Skocz do zawartości

Modele3d: wnętrze hotelu z akcentami art-deco (GoW)


Dr Judym

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem, że może warto byłoby założyć wątek, gdzie będę wrzucał swoje wypociny :) Obecnie pracuję nad niezbyt dużą mapką do Gears of War. W założeniu ma być to podniszczony hotel, stylistycznie nawiązujący nieco do stylu art-deco, ale korzystam też z zasobów przygotowanych przez twórców.

 

Modeluję głównie na podstawie zdjęć, techniką hi->low poly i wypalanie albo od razu low poly i później malowanie na modelu plus dodatkowe zabiegi w Gimpie. I tak zazwyczaj trzeba potem dopracować całość w edytorze materiałów UE 3.0 ;)

 

Barierka

3318932060_7a35c58829.jpg

 

Słupek

3318932080_517201e8d7.jpg

 

Biurko

3349092136_b5556ec267.jpg

Z niego jestem najmniej zadowolony. Blat jeszcze jakoś wygląda, ale słoje drewna są za duże i jakby trochę nie z tej bajki. Zdobień na bokach prawie w ogóle nie widać. Ujdzie w tłoku, ale mogło być lepiej.

 

Oculus

3349278012_743d7263d8.jpg

W wersji finalnej trochę go jednak pomniejszyłem. Nie do końca odpowiada mi materiał drewna, wygląda, jakby go ktoś pojechał plastic wrapem ;) "Mleczne" szkło jakby lepiej, aczkolwiek jakoś niezbyt widać, że to szkło, może zrobić coś z kanałem emissive? ;)

 

Kwietnik

3433623389_16dd901ab8.jpg

Wygląda dość dziwnie, ale naprawdę robiono takie cuda, np. w Polsce, w latach 30.

 

Stół

3434791887_981e9cb848.jpg

Wersja oryginalna miała 4, a nie 3 nogi ;) Muszę wrócić do tekstury diffuse, jest jakaś taka mało zróżnicowana.

 

Żyrandol

3507887620_2d7a076dcf.jpg

Ostatnia rzecz, a jednocześnie pierwsze próby z funkcją emissive w UE 3.0. Ramiona miały być srebrne, niestety wyglądają jak niezbyt dobrze oszlifowane aluminium. Póki co nie wiem jak zrobić srebrną powierzchnię w edytorze materiałów do GoW. Żadnego poradnika nie znalazłem ;)

 

Aha, oświetlenie jest mocno robocze, a modele domyślnie nie rzucają w UE cieni. Trzeba się z tym trochę pomęczyć, dlatego zostawiam to na później, gdy wnętrze będzie gotowe.

Edytowane przez Dr Judym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość e=mc^2

hmmm trochę za dużo trójkątów tam masz, tekstury też raczej średnie są, ale pracuj, pracuj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekstury są zbyt nasycone kolorem i kontrastem. Używając obok siebie tekstur o rożnych kolorach powinieneś bardzo mocno zastanawiać się nad współgraniem ich ze sobą. Obecny wygląda jakby każdy z elementów odstawał jako zupełnie oddzielny. Najbardziej podoba mi się lampka ale trochę tam sporo poly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze :) Tekstury faktycznie są zbyt mocno nasycone, prawie zawsze mi takie wychodzą, natomiast tego typu problemy koryguję już pod edytorem materiałów Unreal Engine, jest tam polecenie odbarwiania (desaturation). Co do lampy, to akurat mi się ona średnio podoba, tzn. w kwestii materiałów. To miało być coś w rodzaju starego ołowiu lub miedzi, a wyszło takie nie wiadomo co...

 

Jeśli chodzi o liczbę poly, mogła być mniejsza (w przypadku lampy i narzuty), ale bardzo chciałem, żeby ten "zawijas" był okrągły ;) Z resztą UE 3.0 jest pod tym względem dość liberalny i nieco większa liczba ścianek nie wpływa tak bardzo na spadek wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności