Skocz do zawartości

modernizacja za okolo 2000-2500zl


vision3d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Przegladajac mnogosc produktow znajdujacych sie w sklepach internetowych nie wiem co by bylo najlepszym dla mnie rozwiazaniem (czyt cena/szybkosc). Aktualnie pracuje na PIV 2,6GHz HT, 2x 512MB RAM (333MHz), GF4 MX400 64MB i dysku 40GB Hitashi. Planuje przeznaczyc kwote jak w temacie na mozlwie jak najlepsze zmodernizowanie tego kompa. mysle ze PIV poki co styka. Ram wypadaloby wymienic na 400MHz? Czy jest sens? Jaka karte doradzacie (w umiarkowanej cenie ofkors)? Jaki dysk twardy bedzei wystarczajacy? Doradzcie cos bo za bardzo sie nie znam na sprzecie:P aha i kwestia chlodzenia, kompa przewaznie nie jst wylaczany dlugie dni(rendering, rendering...itd) czy potrzebne sa jakies dodatkowe coolery? temperatura mierzona przy pomocy CPU Cool daje wartosc najwieksza rowna okolo 49-51 C, tylko nie wiem w kotroym miejsu jest robiony ten pomiar. Co z zasilaczem? czy potrzebny jest jakis szczegolnie mocny taki kolo 400W? z gory dziekuje za wszelkie madre rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

witam,

 

-nie ma sensu zmieniac ramu 333 na 400mhz... zysk wydajnosci znikomy. jak juz to mozesz ew. dokupic jedna kostke 512mb/1gb (jesli oczywiscie pracujesz z bardzo duzymi scenami, ogolnie 1gb ramu w wiekszosci wypadkow w zupelnosci wystarcza)

-jesli masz temp. cpu w granicach 50 C to jest wartosc jak najbardziej OK. chlodzenia zmieniac nie musisz.

-raczej bedziesz musial zmienic zasilacz na jakas dobra 400setke. dodatkowy dysk i nowa grafa pociagna troche pradu. nie oszczedzaj na jakims codegenie, w gre wchodzi tylko markowy sprzet: chieftec, antec, huntkey itp.

- HDD: tutaj to juz kwestia indywidualna. wazne, zeby gwarancja byla 3 letnia. ostatnio swietne sa samsungi. oczywiscie polecam tez standardowo maxtory i WD, ew. seagate'y. nie ma schematu na padanie dyskow. moze pasc doslownie z kazdej firmy. wszystko zalezy od konkretnej partii, czynnikow zewnetrznych, konkretnego przypadku. za duzo jest czynnikow zeby mowic, ze ten dysk jest zajebisty a tamtem do bani. na pewno bierz cos od 160 gb w gore. nie oplaca sie kupowac mniejszych. najlepiej dzisiaj brac 200gb. koniecznie 8 mb cache. ata100/133 czy serial ata to zalezy od tego czy podlaczysz do plyty i zasilacza. ogolnie nie ma jakiejs strasznej roznicy miedzy nimi.

-grafa: gf6800 lub 6800gt. zalezy od kasy. wg mnie sa to najlepsze karty w swoich przedzialach cenowych.

 

a wiec:

-zasilacz: 400W ~400pln

-dysk: 200gb 8mb c. ~500pln

-grafa: 6800 kupisz juz za ponad 1200pln, 6800gt to ok 2k pln, mysle ze znalazbys cos za 1800pln.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do markowych zasilaczy... huntkey'a bym nie polecał. Nie trzymał żadnego napiecia - wszystko latało w gore i w dol. Te wachania nie miesciły sie w zadnych normach. Teraz mam chiefteca 420 i mógłbym go polecic z czystym sumieniem, gdybym takowe posiadal - wg mnie jest zdecydowanie wart swojej ceny (270pln o ile dobrze pamietam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności