Skocz do zawartości

Threadripper 3990X


Lizak_

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Buduję stację pod AMD Threadripper 3990X.

Link do koszyka:
https://www.morele.net/inventory/info/65cae0b4/

Jest tu może ktoś kto będzie wstanie ocenić set ?
Nie jestem pewny czy jest sens dopłacać do tej płyty głównej bo nie planuję robić OC, kieruję się tu natomiast kilkoma poleceniami,  od osób które 3990 nie widziały na oczy dla tego z chęcią wysłucham różnych opinii. Posiadaczy 3990 jak na lekarstwo.
Chłodzenie biorę na próbę, jak będzie za głośno to będzie budowany custom.
Może podzielicie się swoimi podzespołami ?

Będę wdzięczny za każdą pomoc i opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pamięć - mam ten sam setup. Zasilacz bardzo dobry. Natomiast co do chłodzenia - raczej bym zalecał AIO thermaltake z 360 mm chłodnicą ( podobno najlepsze chłodzenie do 3990x, za wyłączeniem wiadra z ciekłym azotem ). Pod pełnym wielogodzinnym obciążeniem procesora poziom hałasu jest naprawdę niski a temperatura procka nie przekracza 72 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2020 o 13:11, Winoo1 napisał:

Jeśli chodzi o pamięć - mam ten sam setup. Zasilacz bardzo dobry. Natomiast co do chłodzenia - raczej bym zalecał AIO thermaltake z 360 mm chłodnicą ( podobno najlepsze chłodzenie do 3990x, za wyłączeniem wiadra z ciekłym azotem ). Pod pełnym wielogodzinnym obciążeniem procesora poziom hałasu jest naprawdę niski a temperatura procka nie przekracza 72 stopni.

zazdraszczam proca 🙂 wy to bierzecie do stacji renderujacej? czy jako procek do roboczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KLICEK napisał:

zazdraszczam proca 🙂 wy to bierzecie do stacji renderujacej? czy jako procek do roboczej?

Ja do stacji roboczej. Mam w sumie 160 wątków. Ostatnio renderowałem wiezowiec w NY, semi aerial, full 3D w 15k. Czas renderingu wyszedł około 50 minut, a nieba było na wizce niewiele 😄 Sama geometria, dużo zieleni i takie tam . Time is money jak to mawiają.

 

@Lizak_ , jesli chodzi o chłodzenie, to mam to :  https://balta.pl/produkt/chlodzenie-wodne-corsair-icue-h150i-rgb-pro-xt-360mm/

Edytowane przez Winoo1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności