Skocz do zawartości

Czarna wrona a.k.a. - GAZ-05-193


Mortom

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem na boku małą robótkę dla filmu dokumentalnego 😀 - a m.in. wymodelowanie i zrenderowanie GAZa-05-193 - czyli niesławną ciężarówkę "Czarną Wronę" używaną przez NKWDzisów. Niestety sceny z ciężarówką nie mogę pokazać przed puszczeniem filmu na festiwalu - ale sam model i jego budowę mogę zrelacjonować 🙂 

Dzisiaj zacząłem, spodziewałem się większej dostępności zdjęć GAZa ale jak zawsze trzeba było pokopać 😉 
Półki co mam tyle, jak by ktoś wiedział lub dopatrzył się jakiś mankamentów to zapraszam do komentowania. Na razie w sumie to taki stan surowy jeszcze nieskończonej budy 🙂 ale zmierza tam gdzie postawiłem sobie cel więc chyba jest OK.
Czarna-wrona-001.jpg

Pozdr 🙂 

 

Edytowane przez Mortom
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mortom changed the title to Czarna wrona a.k.a. - GAZ-05-193

@EthicallyChallenged piękna uwaga! jak za starych dobrych czasów maxa3d, duże zbliżenie, desaturacja, kontrast na maxa i o popatrz masz tu błąd w pikselu, popraw 🙂 aż się łezka w oku kręci 😛

 

@Mortom fajny model, bardzo sprawnie sobie poradziłeś z modelowaniem w kilka dni, ciekawy jestem jak będzie wyglądał finalny render.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EthicallyChallenged - masz rację wzór się powtarza. Nie dzieliłem bocznych panelów na poszczególne płaszczyzny z racji tego że czas naglił, a więc jest to jedna powierzchnia - ale jak najbardziej sprawa wymaga poprawy 🙂 Dziękuje za odpowiedź i dobre słowo.

@Destroyer Nie czepiajmy się 🙂 EthicallyChallenged na pewno nie przeprowadzał pixelhuntigu, a jak dla mnie każda konstruktywna krytyka jest mile widziana 🙂 A co do finalnego renderu to niestety przez jakiś czas nie mogę go pokazać 😐 z racji wymagań prawnych. 

@KLICEK Dziękuję 🙂 

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dobrze, że Destroyer dodał ten punkt widzenia, bo to było naprawdee na siłę wypatrzone (napisałem, że się czepiam) i nie sądzę że przeciętny widz by to w ogóle zauważył. Chyba w 99/100 przypadków nie warto tego zmieniać, a 1/100 w którym by się opłacało spędzać czas na zróżnicowanie tego brudu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mortom @EthicallyChallenged Nie, nie Panowie, choć napisałem to trochę żartobliwie to bardzo cenię takie uwagi bo pozwalają przeskoczyć te dodatkowe 5-10% jakości przy 100% większej ilości pracy 🙂 Nie trzeba tego za każdym razem poprawiać ale już sama świadomość co jest do poprawy może pomóc przy kolejnym projekcie nawet obcej osobie. To dużo bardziej wartościowe uwagi niż "brawa, brawa, wielkie brawa" czy same lajki nawet takie uwagi "na siłę" bo zaczyna się zwracać uwagę na coraz mniejsze detale a to procentuje bo możesz dodatkową mazę zrobić jak teksturujesz w kilka chwil a nie jak jużna etapei finalnej kolor korekcji kiedy taki detal wyjdzie przy podbiciu kontrastu obrazka. 

Inna sprawa, że na telefonie nie było żadnego problemu, 100% jasności jakiś oled czy coś i dla mnie ok ale już na 43 calowym monitorze to też coś tam nie do końca mi grało , dlatego może jak na tel przeglądam prace na twiterze czy instagramei to mi się podobają, udostępniam, a jak odpalę potem na pół ściany to często już jest się do czego przyczepić i takiego wrażenie nie robią, zawsze myślałem, że to przez to, że już się opatrzyłem z obrazkiem i teraz widzę więcej bez emocji a to pewnie przez to że jestem ślepy i na telefonie już gówno widzę 😄
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności