Skocz do zawartości

Upgrade - czy opłacalny ?


W Art

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam takie pytanie. Mianowice mam już kilku letni zestawik i zastanawiam się czy lepiej szukać jakiś nowy , czy na jakiś czas trochę podkręcić ten. Ogólnie teraz na priorytecie jest wesele i zbieranie kasy na nie , ale może w miarę uda się jeszcze trochę po kosztach ulepszyć obecny.

 

To co mam :

- płyta http://www.asus.com/pl/Motherboards/M4A89GTD_PRO/

- procek na niej - AMD Phenome Phenom II X4 960T -

- chłodzenie na niej Arctic Freezer 13

- Ram 12GB jakiegoś 1600

- dysk zwykły SATowski jakiś 2 Tera WD green

- obudowa Aerocool X-Warrior

- zasilacz chyba Chiefteca koło 700-800W

- karta GAINWARD GeForce GTS 450

 

Tak wygląda obecne zestawienie.

Powiedzcie bo nie znam się na obecnym sprzęcie - czy warto cokolwiek tutaj jeszcze ruszać? Czy ta płyta jeszcze jest w stanie coś pociągnąć?

Dodam , że komputer używam do 3ds maxa + Vray - modelowanie i renderowanie. Zależy mi żeby trochę skrócić czas.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mit quadro tyczy się raczej wydajności :) swego czasu za koszt nowej karty można było kupic sredniej klasy karte gameingowa która bila quadro wydajnością i jeszcze sporo do skarbonki wróciło. Na pewno komfort i jakość pracy w niektórych programach jest niepodważalny dzięki sterownikom. Na pewno 3dsmaxa to nie dotyczy :). Ostatnio znalazłem ciekawe testy https://docs.google.com/spreadsheets/d/13afhWgHv6xqthlC1YIZhg7mDV6wdPunUaa3lqH8gMX4/edit

 

Mi wczoraj poczciwy geforce 460 zaczął świrować i tez musze cos do crosschair IV wsadzić i coraz bardziej skłonny jestem zainwestować w geforca 970.

Myślę ze jeśli nie chcesz dużo wydać a chcesz pozostać na obecnych bebechach to szukaj phenoma II x6. Musiałbyś sprecyzować jaka kwotę chcesz przeznaczyć na modernizacje.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak sobie pomyślałem może lepiej zainwestować w kartę graficzną , lub 2 i przesiąść się na Octane ? - korzystacie może z niego ? Jakoś nie wiele się o nim mówi. Na wydatek mam na chwilę obecną ze 2-3k - trochę bieda , ale wesele się szykuje i niestety nie da się więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Art wszytko zależy co renderujesz jak to są duże sceny, pamiętaj że rendering na gpu ma dosyć poważne ograniczenie jakim jest pamięć karty graficznej, nie wyrenderujesz na niej sceny która potrzebuje więcej pamięci niż to co oferuje karta graficzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej jadę wnętrza + produkt w studyjnym. Rzadko kiedy zdarzają mi się exteriory. Chociaż ostatnio miałem osiedle i miałem straszne problemy przy moim gts 450 z viewportami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrza i produkty studyjne spokojnie by ci chodziły na octanie, natomiast o rozbudowanych scenach exteriorów możesz zapomnieć w octanie najczęściej tego typu sceny są ramożerne. Natomiast jeśli nie będziesz optymalizował sceny pod względem wyświetlania to ci się każda karta zatka w viewportach przy rozbudowanych exteriorach, w takim przypadku warto pracować na warstwach i chować to co w danym momencie niepotrzebne, wyświetlanie obiektów o ciężkiej geometrii ustawiaj na box, obiekty powtarzalne stosuj w formie proxów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności