Skocz do zawartości

rzeźba w glinie:głowa mężczyzny


smart

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieszczam na razie skany słabej jakości.Zdjęcia będą wkrótce(jak dorwę kogoś z aparatem:).

 

Robiąc tę prace inspirowałem się:

-twarzą freddiego krugera,cezara i aktorem grającym rolę tytułową w

ekranizacji Faraona B.Prusa.

-referencje to profil,front oraz rysunki w kilku rzutach H.Loomisa.

Proszę o wskazówki bądź linki do stron o tematyce rzeźbiarskiej.

 

Jak długo powinno się wypalać glinę?

W jakiej temperaturze?

Jeśli chcę pomalować wypaloną już glinę,to jakimi farbami?

 

P.S.:Z góry dziękuje za porady:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Te skany wyszły super ! ja bym coś z nimio zrobił w ps i mogła by być super klimatyczna pracka, naprawdę mają klimat ! Sama główka prezentuje się fajnie chociaż trudno teraz cokolwiek powiedzieć.

 

Co do gliny to CI nie powiem bo jeszcze się nie bawiłem tą techniką, coś czytałem kiedyś w sklepie plastycznym ale nie pamiętam :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główka naprawdę fajna, podoba mi się "faktura" tej gliny :) dobra robota. Fotki mogły by być ciekawsze, jakieś jednolite tło z takniany albo coś w tym stylu i bardziej miękkie cienie ale to już inna sprawa.

 

gratuluje i pozdrawiam

 

edit: heh dodałeś 2 ujęcia których jeszcze nie widziałem :) to ujęcie z przodu ujawnia kilka błędów ale myśle że nie ma co na to zwracać uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil wyszedł fajnie... jednak widok z przodu ujawnia kilka problemów z proporcjami i anatomią... jednak wiadomo. Każdy uczy się na będach. na pewno sam widzisz że ma płaską głowę, strasznie ostre łuki brwiowe, itp. Jednak wrażenie dość pozytywne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No goblin fajniutki, z klimatem można powiedzieć, taki typowy obleśny goblin któremu tylko strzałę w plecy wpakować (to był oczywiscie komplement co do rzeźby :) Można by posiedzieć jeszcze nad detalami, zmarszczkami itp. ale bardzo pozytywne wrażenie robi.

 

Co do błędów w poprzedniej pracy to już się wypowiedział Kris_R, ogólnie trochę siada w niektórych miejscach anatomia.

 

No i jak będziesz robił fotki następnym rzeźbom to skonstruuj sobie proste tło z jakiejś dużej tkaniny, będzie lepiej się ogłądało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności