Skocz do zawartości

/discover/unread działa bardzo wolno


VGT

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to w 100% przypadków, ale trafiam na momenty, gdy url do listowania nieprzeczytanej zawartości działa bardzo wolno. Na początku myślałem, że może to przez to, że stworzyłem sobie własny nieco zmodyfikowany filtr na nieprzeczytaną zawartość, ale gdy w tym samym czasie próbuję zawołać adres podany w tytule wątku, który był ustawiony domyślnie, jest ten sam efekt. Po wczorajszych testach wydaje mi się, że pomaga kliknięcie "Oznacz całą zawartość jako przeczytaną", czyli kod pobierający te dane z bazy radzi sobie lepiej, gdy w miarę niedawno całe forum zostało oznaczone jako przeczytane. Ale wygląda na to, że trzeba to robić gęsto przy relatywnie małej ilości postów. Dziś trafiam na problem ponownie po niecałej dobie. Czy tylko ja mam ten problem, czy trafia się także innym? Wiadomo, czy autor silnika zna temat i jest szansa na jakieś optymalizacje?

 

image.thumb.png.94fb51aeb77d4d585379063a69edae35.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie namierzona przyczyna i mam działający workaround. Domyślny filtr pod wspomnianym wyżej adresem ma następujące ustawienia:

image.png.4406da74eb00403bd72ef748dea89686.png

Problematyczny jest zaznaczony na czerwono maksymalny okres, w którym ma szukać posty. Mój filtr stworzyłem sobie na bazie tego zmieniając niektóre ustawienia, ale nadal miałem 365 dni w tej pozycji  i wspomniany wyżej problem. Gdy zmieniłem to na 30 dni, mój filtr od dwóch dni działa bez problemu, a przed chwilą, gdy wszedłem na domyślny pod adresem "/discover/unread", problem właśnie występuje. Czyli szukanie nieprzeczytanych postów staje się mocno niewydajne przy ustawieniu długiego okresu, z którego ma tych postów szukać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności