sceny, ktora widac z przelotu kamery, wiec nic nie powinno migac. potem ustawiam finalna jakosc renderingu, robie irradiation map z wczesniej zapisanego pliku i licze finalna animke. baking textur jest bardzo czasochlonny i trzeba zawsze dobrze pomapowac obiekty. poza tym bake3d robi wszystko do plikow png, z maska i ta maske potem trzeba recznie wylaczac, bo powoduje ona artefakty na krawedziach mapowanych polygonow...(tzw. szwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności