Skocz do zawartości

Matuzalem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem w trakcie modelowania samochodu.

Zacząłem modelować swiatła tylnie link

 

Jak widać na zdjęciu, mają one wewnątrz "rowki".

Czy modelować to? czy może zastosować jakiś inny trick? materiały?

Proszę, nie odsyłajcie mnie do "Samochody - kompendium" owszem są tam sposoby jak wykonać reflektory przednie, ale to dość stara wiadomość i być może dzisiaj są już jakieś lepsze skuteczniejsze sposoby (przyznaje się nie przeglądnąłem całego kompendium bo po n-tej wiadomości podającej same adresy bp, tutków miałem dość :P )

 

Ogólnie: jak najlepiej wykonać światła tylnie/przednie do samochodu?

 

Dzięki

Pozdrawiam

Edytowane przez tweety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ja swego czasu wymodelowałem światła do m3;) a do tego czy najlepiej wymodelować czy tex zależy czy masz ograniczenie w poly czy nie jak nie to modelujesz a jak masz to textura, tricki modelujesz jak wszystko raczej niema żadnych tricków przy modelowaniu świateł podstawa aby widzieć co w nich jest w środku i starać się odwzorować, co do rowków możesz zawsze w materiale dać bumpa i będzie też bardzo dobry efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swego czasu wymodelowałem światła do m3;) a do tego czy najlepiej wymodelować czy tex zależy czy masz ograniczenie w poly czy nie jak nie to modelujesz a jak masz to textura, tricki modelujesz jak wszystko raczej niema żadnych tricków przy modelowaniu świateł podstawa aby widzieć co w nich jest w środku i starać się odwzorować, co do rowków możesz zawsze w materiale dać bumpa i będzie też bardzo dobry efekt

Nie raczej ograniczeń nie mam w poly :) więc zdecyduje się na modelowanie, a co do "tego co jest w środku" to makabra :/ szukałem już chyba wszędzie, w akcie desperacji napisze do BMW :P tyle co z zdjęć "zewnętrznych" i nigdzie nie mogę znaleźć środka - szukałem po sklepach, aukcjach, jakiś używek itp. nie znalazłem... może będę jeszcze szukał tak na świeży umysł, czasem od razu znajduje się to czego się chciało :)

 

Dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Co do rowków wewnątrz o ja po prostu unwrapowalem światełko i nakładałem na jedna stronę (wewnętrzna) odpowiedniego bumpa (podłużne prostokąty z gradientem - ciemny na zewnątrz przechodzący w jasny do środka) a po zewnętrznej stronie lampy nakładałem odpowiednią mapę refract. Wyszło mi takie coś: http://sanu.diinoweb.com/files/pod/static/cars/big/swiatlo.jpg - trochę słabo oświetlone, ale efekt myślę ze wyszedł mi nieźle ;) Jak coś to pisz do mnie - powiem Ci co i jak zrobić i jak maja wyglądać te mapki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Co do rowków wewnątrz o ja po prostu unwrapowalem światełko i nakładałem na jedna stronę (wewnętrzna) odpowiedniego bumpa (podłużne prostokąty z gradientem - ciemny na zewnątrz przechodzący w jasny do środka) a po zewnętrznej stronie lampy nakładałem odpowiednią mapę refract. Wyszło mi takie coś: http://sanu.diinoweb.com/files/pod/static/cars/big/swiatlo.jpg - trochę słabo oświetlone, ale efekt myślę ze wyszedł mi nieźle ;) Jak coś to pisz do mnie - powiem Ci co i jak zrobić i jak maja wyglądać te mapki :)

Dzięki być może skorzystam z pomocy :) choć znam ową technikę, tzn. tak mi się wydaje, że znam :P

Najpierw z ciekawości wydłubie światełko, a potem zrobię je za pomocą materiałów - i tu być może skorzystam z twej pomocy, nigdy nic nie wiadomo :). Potem stwierdzę - ewentualnie ponownie zapytam o rade - co lepiej wygląda :] - i będzie wszystko jasne.

 

Dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności