Jump to content

darmowy program do zmontowania animacji i dodania dźwięku


Czubrak

Recommended Posts

Witam. Czy mógłby mi ktoś przyzwoity, darmowy program w którym złożę animację i dodam dźwięk? Kadry po kolei będę malował w Kricie. Od programu oczekuję jedynie bo można było wstawiać pojedyncze warstwy z obrazami na linię czasu, przyśpieszać i spowalniać poszczególne ujęcia animacji oraz dodać dźwięk. Czy jest jakiś darmowy program, który da mi te wszystkie możliwości? Czy będę zmuszony korzystać z kilku? Szukałem na własną rękę ale we wszystkich była tylko mowa o animacji i ani słowa o dodawaniu dźwięku. Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Blenderem też możesz sobie poradzić. Nie wiem jednak, czy ma spowalnianie ujęć. Jeżeli przez spowalnianie masz na myśli, rozciąganie klatek, by trwały kilka sekund, to jak najbardziej.

 

Jest sporo tutoriali jak używać Blendka do edycji.

Link to comment
Share on other sites

Zainteresował mnie program Hitfilm Express. Ma dużo ciekawych opcji. Co o nim sądzicie? Pobrałem i zainstalowałem i wszystko spoko tylko mam jeden problem. Zrobiłem sobie na szybko prostą animację w Kricie. Wyrenderowałem jako wideo do formatu MP 4 ale kiedy importuję go do Hitfilmu to mam tylko czarny ekran. Czy to u mnie coś nie tak czy ten program ma tylko jakieś swoje wąskie pole obsługiwanych formatów i lepiej dać sobie z nim spokój? Blender to ciekawa propozycja ale na razie wolałbym go nie ruszać :D

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy