Skocz do zawartości

Stacja robocza: +- 12 000 zł


d.b

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Proszę Was o pomoc w konfiguracji nowej stacji roboczej. Komputer będzie służył do pracy w 3ds max + Vray, Autocad, Photoshop. Obecnie posiadam komputer na i7 2600K, 16 GB ramu i GTX 460 SE. Nie jest mi na tym strasznie źle, ale chciałbym usprawnić pracę zwłaszcza w czasie renderingu i manipulacji w viewportach w 3ds. Raczej nie stawiałbym na rendering GPU, ale fajnie by było mieć przed ostatecznym puszczeniem wizki podgląd w activeshade w miarę fajnym tempie.

 

Koszt jest dość elastyczny ale mniej więcej 12 000 zł.

 

tutaj link do zestawu:

http://www.morele.net/inventory/info/HD7Ze8/

 

Mam do Was przede wszystkim następujące pytania:

 

1. Czy zamiast procesorów E5-2630 V3 nie lepiej wziąć E5-1650 V3? Na cpubenchmark ten drugi ma więcej punktów, ale ma mniej rdzeni i wątków. A może w ogóle jakiś inne procesory?

 

2. Czy wybrany Ram będzie ok? Bo jakiś taki mało bajerancki jest na obrazku ;)

 

3. Czy warto dorzucić do lepszej karty graficznej? Np. GTX970, czy lepiej za jakiś czas dokupić drugą GTX960?

Edytowane przez d.b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A więc tak. Zestaw nie jest zły.. Rozważyłbym kupno 8rdzeniowego 5960X i dobrą płyt ktory po podkręceniu do 4.5-4.7 uzyska ok 80-90% wydajności tamtych 2 Xeonów oraz znacznie większa o ok 80% wydajność jednowątkową która najczęściej będzie przez Ciebie wykorzystywana podczas pracy w 3ds max i photoshopie. Znacznie szybciej by Tobie szedł proces projektowania, odświeżania okien itd, żwawiej by praca szła i maszyna szybciej reagowała, po prostu niż na tych 2 Xeonach. A zaoszczędzoną kasę na płycie glownej i prockach włożyć w lepsze dyski SSD i lepszą kartę graf. i więcej ramu. Szybciej moim zdaniem na tym przecinaku byś kończył projekty niż na tych Xeonach

 

A co do zestawu ktory zaproponowałeś wprowadziłbym pare poprawek.. Dysk WD zamienił na Hitachi(HGST) sa znacznie trwalsze, niezawodne. Dysk SSD zamienił na Plextora M6s - po prostu lepszy. Zasilacz z tego Anteca wątpliwej jakości zamienił na Enermaxa o tej samej mocy a ram zamieniał na 8x 4GB moduły(kupic 4 zestawy DualChannel Cruciala 2x 4GB) by obsadzić wszystkie kanały. I Zestawik wypas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam komputer na i7 2600K, 16 GB ramu i GTX 460 SE. Nie jest mi na tym strasznie źle, ale chciałbym usprawnić pracę zwłaszcza w czasie renderingu i manipulacji w viewportach w 3ds.

 

Prawdę mówiąc to wiele nie usprawnisz!. Zmień grafikę na GTX970, tu odczujesz zmianę od razu, ustaw 2600K w OC na 4.5Ghz, dodaj RAM do 32GB, dodaj SSD. Do renderingu za resztę kasy to lepiej postawić renderownie z 4 lub więcej jednostek połączonych w sieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Zestaw nie jest zły.. Rozważyłbym kupno 8rdzeniowego 5960X i dobrą płyt ktory po podkręceniu do 4.5-4.7 uzyska ok 80-90% wydajności tamtych 2 Xeonów oraz znacznie większa o ok 80% wydajność jednowątkową która najczęściej będzie przez Ciebie wykorzystywana podczas pracy w 3ds max i photoshopie. Znacznie szybciej by Tobie szedł proces projektowania, odświeżania okien itd, żwawiej by praca szła i maszyna szybciej reagowała, po prostu niż na tych 2 Xeonach. A zaoszczędzoną kasę na płycie glownej i prockach włożyć w lepsze dyski SSD i lepszą kartę graf. i więcej ramu. Szybciej moim zdaniem na tym przecinaku byś kończył projekty niż na tych Xeonach

 

 

Faktycznie to na czym mi przede wszystkim zależy to sprawna praca w oknach. Nie robię raczej animacji, wizualizacje (pojedyncze obrazy) są efektem skończonego procesu projektowania, i jeżeli mam tylko mieć je szybciej o 20% niż na i7, ale szybszą pracę na pojedynczym to wolę szybszą pracę niż czekanie aż mi się okno odświeży :).

 

A jaką płytę główną polecisz?

Masz propozycję co do Ramu i grafiki? Czytałem na forum że nie jest tak ważne taktowanie ramu, a opóźnienie CL 9 i mniej.

No i jakie chłodzenie do tego i7 żeby podkręcić go do 4,5? Wodne?

 

p.s.

Patrzyłem jeszcze na wyniki testów i faktycznie 5960x osiąga około 83% prędkości tych dwóch wymienionych przeze mnie xeonów.

Edytowane przez d.b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze "primo" :D to nie każdy 5960X pójdzie stabilnie ( 1h a zazwyczaj dłużej renderu) na 4,5 Ghz. Załóż raczej że 4,4 Ghz .

Po drugie "i też primo" na powietrznym to może Noctua NHD-15 albo Phanteks ale... nam nigdy nie udało sie trafić na sztukę żeby poszła na 4,5 GHz i nie wywaliła sie po 1h renderingu. Temperatury z tym coolerem po takim czasie zbliżaja sie do tmax a na niektórych rdzeniach nawet przekraczają ją. Prywatnie celowałbym w wodne custom ale jeżeli nie masz doświadczenia to AiO np EK Water Predator 240 a jeszcze lepiej Predator 360 ale licz sie z 1 k pln kosztów za chłodzenie. W zamian cisza i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybsze z najtańszych obecnie procesorów w jednym wątku to:

 

i5-6600k/i7-6700k OC 4.7 Ghz (cztery rdzenie Skylake), Pentium G3258 OC 4.7Ghz (dwa rdzenie Haswell), i7-4790K/i5-4690K OC 4.7Ghz (cztery rdzenie Haswell). To jest bezpieczne stabilne OC przy dobrym chłodzeniu powietrznym i zasilaniu, powyżej tego to zależy od sztuki, a poza tym mocno idzie w górę energetyka. Procesory z HT (wszelkie i7/xeon) nic nie dają w jednym wątku, prędzej odjemną, jeżeli są jakieś procesy obliczeniowe w tle (to wynika z arch. Intel SMT i pracy schedulera w Win7). Twój i7-2600K OC 4.5Ghz jest mniej więcej o 10% wolniejszy w jednym wątku od Pentium G3258 (procesora za ok. 280zł). i7-5960X OC 4.3Ghz bywa mniej więcej równy w jednym wątku Pentium G3258 OC 4.7Ghz - równy procesorowi kosztującemu 17x mniej. Warto się nad tym zastanowić, skoro mowa jest o jednym wątku :). i7-5960X wysoko nie przetaktujesz bez dużo większych inwestycji co dodatkowo podnosi cenę zestawu. Generalnie im więcej rdzeni tym mniejsze OC i większe koszta OC, bo to taka trochę sztuka dla sztuki żeby wycisnąć jeszcze z 2% balansując na granicy, co jest dość ryzykowne, bo można momentami tracić stabilność.

 

Faktycznie to na czym mi przede wszystkim zależy to sprawna praca w oknach.

 

Moim zdaniem najlepszym wyborem do stacji roboczej gdzie najważniejsza jest tzw. wydajność pracy (responsywność viewportu itp.) jest i7-4790K/i5-4690K/i5-6600K w OC maks. 4.7Ghz plus GTX 980Ti (prawie to samo co Titan X). Taki zestaw będzie tańszy i lepszy w pracy od i7-5960x OC 4.3 Ghz + GTX960 lub 2x Xeon + GTX960. Dlatego warto najpierw rozważyć zakup karty grafiki GTX980Ti i OC i7-2600K do 4.5Ghz (teoret. 4.9Ghz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż raczej że 4,4 Ghz .

 

No tak, tylko w spoczynku to pobór energii ze 140W, a w obciążeniu z 500W:). Długo nie pożyje w obciążeniu, bo intel 'owskie styki są kiepskie, nawet jak ruszy:) . Moim zdaniem to lepiej wincyj rdzeniuf dać zamiast takie ekstremalne taktowania do renderingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matszklar - często u recenzentów 5960X i na 4.7Ghz z powietrznym chłodzeniem i napięciu 1.35V chodzi stabilnie. Może słabe płyty główne wybraliście? Jakich używacie?

 

materalia - on chce stacje roboczą o wydajności także i wielowątkowej porządnej, bo będzie renderował próbne i finalne sceny w VRay, więc proponowanie mu procesorków do komputerów biurowych nie ma racji bytu. On chce poczuć dużą różnice na plus względem swojego starego wysłużonego 4rdzeniowego I7.

 

d.b

 

trochę przysiadłem do tego i powstała ta proponowana przeze mnie wypasiona konfiguracja całościowa. Zmieścił sie nawet GTX 980TI !

 

plus bardzo wydajne i ciche gotowe chłodzenie wodne http://pclab.pl/art64921-2.html za ok 500zł pod tym linkiem jest jego test z tym właśnie procesorem 5960X podkręconym na 4.5Ghz

 

Razem wychodzi niecałe 13tyś jak sie kupi parę części poza Morele. Można dołożyć ok 800zł lub zmienić płytę na MSI X99S PRO i dysk zamienić na SSD M.2 512GB Samsunga, ktory jest kilkukrotnie wydajniejszy od tych podłączonych przez SATA.

 

09Ypmwo.png

Edytowane przez MaxymilianMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za aktywność w moim wątku :)

 

on chce stacje roboczą o wydajności także i wielowątkowej porządnej, bo będzie renderował próbne i finalne sceny w VRay, więc proponowanie mu procesorków do komputerów biurowych nie ma racji bytu. On chce poczuć dużą różnice na plus względem swojego starego wysłużonego 4rdzeniowego I7.

 

Tak - to dokładnie to o co mi chodzi :) dobrze mnie rozumiesz.

 

MaxymilianMax - fajny zestaw, ja w międzyczasie i po szperaniu w paru miejscach złożyłem coś takiego:

http://www.morele.net/inventory/info/pGGseZ/

 

Jak kupię parę elementów w innym miejscu niż morele to zaoszczędzę jeszcze z 500 zł. więc cena wyjdzie poniżej 10 000 zł. i bardzo mi się to podoba, bo za resztę kupię monitor 4k.

 

W budżecie zmieściłaby się wymieniona przez Ciebie karta graficzna, jednak myślę, że na razie zostanę przy gtx 970. Chciałbym tylko używać karty do szybkich podglądów w vray Rt. Teraz robię to na procesorze i chyba trochę czasu na tym tracę.

 

Zostanę jednak przy WD - mam od dawna te dyski i nie miałem z nimi jeszcze żadnych problemów. SSD nie ma w specyfikacji bo to dysk który już mam w poprzednim komputerze i na razie nie będę raczej zmieniał.

 

Mam do Was jeszcze jedno pytanie - wybrałem Asrocka x99 oc, ale przyglądałem się też asusowi deluxe i pro. Lepiej wybrać asusa, czy tego asrocka? Wiem, że przy asrocku będę musiał brać inną obudowę, ale sama płyta jest w niezłej cenie na morele i chyba dośc dobra do podkręcania.

 

mam też takie porównanie, gdzie ten deluxe wychodzi trochę gorzej niż pro:

http://motherboards.specout.com/compare/4070-4071-4076-4091/ASUS-X99-DELUXE-vs-ASUS-X99-PRO-vs-ASUS-X99-A-vs-Asrock-X99-OC-Formula

 

Co do podkręcania to raczej nie będę się bawił w sztukę dla sztuki, jeżeli dojdzie do 4,2-3 stabilnie to i tak będę zadowolony. w końcu zobaczcie np. tutaj na wyniki gdzie jak rozumiem nie był podkręcany ten procesor w ogóle:

 

3.10 dla 5960x http://www.evermotion.org/vbulletin/showthread.php?106109-3DMAX-Vray-benchmark-test&p=419609#post419609

2.55 dla 2 Xeon e5-2630 v2 http://www.evermotion.org/vbulletin/showthread.php?106109-3DMAX-Vray-benchmark-test&p=419748#post419748

 

materalia: Co do i7 2600k to się nie zmarnuje :) po prostu kiedy coś będzie się mielić na nowym to na starym sobie będę rysował w cadzie.

 

matszklar: trochę się boję tego chłodzenia wodą :) ten Noctua może wystarczy do 4,3?

 

To podsumowując - jaką płytę polecicie z tych, które wymieniłem oraz czy ta gtx970 uciągnie podgląd w Vray RT?

Edytowane przez d.b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d.b

 

nie wiem po co sie tyle namęczyłem z tym zestawem pieczołowicie dobierając każdą część jak wszystko pozmieniałeś i do tego na gorsze heh ;) Od ok 12 lat zajmuje sie stacjami graficznymi (i rekord Polski w kręceniu cpu na koncie) i myślałem że zadając tu ten temat zaufasz tutaj bardziej doświadczonym w tej kwestii kolegom :) IO DYSK WD Red padaki, zobacz na statystyki, HGST najmniej awaryjne są na świecie, tylko ich używam. WD Red co chwile jakieś żale na nie.. gorszej klasy pamieć dałeś, a płytę główną to juz pominę milczeniem, to dolna pólka, bałbym sie na niej kręcić na dłużnej procka przy niższej klasie elektroniki na niej zastosowanej, juz było wiele akcji z palącymi sie podstawkami 2011-V3 ..no i na koniec dałeś gorszy i do tego droższy zasilacz niż ja... Enermax jest o klasę wyżej, to elita. Nie rozumiem, po co sie tu radzisz skoro tak robisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, no własnie dlatego się radzę :). Złożyłem to zanim wkleiłeś na forum swój zestaw.

 

Czyli nie ASrock. To w takim razie jaka jest różnica pomiędzy Asusem x99 Deluxe, Pro i A? Bo z tego co widzę to przede wszystkim różnica w ilości portów USB i brak antenki Wifi w wersji A. Jaka jest różnica fizyczna w tych płytach, że kosztuje Deluxe aż 600 zł więcej niż A?

 

Ten zasilacz to nie będzie za słaby co go podałeś? Nie lepiej mieć jakiś zapas mocy?

 

Co do pamięci to nie ważne jest CL? Ta co ją wybrałem ma niższe od Twojej.

Edytowane przez d.b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskazany Asrock nie jest zły choć jeśli już ta firma to sugerowałbym ci Asrock Xtreme 6 ... noctua na 4.3 też sobie poradzi choć spodziewaj się temperatur ok 85-90C podczas dłuższego renderingu.

MaxymilianMax

recenzenci sprzętu rzadko kiedy wisilają sie aby obciążyć procesor np linX a co dopiero natywny test w np. w vray-u .

To że na danym chłodzeniu powietrznym przy takim kilkunasto - kilkudziesięcio ( nader rzadko) minutowym teście nie ma żadnych problemów nie oznacza że tak samo będzie w realupo kilku czy kilkunastu h na 100% obciązenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na tej konfiguracji wykręcisz najwyżej stabilne 4.3Ghz, powyżej to już pewne ryzyko, chyba tylko zostaje wodne i to x3 wentylatory 120mm. Generalna zasada dla 8core; dając napięcie powyżej 1.25V zacznij myśleć o chłodzeniu wodnym, choć zdarzają się lepsze sztuki, jednak nie licz na to. Gadanie, że komuś uruchomił się na 4.8Ghz nie ma nic wspólnego z rzeczywistą pracą na pełnych obrotach, bo można uruchomić nawet na 5Ghz, ale co z tego, kiedy na długim full load przy 5Ghz robi się freeze, dziwne skoki wydajności itp.

 

Trochę dziki kompromis. Ani to zestaw wydajny wielowątkowo, ani jednowątkowo. W pierwszym przypadku jednak zostaje z tyłu za Xeonami i nie daje takiego komfortu pracy 24/7, a w drugim za nawet i5 z K, a głównie za i7-4790K gdzie 4.7Ghz jest stabilne na dobrym chłodzeniu powietrznym.

 

Moja propozycja jest taka, bo jak widzę głównie jednak kierujesz się wydajnością wielowątkową Vray, a nie jednowątkową:

 

http://zapodaj.net/e910f24019e0b.jpg.html

 

Na dzień dobry wydajność i7-5960x z OC 4Ghz, tylko cisza i stabilnie jak skała, w końcu to TDP 105W. Tu się kończą możliwości konfiguracji i7-5960x, tej z Xeon dopiero zaczynają. Za 7 tyś kolejne (10 rdzeni + 32GB + chłodzenie), możesz dokupić za jakiś czas i tego chyba nie wziąłeś pod uwagę, wtedy łącznie będziesz mieć 20 rdzeni i 40 wątków, czyli poza zasięgiem tego co składasz.

 

Co do kart graficznych:

1. GTX 970

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-oc-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-3xdp-box-gv-n970wf3oc-4gd-649207/

2. GTX 980Ti

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-980-ti-strix-oc-6gb-gddr5-384-bit-dvi-hdmi-3xdp-strix-gtx980ti-dc3oc-6gd5-gaming-761615/

 

Brałbym raczej 980Ti, bo to prawie jak Titan X, przyda się w GPGPU taka moc. Tu są dwa warianty. Pierwszy. Kartę grafiki możesz wymienić w obecnym i7-2600K OC 4.5Ghz i mieć też wydajność viewportu identyczną co w i7-5960X, a powyższą stację wykorzystywać na razie tylko do renderingu Vray ciągłego 24/7. Drugi. Przejść na powyższą stację, wątek słabszy, ale viewport będzie raczej działał tak samo, bo to głównie zależy od GPU.

 

Moim zdaniem tak wydałbyś lepiej 12 tyś, ale zrobisz jak chcesz :)

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materalia: to co zaproponowałeś, jest naprawdę ciekawe. Ma możliwości rozbudowy, podoba mi się to z jednej strony, ale z drugiej zamiast komputera za 10 000, wychodzi mi w efekcie taki za 19 000 - 20 000 i pomimo tego, że to nie miałby być jednorazowy zakup to znacznie przekracza to założenie. Nie prowadzę działalności ukierunkowanej tylko na wizualizacje - to tylko jakaś część mojej pracy. Owszem zależy mi na tym aby renderowanie szło szybko, ale nie robię tego codziennie.

 

matszklar: masz rację w tymi testami i zdaję sobie z tego sprawę, dlatego nie liczę w ogóle na 4,5 Ghz na tym procesorze. Jeżeli będzie stabilny na 4.3 to będzie super choć nie nastawiam się na to. Jak dojdzie do 4.0 i będzie mógł mielić dwie noce, to nie będę rozczarowany, ale nawet na fabrycznych ustawieniach będzie dwa razy szybszy od obecnego 2600K.

 

Płytę zmienię na asusa, ale Pro, bo jak się wczytałem to Deluxe ma tą różnicę, że ma jakieś dwie dodatkowe karty, z których raczej nie skorzystam.

 

Kartę graficzną wezmę jednak gtx970. Zobaczę jak to będzie działać i jakby coś to za jakiś czas dokupię drugą. Czy dobrze zakładam, że dwie dadzą podobną moc do jednej gtx980Ti?

 

Poradźcie proszę jeszcze tylko co do tych ramów, bo nie wiem co złego jest w tych:

http://www.morele.net/pamiec-hyperx-savage-ddr4-16gb-2x8gb-2400mhz-cl12-hx424c12sbk2-16-771726/

że lepsze są te:

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-32gb-8gbx4-2666mhz-cl15-1-2v-f4-2666c15q-32gvr-707290/

 

Chodzi o firmę? Czy Mhz? Bo naczytałem się, że istotniejsze w moim wypadku jest CL.

 

Dziękuję wszystkim za podsuwane propozycje - doceniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materalia: to co zaproponowałeś, jest naprawdę ciekawe. Ma możliwości rozbudowy, podoba mi się to z jednej strony, ale z drugiej zamiast komputera za 10 000, wychodzi mi w efekcie taki za 19 000 - 20 000

 

no niestety, wydajność wielowątkowa jest dużo kosztowniejsza od jednowątkowej, a obu nie da się łatwo pogodzić, w tym sęk. Do jednowątkowej (przy założeniu braku wykorzystania AVX, tylko SSE4) spokojnie wystarczy Pentium G3258 OC 4.7Ghz - świetny wybór dla osób siedzących w AutoCAD, Photoshop, Modelarzy 3D itp. jednowątkowcach, nawet renderujących na np: GPU.

 

Czy dobrze zakładam, że dwie dadzą podobną moc do jednej gtx980Ti?

 

I tak i nie. W 3D tj. OGL/DX nie ma szans. W GPGPU tj. OCL/CUDA powinny być 15% wydajniejsze. Pamięć RAM nie sumuje się, więc jest to nadal 4GB, a 980Ti ma 6GB - to jest nawet tutaj ważniejsze. Na tej samej zasadzie 2x GTX750Ti (taniej) jest wydajniejsze od GTX970, podobnie jak stare 2x GTX550Ti które też jest wydajniejsze od GTX970.

 

GTX970 ok. - 3500glops single, 100gflops double (1/32 wydajności single, to już nawet seria GTX5xx jest mocniejsza z 1/8) - 4GB 256bit

GTX980Ti ok. - 5700gflops single, 180gflops double - 6GB 384bit

 

Najlepiej byłyby kupić, o czym wspominałem wcześniej; GTX Titan Black :) z odblokowanym double ok. 5100gflops single, 1700gflops double. Nie jest zbyt popularna, na starszej architekturze Kepler, nawet wolniejsza od 980Ti w grach, ale do 3D i liczenia najlepsza, szczególnie gdy double zaczyna "ważyć".

 

Lepszym wyborem od i7-5960x jest i7-5820K. W jednym wątku będzie wydajniejszy od i7-5960x, bo więcej wyciśniesz OC z 5820K :). W wielowątkowości nie ma wielkiej przepaści, przepaść jest w cenie, bo i7-5820k jest prawie 3x tańsza. Warto przepłacać prawie 3x za te +20% wydajności względem i7-5820k ?. Za cenę samego i7-5960x kupisz prawie i7-5820K + GTX Titan Black 6GB.

 

Moim zdaniem cena i7-5960x jest na tyle zaporowa, że dlatego warto rozważać Xeony do dual wg. konfiga jakiego zaproponowałem wcześniej w single na ten czas.

 

Chodzi o firmę? Czy Mhz? Bo naczytałem się, że istotniejsze w moim wypadku jest CL.

 

Mhz i tak ogranicza kontroler, a CL nie, więc CL coś daje, ale praktycznie tyle co nic, więc nie warto przepłacać, brać najtańsze i lepiej z niskim profilem (radiatora), żeby nie męczyć się z chłodzeniem CPU.

 

To są teraz najtańsze: http://www.morele.net/pamiec-corsair-ddr4-32gb-4x8gb-2400mhz-cl14-vengeance-lpx-cmk32gx4m4a2400c14b-715667/

za 854 zł. Oczywiście jak masz gest możesz przepłacić sobie +50% w cenie za -1CL, kto bogatemu zabroni, ale cudów nie oczekuj :)

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jak to jest z tymi radeonami teraz da sie na tym pracowac? Mialem problemy Maya kilka lat do tylu jak mialem raderona. Marking menu mi nie dzialaly. Przesiadlem sie na 660 teraz chcialem kupic 970 ale radeon wyglada obiecujaca. Tylko co z tymi sterownikami...

Glownie siedze obecnie na Maya Zbrush Mudbox Substance painter jakis... Mental ray moze render man.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jesli te 20% różnicy ceny ma CI się zwrócić czasowo na najbliższych 2-3 projektach to warto :) I wiem jedno kupując przeze mnie zaproponowany zestaw będziesz szcześliwszym czlowiekiem z każdą kolejna sekunda obcowania z nim :) Wiem co mówię :) Monitor 4K i tak sobie kupisz bo nie sa drogie, możesz zamienić płyte na Asusa o ktorego pytales roznicy w wydajnosci nie bedzie, mniej wypasiona jest troche po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności