Skocz do zawartości

wirtualny showroom z hotspotami, video i interakcjami - w czym / jak zrobić?


Fenenna

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłam model dwóch pomieszczeń w 3ds max i wyrenderowałam kilka widoków 360 stopni w v-ray z których chciałabym utworzyć wirtualny showroom. 

W showroomie chciałabym umieścić hotspoty prowadzące do kolejnych renderów pomieszczeń/do prezentacji video/do pliku z tekstem na temat np jakiegoś produktu ale utknęłam i nie mam pojęcia jak i w czym to zrobić. Próbowałam w Pano2vr ale nie radzę sobie, nie umiem odnaleźć się w tym programie - wgrałam kilka panoram i nie potrafię ich ze sobą połączyć a następnie zapisać pliku jako plik video (nie wiem nawet czy powinnam to w ten sposób zapisać skoro użytkownik miałby mieć wpływ na wybór oglądanej sceny).

Czy ktoś mógłby mi doradzić jak się za to wszystko zabrać?

Jaki program najlepszy dla totalnego początkującego?  Może rozwinęłaby się dyskusja jak i co robić krok po kroku.

W jakim formacie powinien być plik wyjściowy?

(pytania nie dotyczą projektu zarobkowego, nie proszę o wyręczenie mnie w pracy ;) Chciałabym nauczyć się tego na razie sama dla siebie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wirtualne portfolio? Jeśli to miało by zachęcić kogoś do zlecenia zrobienia prezentacji wideo/vr/czy wirtualnego spaceru po wizualizacji, działał bym z unreal engine.

Jest za free więc nic nie stracisz na nauce jego a zyskasz, bo to też jest dobra opcja żeby robić wizki. Ma vraya, sam też robi robotę.

No ale musiała byś poszukać jakiś tutków sama. Jest tego sporo. Sporo też jest materiałów w marketplace, które mogły by ci pomóc.

 

Osobiście myślę, że jeśli chodzi o samo portfolio w taki sposób to nikomu nie będzie się chało tego sprawdzać. Zwykłe rendery robią robotę raczej. Może jakieś wideo z wirtualnego spaceru. Ale raczej nikt tego ściągał nie będzie żeby zobaczyć co robisz.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michalo napisał:

Takie wirtualne portfolio? Jeśli to miało by zachęcić kogoś do zlecenia zrobienia prezentacji wideo/vr/czy wirtualnego spaceru po wizualizacji, działał bym z unreal engine.

Jest za free więc nic nie stracisz na nauce jego a zyskasz, bo to też jest dobra opcja żeby robić wizki. Ma vraya, sam też robi robotę.

No ale musiała byś poszukać jakiś tutków sama. Jest tego sporo. Sporo też jest materiałów w marketplace, które mogły by ci pomóc.

 

Osobiście myślę, że jeśli chodzi o samo portfolio w taki sposób to nikomu nie będzie się chało tego sprawdzać. Zwykłe rendery robią robotę raczej. Może jakieś wideo z wirtualnego spaceru. Ale raczej nikt tego ściągał nie będzie żeby zobaczyć co robisz.

 

Nie chcę tak prezentować swojego portfolio ale właśnie chciałabym nauczyć się robić spacery po wizualizacji wnętrza np. lobby jakiejś firmy czy hotelu z możliwością naciśnięcia hotspotu i przeniesienia sie w inne miejsce lub zobaczenia video czy przeczytania ulotki o firmie/produkcie online. 

Nie mam na ten pomysł żadnego konkretnego odbiorcy, wskoczyła mi taka myśl do głowy i zorientowałam się że nie mam pojęcia jak robi się takie rzeczy i może warto się nauczyć 😉

 

Unreal Engine to temat mi zupełnie obcy należący do kategorii "słyszałam nazwę, to chyba coś związanego z grami i nie moja działka więc nie sprawdzam o co chodzi" - ale teraz obejrzałam kilka tutoriali i to może być to czego potrzebuję - bardzo dziękuję za dobry początek :)

Edytowane przez Fenenna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xmass - obejrzałam kilka tutoriali KRpano ale chyba to dla mnie za trudne, z tego co zrozumiałam program obsługuje się modyfikując skrypt o czym nie mam zielonego pojęcia. 

Myślałam że istnieje jakiś program typu Kuula (to jest program online a ja bym chciała nie online) na którym mogłabym w tak prosty sposób jak w kuula osiągnąć efekty na których mi zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności