Skocz do zawartości

Pewna książka o kompozycji i kolorach


Gość Wish69

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka! Pamiętam, że kiedyś oglądałem książkę traktującą o kompozycji oraz kolorach. Autora nie pamiętam, tytułu też. Pamiętam, że było sporo miniatur, były też w kolorze. Miniatury różnego rodzaju obrazów i analiza kompozycji, oraz kolorów. Czyli pod obrazkiem damy z parasolem było napisane np. dlaczego parasol jest czerwony, a jakaś kobieta w tle ma taki sam kolor sukienki, że to się równoważy itp. Czy ktoś może kojarzy taką pozycję? Albo coś podobnego? Wydaje mi się, że kiedyś książka przewinęła się na forum, ale kiedy, w któym wątku? Widziałem ją jakiś rok, półtora roku temu.Za pomoc i uwagę z góry dziękuję.

 

Mam Lumisia odnośnie kompozycji, ale brak mi pozycji, która w wyczerpujący sposób opisuje jak kolor działa na wzrok itp. Może ktoś zna coś wartego polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie wiem czy to o tą książkę ci chodziło "Color and Light: A Guide for the Realist Painter", wyczerpujących informacji na temat koloru znajdziesz też w "Historia koloru w dziejach malarstwa europejskiego" - Rzepińska (ta z kolei nie należy do lekkich książek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, może kiedyś uda mi się to wygrzebać z jakiejś płyty. Wiem, że było! Tylko potem się zgubiło... jakiś chomikowy pdf.. chyba. "Color and Light: A Guide for the Realist Painter" - słyszałem o tym, autor napisał też "Imaginative Realism". Dysponujesz może jakąś wersją pdf? Myślałem, żeby zamówić przez Empik czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności