Skocz do zawartości

Zwieszony max :(( <beczy>


D4D4L

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka...

 

od 5 dni walcze z maxem, a zaczęlo się dośc nietypowo... przygotowalem finalnom scenke itp bla bla bla strzelilem pare renderów w high resie ... na low/med/high detal i wszystko ladnie szlo... jednak kiedy wzziolem sie za poprawki modelu/textur/itp ... zauwarzylem że render sie zaczol wieszać ;( robil jakieś 30-50-70% (coś kolo tego) i bum stop... zostawilem go na jakies 10 h z 4x i nic ani drgnol :/

 

Wie ktoś może jak to naprawić ? bo normalnie ani 1 fotki nie moge zrenderować ;( jade na max 9 + vray 1.5 rc3~ servic pack 2 dla maxa 64bit-owa winda/max/vray.

 

i tak myslalem tez że to morze wina hardwaru...coś mam uyszkodzone (np memki:/) i dup robi error i stoi render z procem na 100% :x wie ktoś moze jak strzelić hardware test? Mój pc to atlon 64 x2 4200 (2x2.2ghz nie krencony) 2 gb ramu corsair (4x 512 dual) 250 hdd segate albo samsung niepamientam ;x i 7800 gs xfx.... stara konstrukcja bo na agbx8 939 socket :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

whhh robie na xp64 prof edit... i dośc sporo daje na moje oko bo moc maxowa dwa razy się wzmocnila :c i 2x mniej ramu żre przezco 2x więcej moge w niego wibić :D chcociarz jerzeli to windy wina..... to będzie kiepsko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whhh robie na xp64 prof edit... i dośc sporo daje na moje oko bo moc maxowa dwa razy się wzmocnila :c i 2x mniej ramu żre przezco 2x więcej moge w niego wibić :D chcociarz jerzeli to windy wina..... to będzie kiepsko :(

Tiaaa... to chyba jakiś magiczny masz ten komputer, bo 64 bity dają szerszy zakres adresowanie pamięci... i nic więcej... jesli program wykorzystuje takie długie adresowanie, to może dostać kopa wydajności (ale na pewno nie dwukrotnego i w takich sytuacjach jak piszesz...) 64bit nie oznacza, że procesor dostanie jakiegoś super hiper mega, ultra czad, pał łał kopa wydajności do analogicznego 32bit...

 

myślisz, że masz uszkodzony hardware ? i co ? zrobiłeś coś, żeby choćby pamięci sprawdzić (bo to jest akurat najprostsze) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

em 64 bity akurat dają ci więcej pamięci i to nie moje slowa tylko to co wyczytalem z artykulu ''dlaczego przesiąść się na xp64'' poza tym sam u siebie zauwarzylem ze scenki zajmujom polowe mniej ramu po zaladowaniu jak przedtem.... oraz przy 2/4 milionach poly kiedy przechodze w wire albo mesh smoth 2 to w viewporcie wszystko ladnie biega bez lagu...A co do hardwaru to tak sprawdzilem memki proc i hdd.... ale jakoś sie juz uporalem.... więc temat zamknienty

 

p.s sory ale niemam polskich znakow i mi opera wariuje :D

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty masz 64 bitowy procesor, czy pamięci ? że nagle zrobiły się pojemniejsze... no daj spokój... owszem, może skok wydajności właśnie przy takich ciężkich scenach, rendreringu i jeszcze wielu innych może wystąpić. Mniejsze zużycie ram - to już tylko od programu zależy, jak nią zarządza, jeśli wersja 64bit bierze o połowe mniej pamięci i jest przy tym wydajniejsza, to ja twierdze, że wersja 32bit jest kaleko napisana...

 

a żeby nie było, że to tylko moje wymysły, odsyłam do bloga Scotta Byer'sa - jednego z pracowników adobe pracującego nad photoshopem: http://blogs.adobe.com/scottbyer/ - drugi wpis, 64bits... when

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no niewiem... ja mam Attlon X2 4200 64 bit maxa 64 v raya 64 i wina 64... wszystko na 64 bitach leci i w maxie niemam żadnego laga przy viewie scenek w wire (mam 2 miliony poly...) gdzie przy 32 bitach szlak mnie trafial a jak mesh smotha dalem na 2 to już wogule.... a ramu żre o polowe mniej :) jak znajde czas to podeśle screna z menadrzera udzondzeń z tej samej scenki w 32 i 64

 

i ps... niezauwarzylem wzasadzie żadnego przyspieszenia w renderze... może kilka minut w skali 4-6 godzin renderu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Melock

Oczywiste że 64bit system pozwala na pracę przy dużych scenach i ma przewagę nad 32 bitami bez względu na ilość pamięci w systemie. Kiedy 32bitowy system pada przy przekroczeniu limitu pamięci przy 64 bitowym XP system zwiększa strpnicowanie i działa dalej. Ja mam 1GB Ram, kiedy na zwykłym 32 bitowym systemie nie mogłem wogóle wyrenderować sceny na XP64 udało się to, przy wykorzystaniu ponad 7GB pamięci wirtualnej. Więc twierdzenie że 64bitowy Xp przydaje się tylko przy dużej ilości pamięci do nieprawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności