Skocz do zawartości

Lenovo W530 vs Dell Precision M4800


Gość architekt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość architekt

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Jak w temacie stoję przed dylematem zakupu przenośnej stacji roboczej. Jestem architektem, sprzęt wykorzystywał będę jedynie do pracy w programach AutoCAD, Archicad, 3dsMax + Vray, Sketchup + Vray, Photoshop, Illustrator, InDesign - rysunki wektorowe, modelowanie 3d, rendering, obróbka graficzna.

 

Po wielu dniach intensywnych i wnikliwych poszukiwań wybór zawęził się do dwóch bardzo konkretnych modeli:

 

1. Lenovo ThinkPad W530

 

Specyfikacja:

-Procesor Intel i7-3740QM 4 x 2.7GHz Turbo 3.7GHz 6MB Cache

-Pamięć RAM DDR3 8GB 1600MHz

-Karty graficzne Intel HD 4000 i nVidia Quadro K1000M 2GB

-Dysk twardy 500GB 7200 SATA

-Matryca LED 15,6” FULL HD, rozdzielczość 1920 x 1080,panoramiczna. Powłoka antyrefleksyjna

-2x USB 3.0

-Gwarancja 3 lata

-Import z USA

-Cena: 5400zł

 

2. Dell Precision 4800

 

Specyfikacja:

-Intel Core i7-4600M 2x 2.9 - 3.6 GHz, 4MB cache

-Pamięć RAM 16GB DDR3, 1600MHz

-Dysk twardy 256GB SSD (2,5")

-Karty graficzne Intel HD 4400 oraz nVIDIA QUADRO K1100 - 2GB DDR5

-Martyca 15,6" FULL HD 1920x1080 (ULTRA SHARP)Matowa

-4x USB 3.0

-Gwarancja 3 lata

-Cena: 5700zł

 

Wybór niełatwy. Tym bardziej,że nie jestem biegły w dziedzinie sprzętu acz sporo ostatnio czytałem. Na pozór Dell posiada mocniejsze bebechy za wyjątkiem (dwurdzeniowego?) procesora. Natomiast Lenovo zbiera rewelacyjne opinie martycy jeśli chodzi o odwzorowywanie kolorów co też jest bardzo istotne dla architekta/grafika. Natomiast to czego nie da się zmierzyć patrząc na specyfikacje to niezawodność, jakość serwisu, kultura pracy, które są dla mnie równie ważne.

 

Proszę o pomoc szczególnie tych osób, które miały kontakt z ww modelami. Może jacyś inni projektanci? Ważniejszy lepszy procesor czy karta graficzna? Dysk SSD czy super martyca? Lenovo czy Dell?

Dzięki za każdą pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość architekt
Ja bym osobiście żadnego z tych nie brał. generalnie unikał kart quadro.

 

A mógłbyś rozwinąć? Przyznam, że wypowiedź dość rewolucyjna w stosunku do tego co do tej pory czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie pracujesz w solid worksie... to quadro jest bez sensu... W 3dsmaxie GTX radzą sobię świetnie. a wątków na tym forum od płączących ludzi z quadro po parenaście tyś, dlaczego działą tak wolno.. było wiele.. wystarczy poczytać :P

 

nie wiem tylko jak wypada praca auto cad na quadro bo nie miałem przyjemnośći testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7-4600M 2x 2.9 - 3.6 GHz

2-rdzeniowy procesor - kupa. dobbry do lapka za 2.500pln

 

Ja swojego lenovo z nieco lepszą specyfikacją kupilem w PL za 3500 (tylko karta słabsza ale przynajmniej nie quadro) więc nie wiem kto Ci takie oferty przygotowal, bo oba warte z połowę ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najważniejszy jest zawsze procesor, dlatego z tych dwóch wybrałbym zdecydowanie Lenovo.

Jeśli chciałbyś spojrzeć na coś podobnego bez Quadro to już powinien być w sprzedaży nowy model Y510P z i7-4700mQ 8GB ramu i GT755 w SLI, orientacyjna cena w granicach 4000zł

Z innych modeli poszukaj MSI GT60 15.6" FHD i7-4800MQ GTX 870, to jest chyba bez systemu model to będzie z 5500zł - minusem MSI jest wygląd taki troche "festyn". kwestia gustu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś rozwinąć? Przyznam, że wypowiedź dość rewolucyjna w stosunku do tego co do tej pory czytałem.
zapewne azbesty czepia się quadro w zastosowaniach typu 3ds max i rendering na gpu :) natomiast jeśli więcej pracujesz z liniami czyli autocad , archicad to quadro sobie z nimi lepiej radzi niż gtx. Ja bym zasadniczo oba te lapki pominął a patrzyła na http://www.xnote.pl/xnote-w355-i74700mq-8gb-1000-gb-gtx765m-p-25026.html. MSi należy omijać szerokim łukiem maja słaby system chłodzenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Matezzzz

Witajcie

 

Ja też poszukuję mobilnej do pracy w 3d tylko budżet do 9000 zł i to moja propozycja:

 

1)DELL PRECISION M6800

-i7-4800QM z 6MB Cache

-16GB DDR3

-AMD FirePro 6100 z 2GB G-DDR5

 

co o tym myślicie i co możecie polecić w przedziale do 9000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amd nie będą najlepszym niestaty wyborem do grafiki - adobe niemal całkowicie olał support w swoich pakietach - jeżeli nic sie nie zmieniło w ost. 3mcach - karty amd na rzecz nvidii. Rozumiem, ze Creative Cloud to nie grafika 3d ale zwyczajnie będzie to odczuwalne w pracy z multimediami.

 

Nie wiem tez jakie embargo jest na intele w pctach (najlepsze najpierw trafiają do maków) ale warto poczekać na szybsze procesory. Szkoda płacić 9k za 5% szybszy procesor od kogoś, kto zapłacił 3k.

W przedziale do 9k do grafiki 3d to lepiej kupić dwa laptopy o takiej wydjności jak ten dell, drugi na render farmę ;)

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Matezzzz
amd nie będą najlepszym niestaty wyborem do grafiki - adobe niemal całkowicie olał support w swoich pakietach - jeżeli nic sie nie zmieniło w ost. 3mcach - karty amd na rzecz nvidii. Rozumiem, ze Creative Cloud to nie grafika 3d ale zwyczajnie będzie to odczuwalne w pracy z multimediami.

 

Nie wiem tez jakie embargo jest na intele w pctach (najlepsze najpierw trafiają do maków) ale warto poczekać na szybsze procesory. Szkoda płacić 9k za 5% szybszy procesor od kogoś, kto zapłacił 3k.

W przedziale do 9k do grafiki 3d to lepiej kupić dwa laptopy o takiej wydjności jak ten dell, drugi na render farmę ;)

 

a co możesz polecić??

 

ja pracuję na dell XPS 702x 8gb ddr3, gtx 555m 3gb, i7 - kiedy robiłem render 15 sek w 3ds-e czas oczekiwania 24h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 5 groszy, osobiscie mam m4700 z i7-3840qm 2,8gh, 16gb quadro k2000. Kupilem za 6000 z 3 letnia gwarancja NBD jesli chodzi o kulture pracy to jest to jedyny sprzet ktory moze CI zastapic stacjonarke. 5 dni renderu i tylko delikatnie zgrzany, chlodzenie super, nie za glosny. Co do kart graficznych, jesli pracujesz w mayi amd sa znacznie szybsze we viewporcie. Niestety tracisz wszelkie dodatki akceleracyjne gpu. Co do quadro /vs gefroce, zgadzam sie, dziwne zeby w maxie dzialaly szybciej jesli wszystko jest na directxie, juz nawet do mayki to zaczynaja wrzucac. Póki nie renderujesz na GPU bierz karty gamingowe, chyba ze potrzebujesz jakies chore ilosci Vramu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugerujesz że quadro jest szybsze w renderingu? kolejny bullshit.

nie sugeruję, zgadzam się z Tobą, quadro jest wolniejsze, jak mają być szybsze jeśli są niżej taktowane? Mają więcej vramu po prostu i teoretycznie pożyją dłużej :) Szkoda ze nvidia nie wprowadziła modelu z 16gb Vramu tak jak AMD.

Co nie zmienia faktu że w cenie jednego quadro można kupić kilka geforców ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więcej vramu? what od kiedy?

 

Jedynie co to Quadro K6000 ma 12 giga ramu. Ceny nie skomentuje.

k5000 ma 4 giga ramu

k4000 ma 3 giga ramu

 

GTX 780 ma 3 giga ramu

GTX titan ma 6 giga ramu

 

nadchodzące karty GTX 8xx będą miały na pewno 8 giga. A jest wersja mobilna GTX 880M od MSI która ma 12 giga ramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więcej vramu? what od kiedy?

 

Jedynie co to Quadro K6000 ma 12 giga ramu. Ceny nie skomentuje.

k5000 ma 4 giga ramu

k4000 ma 3 giga ramu

 

GTX 780 ma 3 giga ramu

GTX titan ma 6 giga ramu

 

nadchodzące karty GTX 8xx będą miały na pewno 8 giga. A jest wersja mobilna GTX 880M od MSI która ma 12 giga ramu.

...ale masz ciśnienie na to quadro :) Właśnie o to k6000 i 12 GB ramu mi chodzi. Nie chce się wymądrzać, ale z tego co wiem to Titan Z to tak naprawdę 2 karty graf więc realnie do renderingu GPU wykorzystasz chyba 3GB. Słysząłem że jest problem ze sterownikami i taki octane np działa szybciej na pojedynczej 780 niz na titanie, ale ręki uciąc nie dam :) Mam nadzieję że 8 seria będzie miała nawet 16! Szczerzę to pod mayke kupiłbym sobie i tak jakiegoś radeona. We viewporcie bywają nieraz nawet 2x szybsze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności