Skocz do zawartości

monitor:)


uncle

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie jaki monitor wybrac? moja 15 juz sie wysluzyla dosc znacznie i czas sie rozgladnac za czyms lepszym/wiekszym

i teraz takie pytania:

 

co lepiej wybrac, 17 calowy monitor czy 19 calowy?

 

czy duzo lepiej pracuje sie w rozdzielczosci 1600x1200 niz 1280x1024?

 

czy jest jakis model monitora wart blizszej uwagi?

 

aha zalezmi mi na tym zeby taki monit nie byl dluga krowa, tj bo wiem ze sa jakies 2 wersje z krotkim i dlugim kineskopem, of coz raczej mysle o monitorze crt niz o lcd ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja tam kupilem uzywanego HP A4331A 20" na allegro i jestem bardziej niz zadowolony ...

 

dalem 450 zl monitorek w stanie idealnym ... na a kineskop ma wyrabany w kosmos ;) ... jak co to bierz na kineskopach trition czy jakos to sie pisze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj 19'' i wiecej. iiyamy srednio polecam. niby sa dobre ale jakos duuzo ludzi narzeka na rozne rzeczy. a to zbieznosc, a to geometria, a to cos innego. z allegro wiadomo jak jest. albo sie trafi cos naprawde ok albo sie kupi z przeoranym ekranem. na allegro jest koles z wrocka, ktory sprzedaje poleasingowe i nowe (niby) iiyamy. okazje sa super. za nowa iiyame 22'' kosztujaca w sklepie cos okolo 3,5-4k kolo chce tysiac kilkaset. jest z wrocka wiec mozna sie przejechac osobiscie i porobic testy. daje tez jakas gwarancje na sprzet. sam o tym mysle.

 

ogolnie tak jak mowi Marcin, najlepiej wyhaczyc jakas uzywana sonowke lub ew. cos innego na trinitronie. standardowo polecam tez mitsubishi (co prawda nie na trinitronie ale jakosc tez super. wlasnie na tych kineskopach sa tez robione iiyamy, chociaz ogolna jakosc tych monitorow jest gorsza) w sumie przy odrobinie szczescia mozna cos bardzo przyzwoitego kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam qmpla który kupił używanego Philipsa 19" na allegro od kolesia który miał spoooro negatywów... no i działa jak marzenie! żadnego przebicia, rozmycia kolorkó, nawet obudowa nie jest porysowana (jak się czasem zdarza)

tak, że dirty i marcin mają racje: kupowac na allegro ale tylko wtedy kiedy jest się pewnym sprzedającego

ze swojej strony polecam niemiecki e-bay (tańszy sprzęt a i koszty wysyłki nieduże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, do grafiki slyszalem ze LCD sie wogole nie nadaja tak wiec odpadaja w pierwszej kolejnosci. A ja osobiscie mam philipsa 17" 107T51 i wzasadzie nie narzekam :). 19" jak dla mnie to zdeko za duzo...

 

 

Mini cennik ;)

 

LG 17" F700B Flatron - 620 PLN

Philips 17" 107T51 - Teraz kosztuje 555 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mw4d. a na jakiej podstawie twierdzisz ze lcd sie nie nadaje ??? oczy bola, za maly kontrast, zbyt migocze, czy moze przeklamuje kolory w stopniu uniemozliwiajacym prace ?

nie pisz glupot jesli nie jestes pewny. zapewniam cie ze sie nadaje tak samo jak kazdy inny. 3D to nie DTP tu sie nie chodzi z kalibratorem ekranu a lcd z matrycami mva,pva czy tymi nowymi ips (albo jakos tak) maja palete 16 mln kolorow co w zupelnosci wystarcza do pracy w 3D jak i malej poligrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po za tym LCD ma kłopot z odświerzaniem obrazu, robi to o wiele wolniej niż CRT, po za tym korekcja koloru tez daje wiele do życzenia...

PS: jak pracowałem 1 dzień na LCD (Philips) straciłem około 20 min zanim ustawiłem dobrą kolorystykę w Adobe Gamma Loader...

po za tym wątpię aby kogoś było stać na dobry 19" LCD , a już lepiej zawinwestować o wiele mniej kasy w naprawdę dobry CRT i efekt jest o wiele lepszy (w grafie i w portfelu)

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadaj sie, nadaje. a juz na pewno do 3d. chociaz myzle, ze te z wyzszej polki bez problemu dalyby rade w dtp. mowisz ogolnie lcd- a jak wiadomo monitor monitorowi nie rowny... sa naprawde swietne monitory lcd nadajace sie do robienia grafy, i nie mowie tutaj o tych za 10k pln i wiecej. bardzo dobra 19'' lcd mozna juz kupic za ~3,5k pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, wiadomo. jeszcze dluuugo banki beda tansze od porownywalnych elcedekow... chociaz komfort pracy na dobrym lcd jest nieporownywalny, o takich prozaicznych rzeczach jak zajmowane miejsce na biurku to juz nie wspominam. kineskop dwudziestodwucalowej banki ma chyba ze dwa kubiki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glownie chodzilo mi o monitory AG Neovo. sa relatywnie tanie i maja swietne parametry. widzialem w akcji ten monitorek:

http://www.agneovo.com/global/products/F-419.htm i bylem zachwycony, obraz ostry jak zyleta, kontrast i jasnosc super, nasycenie kolorow tez. do tego malutki czas reakcji (10ms) wiec smuzenia nawet w fpp'kach nie bylo. monitor ten widzialem w poplandzie jeszcze pare tygodni temu, teraz patrzylem na cenniki juz ich nie sprzedaja... co mnie zdziwilo, gdy popatrzylem na cennik siriusa http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=6982&sid=1 to okazalo sie, ze kosztuje 2k!! pare tygodni temu kosztowal jeszcze jakies 3,3k wiec nie wiem czy to ten sam model czy moze cos w nim zmienili.... anyway, jest jeszcze ciekawie zapowiadajacy sie inny model http://www.agneovo.com/global/products/E-19A.htm ktory wg cennika siriusa kosztuje ponad 3,3k. http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=8440&sid=1

 

jesli chodzi o wrocek to widzialem ostatnio super zapowiadajacy sie panel Belinea http://www.proline.pl/shop.php?prodid=42454c494e45415f32305f313032303035 ktory ma super parametry, 20 cali i rozdzialke 1600x1200, co w tej klasie jest ewnementem. monitor ten zapowiada sie niesamowicie, niestety nie mialem okazji zobaczyc go na zywo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uncle Phipilps 105S ? :) Jesli tak to mam ten sam model :) tez sie juz wysluzyl, ale nigdy na niego nie narzekalem i tez mam zamiar w najblizszym czasie zmienic monitorek na 19' i chyba zostane przy Philipsie (ten co wskazales)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo mam 105 brillance (ma takie smieszne glosniki z boku i mikrofon wbudowany - taki nieczemu slozcy bajer ale moj monitor sie zawsze do mnie usmiecha:))) - dziura na microfon jest w krztalcie usmiechu:)

hmm rzeczywiscie tani ten lcd

w poniedzialek sie przejade zobaczyc te monitorki :)) i porownam i zobacze co wezne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności