Skocz do zawartości

scena 3d: pokoj


Gość paszczak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No nie jest źle, jakość renderu wporządku, jednak zbyt ciemno. Z ekspozycją trzeba by troszkę popracować. Wg mnie wystarczy shadow/higlight w photoshopie i dostajemy coś takiego:

pokoj_pozwolilem_sobie_na_retusz.jpg

 

( Mam nadzieję że nie masz nic przeciwko mojej ingerencji w pracę :) )

 

Może wystarczyłoby zwiększyć moc fotonów. Ale na to odpowie ktoś, kto ma większe ode mnie doświadczenie w tym temacie :)

 

Od razu widać też, że kompozycję można poprawić. Może poprawić kąt kamery, może usunąć z kadru tą framugę drzwi po lewej, może trochę więcej okna pokazać... ja sie tam nie znam ;)

 

Sam pracuję od jakiegoś czasu nad czymś podobnym, ale w innym klimacie utrzymanym. 3mam kciuki ;)

 

 

PS. Jak dla mnie to aż się prosi, żeby jakiś wazonik z kwiatami na stole postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paszczak

marcin - podoba mi sie twoja korekta, tzn swiatlo padajace na stol... takie fajnie intensywne. w fotoszopie to zrobiles tak? ta czesc na ktora swiatlo nie pada bezposrednio zrobilbym troche ciemniejsza. a co do jasnosci - wlasnie mi sie rozpieprzyl moj monitor tft, teraz dopoki mi go nie naprawia pracuje na takim starym crt daewoo:| no i na nim rzeczywiscie ciut za ciemno. No coz, dzieki za opinie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wzmianka na temat Państwa korekt: wersja Solakera zdecydowanie najbliższa prawdy - pamiętał bowiem o ważnej rzeczy - by podnosząc ekspozycję ciemniejszych tonacji - pozostawić bez zmian miejsca najbardziej oświetlone (na granicy prześwietlenia). Można oczywiście zmiękczyć całość jak w pozostałych "korektach" by efekt był bardziej plastyczny - w sumie każdy wprowadził coś korzystnego:)

 

Robczan - skoryguj to właśnie w podobny sposób i praca będzie całkiem przyjemna dla oka;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności