Skocz do zawartości

Problem z otworami po oknach w plaszczyznie


kielbasa

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Moze ktos podpowie - zaimportowalem do Maxa budynek, ktory posiada sciany o grubosci 0, jest mi to potrzebne, zeby pozniej dokonac rozwiniecia tych scian w innym programie.

Dla przykladu pokazalem jedna z nich. Jak moge najprostszym sposobem polaczyc wierzcholki z plaszczyzna sciany  ? Na przykladzie pokazane, o co chodzi - przesuwajac wierzcholek od krawedzi widac, ze krawedz zostaje z tylu, czyli wierzcholek do niej nie nalezy, i nie jest z nia polaczony. Nie ma tu zadnych back polygonow - sciana sie sklada z jednego, jak go zaznacze i usune, to znika sciana. 

Wiem, ze moglbym ciac caly polygon poleceniem 'cut', ale nie ma na to prostszego sposobu? Mam wiele scian, i mnostwo okien. Recznie robilbym to 2 dni.

Moze jest plugin? Polecenie tesselate lub quadify mesh nie rozwiazuje mi tego problemu.

dzieki

 

 

wall sample2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poza "Cut" jest jeszcze "connect", zaznaczyłem Ci na screenie. Zaznaczasz dwa albo więcej vertexów i łączysz. Będzie szybciej jak użyjesz skrótu CTRL + Shift + E 😛 Może po prostu export z włączonym Triangulate (?)...

Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

con1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triangulate nie mam gdzie zaznaczyc, jak eksportuje z Archicada. Poza tym przy imporcie obj moge Triangulate wlaczyc, ale to nic nie daje.

Moim zdaniem to jakies nieporozumienie, zeby tak prostej geometrii Max nie potrafil ogarnac. Przeciez to tylko kawalek plaszczyzny z otworami....

Connect znam, ale jak mowie, scian mam tyle, ze robienie tego na piechote to strata czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... Jak nie zależy Ci na tym, żeby siatka była piękna to wystarczy, że zaznaczysz wszystkie wierzchołki i dasz connect, z tym, że wtedy robią się trójkąty. Na szybko zrobiłem podobny model u siebie. A jak chcesz, żeby były eleganckie quady to chyba jednak musisz bawić się Cut. Ale być może jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie o którym nie wiem. Musiał by się ktoś większym stażem wypowiedzieć. 😛

image.png.3b8b1984c7295f346c7117d6df21ecd4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności