Skocz do zawartości

[fd]d0ppel6an63r


ropuch81

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem! Obserwuję forum max3d od kilku miesięcy. Przy okazji konkursu zdecydowałem się dołączyć do tej wspaniałej społeczności.

 

Moja pierwsza myśl po przeczytaniu tematu konkursu, to detektyw prowadzący czynności operacyjne w wirtualnej rzeczywistości (VR). Po przeczytaniu fragmentów opowiadania Marcina Przybyłka, zamieszczonych w news'ie "Bitwa 2D/3D powraca!" upewniłem się, że idę dobrym tropem. Moja koncepcja to Detektyw Przyszłości podczas pracy. Jako brief do projektu potraktowałem wyłącznie fragmenty opowiadania nr 3 i 4. Pierwsze szkice (razem 7 plansz) zrobiłem "na surowo", tzn. bez szukania w google inspiracji, zdjęć, dodatkowych opisów itp.

 

Edit: Drugi obrazek to miniatura wątku.

Edytowane przez ropuch81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli mógłbym coś zasugerować... Można? :).

 

W moich książkach wejście w wirtualia odbywa się tak, że gamedec... najpierw się myje i wykonuje kilka prostych ćwiczeń fizycznych :). Potem nakłada na siebie kombinezon przeciwdziałający wychłodzeniu ciała oraz zanikom mięśniowym (więc strój ten może naśladować muskulaturę ludzką), zażywa gamepill (przestawiający metabolizm człowieka w taki sposób, żeby nie martwił się o przepełnienie pęcherza moczowego oraz jelita grubego :)), siada na łożu, podłącza do przedramienia płyn infuzyjny, który będzie go odżywiał podczas pobytu w cyfrowej rzeczywistości (to coś w rodzaju kroplówki, każdy gamedec ma zapas takich buteleczek), zakłada hełm podłączony do komputera, kładzie się, po czym uruchamia sekwencję dewitalizacji, czyli odłącza ruchowe i czuciowe części mózgu od realnego ciała (podobny mechanizm zachodzi, gdy zasypiamy - we śnie także biegamy, skaczemy, czasami czujemy ból, a realny organizm, ten leżący w łóżku, nie rusza się).

 

Warto te szczegóły uwzględnić malując detektywa wirtualiów - pozycja siedząca jest mało ergonomiczna, jeśli kable są z tyłu hełmu, w leżance powinno być odpowiednie wycięcie, gadżet w postaci paczki gamepilla jest zawsze okej, podobnie jak płyn infuzyjny, port na przedramieniu do jego podłączenia, napisy na kombinezonie typu "temperature" czy "miostumulation level 10", leżący gdzieś niedbale porzucony szlafrok / ręcznik / hantle do ćwiczeń :). Ot, takie realistyczne szczegóły :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za tak szczegółowe wskazówki. Zrobię jeszcze kilka szkiców uwzględniających dodatkowe akcesoria i elementy. Na razie nie zdecydowałem, z której strony przedstawić detektywa. Fotel na którym siedzi jest rozkładany, więc może się ustawić do pozycji leżącej. Myślę, żeby pokazać moment zażywania tabletki, trzymanej w dłoni. Wzrok postaci skupiony na tabletce, wyżej hełm, jeszcze przed założeniem, na haku lub uchwycie (z postaci z tyłu prawdopodobnie zrezygnuję). I efekt światła wydobywającego się z hełmu, oświetlającego z góry twarz bohatera, podkreślający mimikę, stan koncentracji przed połknięciem tabletki, wejściem do vr. Światło rozchodzi się niżej po przewodach, które są częścią kombinezonu. Ewentualnie widok z tyłu, z założonym już hełmem, ale za to będzie widoczna instalacja i okablowanie wydobywające się z tylnej części hełmu i rozłożonego fotela (łoża). Postać zwrócona w stronę monitorów, które chcę wykorzystać do opisania dalszej części historii. Dane na wyświetlaczach dotyczące poszukiwanej postaci, otoczenie (plaża) opisane w opowiadaniu, mapy, diagramy, wykresy, profile postaci itd. Do tego dorzucę w pobliżu stanowiska urządzenia, sprzęty powiązane z płynem infuzyjnym, itp. Jeszcze raz dzięki za wpis, bardzo inspirujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem pomóc sobie SketchUp'em przy planowaniu kompozycji. Nie jest to duża przestrzeń, ale zawsze parę linii w perspektywie i rzucie 3d pomaga. Wizualizacja przedstawia pokój, w którym detektyw pracuje. W centralnym miejscu łóżko (z biblioteki SU)do VR, a wokół konsole i monitory do obsługi całego procesu.

Edytowane przez ropuch81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem, że nie będę tracił czasu na szukanie fotek w google z odpowiednim ułożeniem postaci i światłem, tylko sam te fotki zrobię. Dorzucam ostatni szkic i dodatkowe inspiracje. Część wykorzystałem przy dobieraniu kolorów, a pozostałe może się jeszcze przydadzą.

 

Uprzedzam pytania

 

1. Tak, to ja na zdjęciu.

2. Tak, mam na sobie kalesony i czepek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Aktualny stan, jeszcze sporo pracy. Będę stopniowo pozbywał się i przykrywał tekstury. Kieruję się w stronę realizmu, który chcę uzyskać dzięki wiernemu odwzorowaniu światła oraz dopracowaniu detali. Mój warsztat można zobaczyć w Teczce 2D, którą właśnie założyłem.

 

8z3k.png

Edytowane przez ropuch81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca, praca po godzinach i do tego przeziębienie. Nie zdążyłem skończyć Detektywa, kończę swój udział w konkursie. Dziękuję wszystkim za super zabawę i trzymam kciuki. Niech wygra najlepszy. Niebawem wracam do ćwiczeń, zapraszam do mojej Teczki 2D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności