Skocz do zawartości

dwa procesory, który byście polecili


visualimage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Od niedawna zacząłem intensywnie szukać nowych "bebechów" do komputera.

Na chwilę obecną ustałem na prockach, mam coś takie do wybory w sensownym przedziale cenowym.

- Intel Xeon E5-2630v3 2,4G 20M 8Cores LGA2011-3

- Intel Core i7-5930K 3.5GHz

 

i7 to 6 rdzeni 12 wątków natomiast ten xeon to 8 rdzeni i 16 wątków i pytanie warto wybrać tego xeona? różnica w cenie to 400 zł brutto

 

Sprzęt ma być do grafiki 2D i 3D, od 10 lat pracuję w tej branży i zawsze jak składam kompy to tak by był na 2-3 lata. Teraz też bym chciał złożyć coś takiego.

Obecnie wszystkie kompy jakie miałem to na i7 może czas na coś nowego?

 

Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

najwięcej robię wizualek wnętrz, cale elewacje budynków w skali 1:1 ze szczegółami a potem robię iluminację. Klienci widzą jak ich budynki będą oświetlone z danymi oprawami wybranymi przez projektantów oświetlenia. Robię też wizualki budynków renderowane w dużych rozdzielczościach tak by klient mógł zobaczyć jak wyglądają elementy zdobnicze architektury na jego "willi" (bywają tacy bogacze hehe). Dla spółdzielni mieszkaniowych i developerów robię animacje spacerów po mieszkaniach które jeszcze nie powstały a są na etapie budowy. Pomaga to sprzedać mieszkanie. Notabene obecnie mam do zrobienia około 20 takich mieszkań każde po minimum 2000 klatek. Jest co renderować. Tak po krótce co robię w 3D już wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne zestawy ale taki jak ten http://www.gpucomputer.pl/produkty/stacje-robocze/renderstream-production-workstations/ można taniej sobie poskładać z dyskiem ssd

 

skoro podsyłasz mi zestawy z xeonami to znaczy że warto inwestować w te procki. Zostanę jednak przy tym moim mniejszym ale caly zestaw z monitorem i tak mnie wyjdzie z 15k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przykładowa konfiguracja, po uzgodnieniu czego chcesz i tak dalej można zbić cene bardzo korzystnie.

 

Mówisz że taniej. Osobiście gdybyś mi pokazał gdzie można tak tanio dostać te procki jak oni mają. to byłbym wdzięczny :P

 

http://www.gpucomputer.pl/produkty/stacje-robocze/renderstream-entry-level-workstation/

10k w domyślnej konfiguracji + zostaje 5 tyś na monitor eizo :P

12 rdzeni 24 wątki :)

 

btw w czym renderujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do monitora to właśnie eizo wybrałem do zestawu, a co do kompa to warto spróbować i wycenić u nich jakiś zestaw. Porównam z tym co ja mam wycenione w hurtowniach komputerowych bo do tak owych mam dostęp jak firma. Tak czy inaczej trzeba sobie wszystko policzyć i wyjdzie gdzie kupić.

 

Oglądałem ten zestaw co podałeś teraz w linku. Grafika jako tako, procek to nie wiem czy na 2011 -3 raczej wątpię, do tego 16gb ram i jeśli to nie płyta z gniazdem 2011 -3 to pamięci sa ddr3 co za tym idzie max 1600 - 2000 mhz. ssd jest ale maly a dysk 2t nie potrebny. Jak by można co nieco pozmieniac dodac wywalic to może by coś z tego było.

 

Zaraz sprawdzę tego procka co to jest.

w jednej z hurtowni mam E52695 V2 i on jest na 2011. nie znalazlem info o tym procku E52696 V2. Poszukam kiedy indziej

 

 

Rendery robię w v-ray.

Edytowane przez visualimage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... witam.

musze wtrącić swoje trzy grosze.

procesor e5-2696 v2 to oem-OWY odpowiednik procesora E5-2697 v2 który jest osiągalny w wersji BOX , a ten procesor znajdziesz na ceneo bez problemu .

jak policzysz cenę dwóch sztuk e5-2697 v2 który jak napisałem jest osiągalny tylko w wersji BOX to jestem pewien że zrozumiesz dlaczego może to być dla poszukujących wydajnej stacji interesująca opcja.

Procesor masz w miarę tresciwie opisany na stronie gpucomputer tu link http://www.gpucomputer.pl/testy/test-b/.

Dodam jesczze ze niestety ale nie można go kupic w zadnym sklepie jako że przeznaczony jest tylko do rozprowadzania przez dostawców kompletnych systemów.

pozdrawiam

Edytowane przez matszklar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do monitora to właśnie eizo wybrałem do zestawu, a co do kompa to warto spróbować i wycenić u nich jakiś zestaw. Porównam z tym co ja mam wycenione w hurtowniach komputerowych bo do tak owych mam dostęp jak firma. Tak czy inaczej trzeba sobie wszystko policzyć i wyjdzie gdzie kupić.

 

Oglądałem ten zestaw co podałeś teraz w linku. Grafika jako tako, procek to nie wiem czy na 2011 -3 raczej wątpię, do tego 16gb ram i jeśli to nie płyta z gniazdem 2011 -3 to pamięci sa ddr3 co za tym idzie max 1600 - 2000 mhz. ssd jest ale maly a dysk 2t nie potrebny. Jak by można co nieco pozmieniac dodac wywalic to może by coś z tego było.

 

Zaraz sprawdzę tego procka co to jest.

w jednej z hurtowni mam E52695 V2 i on jest na 2011. nie znalazlem info o tym procku E52696 V2. Poszukam kiedy indziej

 

 

Rendery robię w v-ray.

Ja natomiast zadam ci inne pytanie co ma ci dać wyższe taktowanie pamięci które jest w ddr4, a równocześne pamięci te mają jak na razie tragiczny współczynnik opóźnień CL15-16. Dwa programy 3D nie wykorzystują wysokiego taktowania do przyspieszenia ich pracy. Bardziej sensowne jest wejście w platformę z xeonem plus pamięci ecc ddr3, szczególnie ze powinno ci zależeć na wysokiej stabilności sprzętu skoro robisz długotrwałe renderingi a to właśnie ci zapewniają pamięci ecc

Co do miejsca zakupu procesora zawsze zostaje także http://www.amazon.com/Xeon-E5-2697-2-70-GHz-Processor/dp/B00F0R71DM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za podpowiedzi, myślałem że skoro weszła teraz ta nowa technologia ddr4 itp. to warto w to wchodzić ale widzę że lepiej się skupić na sprawdzonych i dopracowanych komponentach. Dodam też że nie chcę wydać zaraz 20k na komputer, owszem chcę złożyć coś mocnego do pracy ale zachowując stosunek cena/jakość.

Na pewno napiszę do tej firmy i poproszę o przedstawienie oferty dla mnie.

Teraz zapytam jeszcze o pamięci, wystarczy 16 gb ram czy brać 32gb? Oprócz maxa pracuję jeszcze na pakietach adobe.

Jeśli bym brał stację roboczą z xeonrm to raczej z jednym prockiem no i pewnie ten co piszecie 24 wątki.

Czy ktoś z was ma taką stację lub pracuje gdzieś w pracy na niej od tego producenta?

 

Tak szybko poszukałem tych podzespołów co mają w tej stacji roboczej:

 

Podzespoły zbliżone bo tam nie podają więcej szczegółów.

Asus P9X79 s2011 X79 8DDR3 FIRE/RAID/USB3/GLAN ATX

1000 zł brutto

dysk ssd 250 gb 500 zł brutto

HyperX DDR3 Fury 8GB/ 1866 (2*4GB) CL10 BLACK

328 zł

MSI GeForce CUDA GTX760OC 2GB DDR5 PCI-E 256BIT 2DVI/HDMI/DP BOX

861 zł brutto

To wszystko jest tanie ale procek jak pisaliście nie dostępny.

Najmocniejszy procek jaki mam w hurtowni to:

Intel Xeon E5-2695v2 2,4G 30M LGA2011 BX80635E52695V2 za 9300 zł

 

Więc to co oni składają już na tym etapie się opłaca bo w cenie samego procka dostępnego na rynku mamy cały komp.

 

No dobra wysłałem zapytanie o stację roboczą, zobaczymy co odpiszą.

W zapytaniu do nich zapytałe też czy by złożyli kompletny zetaw razem z monitorem co wybrałem [h=1]FlexScan EV2736W[/h]

Edytowane przez visualimage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci to spokojnie do pracy wystarcza ci taktowane na 1600 natomiast z niższym cl 9 i mniej. Kolejna sprawa dlaczego ten monitor nie jest to monitor do grafiki. JEsli chodzi o stacje oparta na xeonach jak najbardziej tak szczególnie ze pisałeś ze robisz spacery wirtualne, właśnie z ich powodu w firmie kupowaliśmy stacje na dwóch xeonach. Co do firmy o której tu stale mowa jak najbardziej warto skorzystać z ich usług

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz czemu to nie jest monitor typowy do grafiki? bo nie wiem czy chcę wydać 10.000 zł na monitor.

Na chwilę obecną kupię tego co wymieniłem tym bardziej że padło na eizo i dell i ten eizo jest lepszym rozwiązaniem. Również komputer nie myślałem że aż tak daleko zajdziemy z tymi procesorami itp. Na początku myślałem o procku i7 12 wątków potem xeon 16 wątków a teraz już 24 wątki hehe :) Kupno komputera to jak kupno samochodu, zakładamy wydać 20k a potem okazuje się że 50k kosztował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem rok temu stację 2 x Xeon w Gpucomputer. Działa bez problemu. Support od firmy też ok.

Napisałem do nich, zobaczymy co mi odp. i zaproponują. Dzięki za info

 

Dodam że teraz pracuje na dwóch i7 pierwszej generacji, zaraz jak się pokazały kupiłem. Radzą sobie ale robiłem ostatnio spacery 12 mieszkań każde po 1500 klatek no i zeszło mi się 300 godzin.

Dla tego chcę kupić coś nowszego i szybszego od tego co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest monitor zasadniczo biurowy szczerze mówiąc nic specjalnego z tabliczka eizo za która w tym przypadku płacisz. Jaka kwotę masz przeznaczona na monitor?Nikt ci tu nie proponuje monitora za 10k :)

Jak robisz aż tak duże spacery to znacznie lepiej jest wysłać je na render farmę zysk czasu zamiast katować własny sprzęt. Dwa nie nastawaj się ze jak kupisz nowej generacji sprzęt to on ci to zrobi w 10 minut :) tak dobrze nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym zakresie cenowym masz już przyzwoity monitor graficzny jakim jest NEC Multisync PA272W lub ColorEdge CX271 który niestety odrobinę przekracza twój budżet. Jak bardzo jest ci potrzebny monitor do prac które są ukierunkowane do druku ? Bo jesli pracujesz z materiałmi zasadniczo nie ukierunkowanymi na druk to spokojnie możesz operować na monitorach z niższej półki cenowej i tu bym rozpatrzył oprócz tego eizo co podałeś model NEC MultiSync EA274WMi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jany ten monitor http://www.eizo.pl/monitor/coloredge-cx271/#specyfikacja no można dołożyć trochę do tego monitora choć ten nec też ciekawy. Co do innej grafiki niż 3D, owszem robię też materiały drukowane ale od lat współpracuję z tymi samymi drukarniami i jakoś już potrawie brać poprawki na projekty wyświetlane na monitorze tak by efekt końcowy był ok. Wiadomo profesjonalny monitor to super sprawa.

 

Ten eizo fajny, trochę gruba ramka ale to nic. Mam do kompa podłączone trzy monitory jede 27" i dwa 24" do paneli z narzędziami. Główny monitor 27" to obszar do pracy. Chciał bym zachować tą konfigurację w nowym zestawie. Jak by brał pod uwagę grubość ramki to ten NEC jest idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jeśli nie robisz materiałów do katalogów to nie rozumiem po co ładować połowę budżetu w monitor :)

 

Poza tym nie wiem czy ten procek jest wart takich pieniędzy, technologia generalnie jest już na wylocie więc ceny będą tylko spadać.

Może lepiej na przeczekanie kupić coś takiego ?

http://allegro.pl/dell-t7500-2x-x5680-3-33ghz-48gb-1-86tb-fx3800-i4781908326.html

 

Wydajność powinna być większa niż tego Xeona, a na pewno porównywalna, cena całości to mniej więcej połowa ceny samego procesora. No i 48 GB ECC w komplecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę kupować "na przeczekanie" chcę kupić coś co będę używał znowu z 3-4 lata. Jak mam kupować na przeczekanie to wolę poczekać parę miesięcy i zobaczyć co będzie się działo na rynku. Pomęczę się z renderami na tym co mam. Najwyżej kupie teraz monitor bo potrzebuję rozdzielczości większej niż HD któą mam teraz na monitorach.

 

tutaj nawet fajna cena tego NEC-a

http://www.graficzne.pl/index.php?p3353,nec-multisync-ea274wmi-lcd-27-ips-czarny

 

W hurtowni AB.pl też on jest za 2500 zł brutto

Edytowane przez visualimage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor może i tak jest ok, mowa tu o tym zestawie dell z tym prockiem. Nie wiem czy chcę używkę, do zastanowienia, wolę wszystko nowe na gwarancji.

Powiem wam że zgłupiałem. Dla samego procka to warto tego dell używanego kupić. Pamięć też ok, grafika trochę mi nie pasuje tzn. jak sama grafika to ok ale wyjścia, ja potrzebuje 1xDP i 2xDVI

Edytowane przez visualimage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor który był tu wcześniej polecany to dopiero roczniak bo wypuszczony w 3 kwartale 2013 roku

Jasne, ale to już jest technologia którą intel porzucił, podstawka 2011 zdechła i została zastąpiona nową która...praktycznie niczym się nie różni, poza DDR4 które nie jest do niczego potrzebne ;)

 

Co do tego Dell'a to facet sprzedaje jako firma, a więc masz dwa lata rękojmi z urzędu, nawet jak o tym słowa nie pisze w aukcji to takie jest prawo i tyle ;)

 

No ale jak chcesz, moim zdaniem kupowanie tego Xeona jest słabym pomysłem, jeśli priorytetem jest szybkość, no chyba że w przyszłości dokupisz drugi i płytę do tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tutaj sam sobie muszę zadać to pytanie czy szybkość czy nowość, Dla tej ceny można by kupic tego dell wywalic grafikę i wstawić tą

http://allegro.pl/nvidia-quadro-5000-2-5gb-gddr5-320bit-moc-fv-gw-i4773027740.html tamta grafa z dela tez mi sie przyda do i7 co mam. Z dell-a wywalić dysk i włożyć ssd i będzie maszynka do renderowania i modelowania. Czy się mylę.

Kupić monitor tego NEC to mamy 2500-3000 zł do tego ten komp 6000 zł, grafika 1300 i jakiś dysk 250 gb ssd jakieś 500-1000 zł

 

Podziałam na tym trochę nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej zasadzie nie należy kupować nowego kompa do 2016 roku bo intel ciągle się odgraża całkowitym odejściem od podstawek typu LGA xxxx :) Sprzęt jest polisingowy czyli został zajechany na pewno, bo takiej stacji graficznej nie kupuje się po to aby ona stała, a w polskich realiach rękojmia jest praktycznie nic nie warta :)

Omijaj karty graficzne quadro szerokim łukiem, nie nadaj się do tego z czym masz do czynienia w pracy są dobre do cadów i to przy naprawdę natłoku linii w projektach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zwracam uwagę że podstawka 2011 już nie jest rozwijana, dodatkowo podobny procesor razem z płytą (a nawet szybszy) kupiono niedawno na Allegro za mniej niż 3000 zł !

http://allegro.pl/asus-p9x79-pro-lga-2011-intel-xeon-e5-4657l-v2-i4688955617.html

Także dawanie za to 10000 jest dla mnie całkowitym nieporozumieniem, no chyba że byłbym jakimś "dotacjuszem" który ma na przykład 40 koła do wydania i ceny go w zasadzie nie interesują, byle kasę wydać bo jak nie to zabiorą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie, jeden mówi tak drugi tak, ja nie mam dotacji tylko ciężko zarobione pieniądze i chcę je wydać dosyć dobrze nie mam 20k na to ale 10k-15k z monitorem bym wydał na ten sprzęt. Nie kupię za to najszybszej maszyny i o tym wiem za to chcę kupić to na co mnie stać i co będzie szybsze od tego co mam i posłuży mi na te 2-3 do 4 lat max.

 

Już sam nie wiem co pisać. Może byście podpowiedzieli jak tak co kupić waszym fachowym okiem. Na pewno znacie się lepiej na tym chociażby przez spędzenie tysięcy godzin przed kompem w 3ds max.

 

Panowie ja teraz katuję na dwóch i7 i to nie najmocniejsze wersje. Podkręciłem je do prawie 4 ghz z wodnym chłodzeniem i jakoś to lata. Mam w tym po 12 gb ram ddr3 1600 mhz i dyski scsi w rajdzie, każdy dysk 15000 obrotów. Grafika to nic specjalnego jakieś cztery karty ati hd w każdym kompie po dwie i to wszystko.

 

Dzięki.

Edytowane przez visualimage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcolini ale tu czuć jakaś lewizna wartość tego procesora to $4394.00 http://ark.intel.com/pl/products/75290/Intel-Xeon-Processor-E5-4657L-v2-30M-Cache-2_40-GHz a nie moze być on starszy niż kilkumiesięczny bo to jest produkt tegoroczny, chyba ze ktoś sprzedawał wersje inżynierską procka, co zasadniczo jest niezłym kantem :)

 

Visualimage zasadniczo masz wybór albo więcej wątków z niższym taktowaniem xeony, albo ich mniej o mocnych zegarach i7 ale raczej na razie nie generacja 5 bo tu niestety masz pamięci ddr4. W przypadku pojedynczego procesora i7 są wydajniejsze , natomiast jeśli się byś nastawił na rozbudowywanie platformy z czasem po przypływie gotówki to bardziej sensowny jest budowanie stacji na wieloprocesorowej konstrukcji.

W przypadku pojedynczego procesora oparłbym to na i7 4960X

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konstruktywną podpowiedz.

i7 o którym piszesz to Intel CORE i7-4960X 3,6GHz BOX 15M LGA2011 BX80633I74960X 4230 zł brutto 12 wątków. Jakąś płytę do tego.

a w to się nie bawić co Intel Xeon E5-2630v3 2,4G 20M 8Cores LGA2011-3 BX80644E52630V3 2700 zł brutto jak by dwa takie kupił? tylko to już jest na 2011 -3 i jak było pisane kilka razy kiepskie te ddr4.

 

Dobra więcej nie drążę tematu, zostaje ten i7 mocny ddr3 16gb i płytka do tego, dysk ssd i jakąś grafikę. Czytałem na tym forum coś o gtx 780 ale to się zobaczy.

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez visualimage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcolini ale tu czuć jakaś lewizna wartość tego procesora to $4394.00

No polecany tutaj ciągle gpucomputer też oferuje sprzęt po mocno obniżonych, w stosunku do oficjalnej rynkowej, cenach ;)

Ostatnio na Allegro trafia sporo 8-12rdzeniowych Xeonów razem z płytami, widać co bogatszym zaczęły się nudzić ich dotychczasowe zabawki, w końcu nie są już najmocniejsze na rynku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale... czytam na allegro:

Procesor jest oparty na finalnej wersji rdzenia IvyBridge-E, ma 20MB cache L3 i domyślny zegar 2,60GHz. Dzięki funkcji Turbo rozpędza się do 3,40GHz. Posiada 8 fizycznych rdzeni, a dzięki HyperThreading realizuje 16 wątków. Niczym się nie różni od tego w sprzedaży, poza napisem na odpromienniku. Został jedynie uruchomiony i poddany testom.

 

no żesz... takie bzdety ale nawet gwarancje i fakturę proponują... interesujące, jak można oferowac fakturę na cos czego nie mozna bylo wcześniek na fakturę kupić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierze się to z niewiedzy ludzi, ale w sumie nie każdy musi wiedzieć jaka jest różnicą miedzy wersją komercyjną a inżynierska procesora, a już na pewno wiele osób nie wie o tym że takie procesory, nie wiem jak dzisiaj ale kiedyś były dostarczane za darmo w ramach testowania produktu przed wprowadzeniem wersji komercyjnej :),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak już ktoś za darmo dostał to niekoniecznie za darmo musi oddawać ;)

A to że procesory te są własnością firmy Intel i nie wolno nimi handlować to już mało ważny detal i kto by tam na to zwracał uwagę :D

Poza tym na Ebay'u takich procków jest od groma, pochodzą głównie z Chin.

Tak więc jak już to co najwyżej można powiedzieć że Chińczyk i Polak sprzedadzą wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dostałem odp od firmy gpucomputer.

zestaw nr 1.

1.Stacja robocza Asus ESC 1000G2

Specyfikacja in opis stacji http://www.asus.com/Commercial_Servers_Workstations/ESC1000_G2/specifications/

 

konfiguracja

1x procesor i7-4930k (6 core, 12 HT)

płyta główna ASUS P9X79- WS

karta grafiki gtx760 4GB

16 DDr3 1866

SSD 250 GB Adata SSD SP900

DVD RW

zasilacz 850 W ( możliwe kilka modeli)

Stacja przygotowana do obsługi multi GPU

gwarancja 2 lata f-ra Vat

cena:6600 pln brutto

 

Ta sama stacja ale z procesorem e5-2696 v2 (12core) - dopłata +4300 pln brutto

 

 

2.stacja graficzna gpucomputer w18-1 1.

płyta Asus x99 xtreme6

procesor 1x Xeon e5-2696 v3 (18 core/36 HT)

pamieć 16 GB DDR4

SSD Adata 250 GB SSD SP900

Zasilacz 750 W ( możliwe kilka modeli)

karta grafiki gtx760 4 GB

obudowa Corsair Carbide air540

gwarancja 2 lata f-ra Vat

cena:14000 pln brutto

 

Może by w tym pierwszym zestawie wymienił na procek ten najmocniejszy i7-4960x 3,6ghz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że jednak mają niezłe ceny na procki tzn. dużo tańsze. Ten procek e5-2696 v2 oni chcą tylko 4300 dopłaty a w necie kosztuje 7600 zł

 

Ostatecznie mam takie trzy opcje:

1x procesor i7-4930k 3,4Ghz (6 core, 12 HT)

płyta główna ASUS P9X79- WS

karta grafiki gtx760 4GB

16 DDr3 1866

SSD 250 GB Adata SSD SP900

DVD RW

zasilacz 850 W

Stacja przygotowana do obsługi multi GPU

6.380 zł brutto

 

 

Intel CORE i7-4960X 3,6GHz BOX 15M LGA2011 (6 core, 12 HT)

płyta główna ASUS P9X79- WS

karta grafiki gtx760 4GB

16 DDr3 1866

SSD 250 GB Adata SSD SP900

DVD RW

zasilacz 850 W

Stacja przygotowana do obsługi multi GPU

8.270 zł brutto

 

 

 

1x procesor e5-2696 v2 (12core 24 wątki)

płyta główna ASUS P9X79- WS

karta grafiki gtx760 4GB

16 DDr3 1866

SSD 250 GB Adata SSD SP900

DVD RW

zasilacz 850 W

Stacja przygotowana do obsługi multi GPU

10.900 zł brutto

 

Zastanawia mnie jedna rzecz. Asus ma dwie płyty o prawie tym samym symbolu

-P9X79

-P9X79-E

 

Niby podobne ale cena różna i ułożenie elementów i chłodzenia jest inne. Trzeba poczytać co i jak z tymi płytami.

 

Generalnie ja osobiście jestem zadowolony z tej serii płyt bo w obecnych kompach mam

 

P6T6 WS http://www.asus.com/pl/Motherboards/P6T6_WS_Revolution/overview/

 

Więc przypuszczam że te nowe pod 2011 będą też super

 

 

 

Trochę sobie policzyłem, poczytałem i doszedłem do wniosku że zakupię ten zestaw:

1x procesor e5-2696 v2 (12core 24 wątki)

płyta główna ASUS P9X79- WS

karta grafiki gtx760 4GB

16 DDr3 1866

SSD 250 GB Adata SSD SP900

DVD RW

zasilacz 850 W

Stacja przygotowana do obsługi multi GPU

10.900 zł brutto

 

a w przeciągu następnego roku poszukam i kupię płytę dwuprocesorową i dokupię taki sam procek. Maszynka będzie znowu jak nowa i dwa razy mocniejsza.

Edytowane przez visualimage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej od razu kupić płytę pod drugi procesor, a tak zasadniczo wywalisz 1k w błoto bo będziesz ją zaraz zmieniał. Nadal się mieścisz w budżecie bo płyta Asus Z9PE-D8 WS kosztuje około 2k na rynku, pewnie w gpucomputer będzie ciut tańsza. Z monitorem mieścisz się w zakładanych 15k i właściwie zostaje ci dokupienie z czasem kolejnego procesora tylko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to mogę kupić płytę dwuprocesorową wsadzić jeden procek i pracować na tym a potem dołożyć drugi procek?

 

Nie składałem nigdy dwuprocesorowej maszyny.

Super płytka !!! Asus Z9PE-D8 WS

 

 

Taką dostałęm wycenę od firmy gpucomputer

- 1x procesor e5-2696 v2 (12core 24 wątki) + możliwosć dołożenia drugiego procesora

- płyta główna ASUS Z9PE-D8 WS

- karta grafiki gtx760 4GB

- 16 DDr3 1866

- SSD 250 GB SP900

- zasilacz 850 W

-obudowa SilentiumPC Aquarius X90

 

cena brutto 11700 pln

Edytowane przez visualimage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z człowiekiem z gpucomputer i bez problemu u nich dokupię ten procek razem z chłodzeniem za

5650pln brutto wraz z chłodzeniem ArctiCooling i 30

 

Tak ram warto dołożyć, tym bardziej że to ddr3 i nie jest kosmicznie droga.

 

Na tym zestawie będzie mozna trochę poszaleć z renderami co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Witam,

Panowie odświeżam temat bo muszę się pochwalić że zakup został dokonany i teraz czekam na sprzęt :)

Trochę to trwało ale zrealizowane. Na końcu stanęło na takiej konfiguracji:

- 2x procesor e5-2696 v2 (12core 24 wątki)

- 2x chłodzenie Arctic Freezer i30

- płyta główna ASUS Z9PE-D8 WS

- karta grafiki Asus GTX970 OC STRIX 4GB

- 32 GB DDR3 1600 MHZ ECC

- SSD Crucial SSD MX100 512GB (read/write; 550/500MB/s)

- zasilacz 1000 W

- system operacyjny Windows7 SP1 64 PL

- lg nagrywarka Blue-Ray BD-R 16x

- obudowa Fractal Design Define XL R2 Black Pearl

 

Czekam z niecierpliwością na kuriera.

 

 

Przesyłka dotarł, sprzęt na biurku i już jest katowany :)

Sprzęt super i polecam firmę GPUcomputer.

Edytowane przez visualimage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności