Skocz do zawartości

Zbrush for Illustrators/conceptartist in 15 min - VideoTutorial


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

kilka lat temu przygotowalem taki zestaw szybkich tutkow dla ilustratorow/koncept artystow zeby mogli szybko wejsc w zbrusha. Na poczatku mialy to byc tutki tylko do wewnętrznego uzytku, ale teraz po dluzszym czasie postanowilem je udostepnic.

Dajcie znac i krytykujcie wszystko od angielskiego (troche juz poprawilem), po sprzet (tez mikrofon kupilem hehe). Czy warto by bylo zrobic jeszcze raz taka serie do jaja?

 

 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KLICEK changed the title to Zbrush for Illustrators/conceptartist in 15 min - VideoTutorial

Angielski na propsie, wszystko zrozumiałe, jak chcesz jeszcze doskonalić to możesz szlifować wymowę, jakbym miał się czepiać to mała zmyłka 2:48, w pierwszym skojarzeniu ludzie pomyślą o dupie :D więc sugerowałbym dodać słowo "key" (click the S key) albo nie mówić "the" (click S). W sumie to zamiast click lepiej powiedzieć press. Fakt że to największe co się rzuca w ucho świadczy o tym że nie masz się o co martwić. Tyle ode mnie jako byłego nauczyciela lol.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do kogo kierujesz te tutki, ale jak mają być ogólnie puszczone w świat to gros ludzi ocenia tutki i je zaczyna poprzez pryzmat efektu końcowego, a ten w tym przypadku, nie oszukujmy się, jest bardzo taki se 🙂 Chyba, że robisz nową serię bazując na tej.

W każdym razie na tyle co szybko przejrzałem całą serię, to fajnie tłumaczysz, bez zbędnych zapychaczy, za co wielki plus. Widać, że wiesz co robisz i co gdzie kliknąć. Przynajmniej mnie strasznie rozprasza jak ktoś coś pokazuje i się gubi w interfejsie, albo zapomina co chciał zrobić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tutki sa kierowane dla ludzi ktorzy umieja juz w ART tylko ze 2D. Chca poznac nowe medium bez spedznia 10 godzin na przechodzeniu przez tutki.  Sluchaniu o rzeczach, ktorych nigdy nie uzyja, albo uzyja raz i pozniej juz nigdy 😄 Chcialem pokazac wlasnie, ze da sie zbrusha ogarnac w 15 min zeby w niego wejsc i zaczac cos robic 🙂 a ogranicza Cie Twoja wyobraznia i skill hehe

Rozumiem doskonale o co Ci chodzi z efektem koncowym 🙂 on nie byl tutaj namber one, bo nie pokazuje jak cos zrobic albo jaki efekt uzyskac 🙂 tylko jak zaczac uzywac zbrusha 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na propsie.
Moim zdaniem to jest doskonały pomysł żeby nagrać serię jeszcze raz- tutaj @blood_brother ma rację, na końcu musi być jakaś turbo giga rzeźba żeby młodzi/średni/starzy zajarali się kompletnie, lajkowali i subowali. Zakładam, że chcesz osiągnąć zasięgi i popularność więc pewnie musiałbyś mocno się zastanowić jaką formę kanału przybrać... Wydaje mi się, że taka skondensowana wiedza jest elegancka dla ludzi, którzy rzeczywiście chcą czegoś się nauczyć, ale musisz zbadać rynek ile znajdziesz takich odbiorców. Możliwe, że nie unikniesz standardowej kreacji osobowości internetowej by osiągnąć sukces. Na rynku jutubowym jest sporo kozaków, którzy mają dużo niższe wyświetlenia tylko dlatego, że nie pokazują twarzy lub nie pajacują przy okazji...
Dla mnie taki szybki pokaz bez zbędnych głupot jest mega na plus, ale nie można pozostać obojętnym na sukces jaki odniósł np. Blender Guru- sam nie byłem w stanie obejrzeć 5 minut jego tutoriali bo non stop musiałem przewijać paplaninę... co nie zmienia faktu, że ma ponad 1,5 mln subów więc pewnie jestem w mniejszości.
No i kolejna rzecz- jeśli przekonasz widzów, że po oglądaniu Twoich filmików staną się tak wyskillowani jak Ty to masz sukces w kieszeni (najlepiej przy minimalnym nakładzie sił, takim min-maxowaniu). Wiesz, standardowe gadki typu MOŻESZ ZOSTAĆ KIM CHCESZ I TO NAPRAWDĘ SZYBKO, A POMOŻE CI W TYM MÓJ KANAŁ!!!1 
Sorka jeśli się rozpędziłem i zagalopowałem- nie chce Cię pouczać czy coś, ale widzę między innymi po grupkach na facebooku czego ludzie szukają i co otrzymuje najwięcej lajków.
Co do angielskiego, naturalnie, się nie wypowiem xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blood_brother napisał:

Aaa, zapomniałem, nie ma najważniejszego! Nie ma prośby o suba, lajka i dzwoneczek i nie ma miejsca na sponsora odcinka!

"A po osiągnięciu progu 5000 subów dostaniecie 1 dodatkowy odcinek w tygodniu!"

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie myslalem w ogole o swoim kanale 🙂 ja to wrzucam, bo moze komus pomoze w sesnie moze zawsze chcial sie nauczyc zbrusha, ale np. interface go odrzucal czy cos. No to to sa takie tuty zeby pokazac ze interface to jeden panel tak naprawde 😉 

 

Ale dzieki za kazda kryte, uzyje przy nastepnych projektach videotutorialowych 😄 a to na bank, lepsza wymowa + lepsza jakosc dzwieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, KLICEK napisał:

nie nie nie myslalem w ogole o swoim kanale 🙂 ja to wrzucam, bo moze komus pomoze w sesnie moze zawsze chcial sie nauczyc zbrusha, ale np. interface go odrzucal czy cos. No to to sa takie tuty zeby pokazac ze interface to jeden panel tak naprawde 😉 

 

Ale dzieki za kazda kryte, uzyje przy nastepnych projektach videotutorialowych 😄 a to na bank, lepsza wymowa + lepsza jakosc dzwieku

Ja bym jednak zachęcał do własnego kanału, wiedzę masz, skillsy masz, rozpoznawalność masz, LEPSZĄ WYMOWĘ I MIKROFON TEŻ 😄 Serio, co Ci szkodzi nawet jakoś nieśmiało zacząć, może faktycznie (na razie) bez tej cyrkowej otoczki, o której żartem wspomnieliśmy. Pandemia to całkiem dobry moment by to zrobić... o ile w ogóle masz na to czas bo w sumie to trzeba całkiem sporo minut poświęcić, żeby to jakoś wyglądało (o czym się w minimalnym stopniu przekonałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego unlisted? 😛 Dawaj dawaj, puszczaj w świat 😛

Co do samych filmików:

- dodaj opis, o czym jest film (pod filmem) - pierwsze 3 wiersze najważniejsze + linki np. do sociali, portfolio itd.,

- dodaj max tagów dla każdego filmiku (w oknie edytowania filmu),
- daj stopkę z linkami w samym filmie,
- chyba lepiej mówić "press" zamiast "click" jeżeli mówimy o przyciskach na klawiaturze (click to chyba bardziej jak o myszkę chodzi),

- zrób unikatowe miniaturki w PS, z napisem o czym będzie film (żeby się to ładniej prezentowało na YT),
- zrób breakdown jakiejś ładnej swojej rzeźby (żeby na miniaturkę była spoko), gdzie opisujesz dokładnie swój process rzeźbienia, jakieś fajne tricki i uwagi itd.,

- zrób kurs jak zrobić prostą postać dla początkujących w zbrushu np.  https://flippednormals.com/downloads/absolute-beginners-zbrush-course-by-speedchar/

- dodaj ładny banner "główny" na swoim kanale 😉 

Fajne! 🙂

Edytowane przez brain
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności