Skocz do zawartości

update sprzętu - prośba o ocenę zestawu


jamnique

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

siedzę sobie na 7-letnim Xeonie 6-core 2,4 Ghz. Fajny sprzęt, ale doszedłem do wniosku że albo czas zrobić upgrade albo odłożyć zabawki i iść robić co innego 😉 Poradzicie coś odnośnie zestawu? Jest ktoś kto już ma 7950x i mógłby polecić najlepsze chłodzenie / budę / lepszą płytę? 

Zależy mi na tym żeby dało się podpiąć 3-4 nvme, tak żeby GPU nadal hulało na pełnych obrotach.

Komp z przeznaczeniem do Aftera / Resolve i 3d.

Z góry dzięki

 

image.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jamnique napisał:

Zależy mi na tym żeby dało się podpiąć 3-4 nvme, tak żeby GPU nadal hulało na pełnych obrotach.

 

chyba max płyty mają 3 nvme, ale wtedy pewnie obcina pcie z gpu z x16 do x8 
do tylu kart rozszerzeń to jest amd threadripper, albo intel hedt, ale intel jeszcze nie pokazał konkurenta dla TR

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Skyrush said:

chyba max płyty mają 3 nvme, ale wtedy pewnie obcina pcie z gpu z x16 do x8 
do tylu kart rozszerzeń to jest amd threadripper, albo intel hedt, ale intel jeszcze nie pokazał konkurenta dla TR

Są już takie z czterema portami, tylko właśnie nie wiem na których płytach ile czego obcina i jak takie zejście z x16 na x8 wpływa na wydajność GPU w Octane czy Redshifcie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno spadać jakoś znacznie, gdzieś widziałem testy i coś ~2% mniejsza wydajność może max 5%, tylko jak wepniesz 3-4 dyski nvme na płyte to tylko jeden będzie połączony z procesorem ,a reszta przez chipset i pewnie ograniczy Ci wydajność sata i pewnie jakieś usb. Ale to jest PCIe 5.0 to może nie będzie tak źle.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności