Skocz do zawartości

Canon EOS Camera Movie Record


tweety

Rekomendowane odpowiedzi

canoncamerafw2.jpg

(źródło:optyczne.pl

 

Nakręć fillm swoją lustrzanką! Pod takim hasłem, grupa rosyjskich programistów, opracowała darmowy soft do przechwytywania obrazu, z funkcji Live View w lustrzankach cyfrowych Canona.

 

Jak to działa? Po prostu ściągnij darmowy program "EOS Camera Movie Record", podłącz aparat do komputera i otwórz program. Po naciśnięciu przycisku Write, w aparacie zostanie uruchomiona opcja Live View. Dzięki temu obraz trafiający na matrycę będzie przechwytywany prosto do programu. Po zakończeniu narywania program wygeneruje plik "otput.avi" z gotowym filmem.

Warto wspomnieć, że aplikacja korzysta z kodeka MJPEG i zapisuje obraz ruchomy z prędkością ok. 24 kl/s w rozdzielczości 848x560 pikseli na 450D i 1024x680 na 40D.

 

EOS Camera Movie Record po spakowaniu zajmuje jedynie 4.4 MB, chodzi pod systemem Windows i nie wymaga instalacji. Można go pobrać ze strony www.valexvir.narod.ru/

 

Przykładowy filmik serwisu optyczne.pl:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=5fgRhritWog

 

 

Aplikacja działa tylko z lustrzankami Canona posiadającymi funkcję Live View czyli możliwość obserwowania aktualnie kadrowanego obrazu na wyświetlaczu LCD.

 

 

Pozdrawiam

tweety

Edytowane przez tweety
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pionier: sprawdzałem na 40D :) I gdyby nie to, że mój stary laptop nie potrafi sobie poradzić z przyjmowaniem i wyświetlaniem takiej ilości ramek to by było super. Jutro podpinam do kompa w pracy ;)

 

Ogólnie to jakość materiału wyjściowego... miodzio :) Materiał nie interpolowany a progresywny, bardzo ładna plastyka obrazu, niskie szumy i póki co brak abberacji i innych pierdół. Testowane ze wszystkim co mam, włącznie z Heliosem 50mm. Jedyna wada: manualne ostrzenie. Ale to nie problem w sumie :)

 

Może uda mi się, jutro coś wrzucić na vimeo dla przykładu ;)

 

Pozdrawiam

 

[edit]

no dobra jest i zgrzyt :] mam framerate tylko 8-10 fps... brzyyydko :/

Edytowane przez tweety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda automat ostrości w aparacie pracuje zupełnie inaczej niż w kamerze.. W praktyce wyrzucając strasznego szita. Mówię bo widziałem jakieś materiały z tego nowego Nikona z funkcją nagrywania nie pamiętam jaki on tam numerek ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda automat ostrości w aparacie pracuje zupełnie inaczej niż w kamerze.. W praktyce wyrzucając strasznego szita. Mówię bo widziałem jakieś materiały z tego nowego Nikona z funkcją nagrywania nie pamiętam jaki on tam numerek ma.

 

W nikonie d90 w ogóle się autofocus wyłącza jak kręcisz video.

 

A toto to raczej zabawka na kilkanaście minut, niz powazne rozwiązanie.

No chyba ze ktos lubi biegac z aparatem w jednej ręce laptopem w drugiej, a trzecią ustawiać ostrość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności