Skocz do zawartości

Odsunięcie i linie


luki174

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam 2 pytania:

1. Czy jest możliwość w 3dsMaxie użycia opcji "odsunięcie" (tak jak w AutoCadzie), aby można było splajm odsunąć o daną wartość? Mam narysowaną taką polilinię (splajm) i potrzebuję go odsunąć o pewne wartości w dół i górę. Niestety samo przesunięcie względem "y" powoduje nierówne odsunięcia (zwłaszcza na łukach) dlatego szukam możliwego szybszego i efektywniejszego sposobu na dokonanie zmian.

image.png.da73ca52797c0d3fa1f7f43fdee2869c.png

2. Czy jest możliwość włączenia "przyciągania" kursora do punktu, np. początku linii? Eksportowałem korytarz drogowy z Civila3D do 3dsMaxa i chciałbym mierzyć odległości od punktu A do punktu B (poprzez Tape) jednak nie jestem w stanie dokładnie nacelować na interesujące mnie punkty. A może istnieje jakaś inna opcja mierzenia odległości na tej linii (dodam, że jest to polilinia 3D).

Pozdrawiam

Łukasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie za pozno na odpowiedz ale:

1. Tak jest taka mozliwosc. Zanznaczas splaj, wchodzisz w jego edycje wybierasz opcje calego splajna, a nastepnie masz narzedzie "Outline" i tam sobie ustawiasz jak daleko ma byc odsuniety splajn

2. Jest, jesli prawy klawiszem kliniesz na ikonke przyciagania u gory na toolbarze, to pojawi ci sie okienko z opcjami do czego ma byc przyciagany kursor

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności