Jump to content

/discover/unread działa bardzo wolno


VGT
 Share

Recommended Posts

Nie jest to w 100% przypadków, ale trafiam na momenty, gdy url do listowania nieprzeczytanej zawartości działa bardzo wolno. Na początku myślałem, że może to przez to, że stworzyłem sobie własny nieco zmodyfikowany filtr na nieprzeczytaną zawartość, ale gdy w tym samym czasie próbuję zawołać adres podany w tytule wątku, który był ustawiony domyślnie, jest ten sam efekt. Po wczorajszych testach wydaje mi się, że pomaga kliknięcie "Oznacz całą zawartość jako przeczytaną", czyli kod pobierający te dane z bazy radzi sobie lepiej, gdy w miarę niedawno całe forum zostało oznaczone jako przeczytane. Ale wygląda na to, że trzeba to robić gęsto przy relatywnie małej ilości postów. Dziś trafiam na problem ponownie po niecałej dobie. Czy tylko ja mam ten problem, czy trafia się także innym? Wiadomo, czy autor silnika zna temat i jest szansa na jakieś optymalizacje?

 

image.thumb.png.94fb51aeb77d4d585379063a69edae35.png

Link to comment
Share on other sites

Generalnie namierzona przyczyna i mam działający workaround. Domyślny filtr pod wspomnianym wyżej adresem ma następujące ustawienia:

image.png.4406da74eb00403bd72ef748dea89686.png

Problematyczny jest zaznaczony na czerwono maksymalny okres, w którym ma szukać posty. Mój filtr stworzyłem sobie na bazie tego zmieniając niektóre ustawienia, ale nadal miałem 365 dni w tej pozycji  i wspomniany wyżej problem. Gdy zmieniłem to na 30 dni, mój filtr od dwóch dni działa bez problemu, a przed chwilą, gdy wszedłem na domyślny pod adresem "/discover/unread", problem właśnie występuje. Czyli szukanie nieprzeczytanych postów staje się mocno niewydajne przy ustawieniu długiego okresu, z którego ma tych postów szukać.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy