Skocz do zawartości

Efekty wizualne


Panic

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy w dobrym dziale, ale pal licho.

Chciałbym się dowiedzieć jak utworzyć takiego rodzaju wizualizacje, oświetlenie itp. jak są pokazane na tym filmiku: http://pl.youtube.com/watch?v=XiwNzLKYahY . Proszę o jakiekolwiek rady dotyczące mojego pomysłu.

 

I aby nie zakładać nowego wątku - Jaką lekturę polecacie osobom zaczynającym dopiero swoją przygodę z grafiką 3D? Ja zajmuję się tym dopiero od dwóch dni, więc proszę o przychylność w stosunku do mnie. ;)

 

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

po pierwsze - "don't Panic"....

po drugie - pytanie jest dość niejasne... pytasz o całość...?

 

- animowane tekstury - nagrane z winampa...

- szklana tekstura z raytraceingiem...

- ruch kamery...

- kukła wyciągnięta z wystawy sklepowej i nagrana na greenboxie...

- później już tylko cameramatch... i proste... gotowe...

- najpodstawowsze rzeczy w helpie programu którego używasz powinny odpowiedzieć na Twoje pytanie...

 

- a bardzo ważny element animacji... muzyka...!!! polecam nawiązać współpracę z jakimś Topowym zespołem polskim... który już wcześniej na Eurowizji wystąpił, żeby było jakiś głębsze znaczenie...

 

pozdrawiam.

mam nadzieję że pomogłem..

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszelkie rady. Właśnie o to wszystko mi chodziło. Tego jest nawet nadmiar ;) Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

 

PS. Mam jeszcze pytanie co do lektury - co polecacie na sam początek? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem odnosnie lektury: moze jakies ludki ktore maja jakies zyski z tego albo cos bede namawiac cie na jakas ksiazke ale ja powiem smialo ze jesli chcesz zaoszczedzic pieniedzy a dowiedziec sie tyle samo to poprostu przeczytaj dokumentacje oprogramowania a pozniej jeszcze przeszukanie googli w kierunku tutoriali ktorych jest masa. Oczywiscie ksiazki nie sa zlym wcielonym no ale te wszystkie pozycje dla poczatkujacych sa tym samym co zwykla dokumentacja. Oczywiscie fajnie by bylo jeslibys powiedzial jaki soft cie interesuje bo nie pod wszystko jest tylko zrodel informacji i tutow oraz lektur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście 3ds Max. Bynajmniej na razie...

Potem chciałbym zajmować się tym profesjonalnie - wiem, przede mną dłuuuuuuuuuuga droga - i korzystać z kilku programów jednocześnie, by efekty były zadowalające...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście 3ds Max. Bynajmniej na razie...

Potem chciałbym zajmować się tym profesjonalnie - wiem, przede mną dłuuuuuuuuuuga droga - i korzystać z kilku programów jednocześnie, by efekty były zadowalające...

 

Nie ma przymusu korzystać z wielu programów by efekty były zadawalające. Od razu przestrzegam .

Skup się na jednym i dobrze opanuj logikę izasady działania narzędzi workflow'u a w razie potrzeby korzystanie z innych będzie proste i przyjemne.

Tak tylko pisze pozdro

_BB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przymusu korzystać z wielu programów by efekty były zadawalające. Od razu przestrzegam .

Skup się na jednym i dobrze opanuj logikę izasady działania narzędzi workflow'u a w razie potrzeby korzystanie z innych będzie proste i przyjemne.

Tak tylko pisze pozdro

_BB

Dzięki za cenne wskazówki :)

 

Jeżeli ktoś chciałby mi jeszcze coś polecić, przestrzec itp. - czekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli 3dsmax to z czystym sumieniem powiem ci ze dokumentacja maxa ci styknie na rozkiminienie podstaw i nawet tych bardziej zaawansowanych rzeczy. Sam jak zaczynalem z maxem to myslalem o jakis ksiazkach szukalem jak glupi po necie tutoriali z ktorych nic nie kumalem a pozniej sie skaplem ze dokumentacja maxa jest naprawde fajnie napisana. Jesli znasz podstawy anglika to na pewno dasz sobie rade. Cala dokumentacja jest polaczona na wyszukiwanie danych zagadanien jak np. slowa kluczowe narzedzie itp oraz na przygotowane tutoriale z roznych tematyk. Odpalasz sobie tutoriale z maxa i masz rodzielonne tematyki na modeling na oswietlenie mapowanie itp. Nawet masz rozpisane czy cwiczenie jest na poziom podstawowy czy zaawansowany i ile czasu srednio moze ci to zajac. Naprawde goraco polecam bo na start te tuty sa najlepsze opis krok po kroku i czeste ilustracje do wykonywanych czynnosci. Gdy zakumasz to co masz w dokumentacji to wtedy odpalasz google i szukasz zaawansowanych tutow co poruszaja "ciezsza" tematyke ale nie maja wyjasnionych kolejnych szczegolowo kroczkow.

 

Oczywiscie jak jestes uparty na ksiazke to niby Biblia 3smax czy cos takiego jest popularne ale podobno to jest przepisany na polski help wiec to juz twoj wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności