Skocz do zawartości

VRAY - Setting up 8 thread(s) - czarny ekran


omle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Pracuje nad pewnym projektem i renderuję dosyć proste wnętrza. Od dwóch dni niestety nie mogę skończyć, żadnego renderu. Po pewnym czasie ekran robi się czarny - komputer jakby się zawiesił, nie pomaga odczekanie kilku godzin.

 

Używam Light Cache + Irradiance Map. Według Vray loga, light cache liczy się prawidłowo, problem występuje przy prepass-ach lub przy finalnym renderze. Rozdzielczości i ustawienia jakości nie są bardzo wyśrubowane. Może to wina ostatnich temperatur? Procesor jest podkręcony i od roku działa bez zarzutu. Temperatura procesora w stresie ok 90-95 st. C.

 

Moja maszyna:

GIGABYTE GA-EX58-UD5

Intel Core i7 920(D0)@3,78Ghz + Corsair H50

RAM Corsair 12GB

 

W załączeniu log VRayLog2_problem.txt (okrojony ze względu na limit).

Może ktoś wie w czym może leżeć przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wiesz, temperatury stanowczo masz za wysokie. Zejdź z taktowania i to mocno, trzymaj się w stresie 70 stopni. Zwłaszcza teraz, latem. Jest gorąco i automatycznie wszystkie temperatury skaczą do góry. Nie chcę Cię straszyć ale jeżeli od roku na takich temperaturach lecisz to nie wygląda to najlepiej. Sprowadź wszystko w biosie do zera i zobacz czy na niekręconym procku pójdzie normalnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcia w biosie miałem zdecydowanie za wysoko! Musiałem lekko zjechać z częstotliwością procesora. 3,2Ghz. Jak na razie temp w stresie max 67 st. C. Powinno być dobrze :)

 

Czytałem, że ten model może pracować nawet przy stabilnym 4,0 Ghz i dosyć niskich temperaturach.

 

Dla ciekawskich:

http://ocforum.pl/73-socket-1366-1156-1155/podkrecanie-i7-920-na-plycie-gygabyte-ga-ex58-ud5-25811/

 

Keep on blues!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem żeby mi hyperthreading podnosił temperaturę.

 

Podwaja ilość bucketów, ale każdy bucket jest 2 razy wolniejszy :)

 

Ogólnie komputer jest dzięki temu nieco wydajniejszy, bo lepiej zarządza procesami, w praktyce nie widziałem żadnych testów to potwierdzających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie HT wygrzewa procesor. W spoczynku mam temperatury rzędu 40st, w stresie 60st. przy wyłączonym HT. U mnie podnosi temp. o ok. 10st. Zrobię testy jaka jest różnica w czasie renderu takiej samej sceny jak będę miał chwile. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności