Jump to content

After Effects biały nie jest biały.


natas

Recommended Posts

Mam taki problem. Wypuściłem z after effects animację z białym tłem. U mnie w afterze jest biały i po wyrenderowaniu tło jest białe bo robiłem print screeny i pobierałem pipetą kolor. Natomiast klient chce to puszczać na targach na telewizorze i tło mu wychodzi różowe. Czy jest możliwe by w filmie osadzić jakiś profil koloru by pomimo źle ustawionego balansu bieli w jego telewizorze był widoczny biały a nie różowy?

Link to comment
Share on other sites

Praktycznie nie do zrobienia. To jest wina telewizora. Na targi bierze się najgorszy sort za 700zł/50 cali. Nie ma tam żadnej możliwości skalibrowania panelu i będzie pokazywać jak chce. Najlepiej byłoby robić podgląd na tym telewizorze i dodawać do białego np. trochę zieleni co rekompensowałoby przebarwienia czerwieni, itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli wyswietla na rozowo to znaczy ze brakujaca czescia spektrum jest niebieski i zielony... Intuicja podpowiada mi ze jeżeli zbalansujesz obraz tak by było w nim mniej rozu wtedy twój bialy na tym ekranie powinien zamienic się w szary.

 

Sprobuje zrobić test teraz u siebie na monitorze czy faktycznie tak to działa...… Tak działa to. Możesz tak zrobić. Jest to głupie i ewidentnie klient ma zrypany TV albo ustawienia ale teoretycznie możesz to zrobić. Ten cyjanowy kwadrat pod linkiem powinien na rozowym monitorze wygladac jak szary. Bieli nie uzyskasz bo balansem musisz zjechać w dol do najniższej wartości części kanalow których brakuje na tym TV

 

 

https://ibb.co/cp1Bxz

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy