Skocz do zawartości

Tutoriale do Corel Painter


Rekomendowane odpowiedzi

Drogie Bravo! Ma ktoś do polecenia jakieś sensowne tutoriale do Corel Paintera? Generalnie chodzi mi o coś, co przystępnie wytłumaczy UI i w ogóle jak w nim pracować, bo myślę ciągle Photoshopem i czuję się zagubiony. Wszystko niby to samo ale jednak nie to samo, a podobają mi się te gęste brushe i ogólnie tradycyjny sznyt. Znalazłem (poza youtubowymi pierdółkami) Corel Painter 2022 Training Course (gumroad.com) ale 250 dolców to lekka przesada, delikatnie mówiąc, a na magicznej stronie tego nie ma 😞 Wolałbym uniknąć metody prób i błędów na ślepo, więc będę wdzięczny za jakąś pomoc.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam konkretnych porad odnośnie Corela, ale mogę tak ogólnie doradzić z perspektywy kogoś kto chce się przerzucić z Photoshopa na inny soft, bo ostatnio uczę się Krity aby porzucić fotoszopa. W moim przypadku dobrze się sprawdziło taki podejście: na samym początku jest dość frustrująco. Co chwila brakuje jakiegoś narzędzia które w fotoshopie miałem odruchowo pod jakimś klawiszem, albo jakiegoś pędzla do malowania jakiejś specyficznej rzeczy. Dlatego polecam robić sobie na początku jakieś proste prywatne bazgrołki i robić listę narzędzi których najbardziej brakuje. Potem co jakiś czas siadać i rozkminiać jak kilka z tych narzędzi które masz w fotoszopie w małym palcu zreplikować lub zastąpić w nowym programie. Początek tego procesu jest dość kłopotliwy bo więcej rozkminiasz niż malujesz, ale odgryzając regularnie po kawałeczku robi się coraz lepiej. Pomagają przyjemne niespodzianki kiedy okazuje się, że w nowym sofcie coś jest lepiej działające niż w photoshopie. Po jakimś czasie zrobiłem całe zlecenie bez udziału photoshopa i potem było z górki. Do tego wszystkiego nie potrzeba tutoriali, wystarczy staroszkolne RTFM, ewentualnie coś specyficznego wyszukasz na youtubie. Metoda prób i błędów co prawda wydaje się czasochłonna, ale jeśli powód do przerzucenia się z photoshopa na paintera jest dla Ciebie wystarczająco ważny, ważniejszy niż wygoda za wszelką cenę, to dasz radę. Powodzenia.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że tak będę musiał zrobić. Chciałbym natomiast nie tyle zastąpić Photoshopa, co móc wykorzystać to, co Painter robi lepiej, czyli naturalny wygląd brushy i farb, i mieć jakieś wyobrażenie jakie opcje są dostępne, żeby się nimi pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności