Skocz do zawartości

Problem z materiałem plastiku przy wielu obiektach


det

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam taki problem z którym się męcze a rozwiązanie jest pewnie banalne. chodzi o to że musze uzyskać efekt jak na zdjeciu po lewej stronie. Czyli butelki błyszczące i fajne bez tego cienia ktory robi się kiedy jest ich dużo. Po prawej stronie jest to co mi wychodzi. Czyli przezroczyste butelki ale bez cienia. Próbowałem już wylaczac "cast shadows" w ustawieniach obiektów ale nie wiele to pomaga. Jest jakies rozwiązanie?

Bede bardzo wdzięczny za odpowiedź 

problem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie pomoże bo to forum sięga dna co się spyta zero odpowiedzi co widać nawet po ostatnich wpisach. Sam się tym zaciekawiłem odznaczałem cast shadow i received shadow w obiektach i cast shadow w opcjach światła oraz podbijałem IOR materiału dla lepszego odblasku ale nie wyszedł efekt zadowalający niestety

Edytowane przez jarox
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego jest forum żeby zadawać pytania, niewiem co kto wystawia na Fb nie interesuje mnie to ale widze, ze tu nie mozna liczyc na pomoc w większosci przypadków nie wierze, ze nikt nie wie jak rozwiązać powyższy problem a nie wygoogluje sie tego, wiec po co wgl to forum w takim razie pamiętam 10 lat temu było całkiem inaczej tutaj

Edytowane przez jarox
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak forum jest do zadawania pytan, ktore zadajesz 🙂 jak nikt nie odpowiada znaczy ze nikt nie zna odpowiedzi.

Raz 10 lat temu bylo tu po 200 osob dziennie, teraz jest po 10. Nie masz sie co wkurzac na rzeczywistosc. Dwa, widzisz ty traktujesz to forum jako darmowy poradnik a inni chca tworzyc komunity, wrzucac pracki, wymieniac sie doswiadczeniami.  Takze moze w Tobie lezy problem a nie w innych uzytkownikach?

Wiesz, bron Boze niechce Cie wyganiac, ani obrazac. Nie traktuj tak tego, kazdy uzytkownik tutaj jest mile widziany. Po prostu rzeczywistosc jest taka ze wszyscy, ktorzy sie nauczyli poszli w inne miejsca. Do pracy, czesc przestala zajmowac sie grafika, czesc tez uciekla na fejsa, na arstation na insta itp. bo troche sie internet zmienil w ostatnich czasach. Wszyscy wola wieksze zasiegi i odbiorcy w polsce nikogo nie obchodza. Nikt niestety nie  przyszedl po tych ludziach i teraz troszke jak sam zauwazyles jest posucha, ktora tworzy frustracje. Nic nie poradzisz, daj temu forum jeszcze troche czasu, powoli ludzie wracaja. Niestety jest to dlugotrwaly proces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności