Skocz do zawartości

Scena 3d: pokoj


Lukasz2244

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wydaje sie jak by z proporcjami bylo skopane (powszechne chyba)

 

komoda jakas taka niska wyglada na 1,7m tak samo te okna ...

jezeli standardowy pokoj ma 2,6 m do stropu to kadr obejmujacy strop bedzie spaprany ;)

 

wyzej okna i komodę . ...

 

standardowe deski strasznie razą na tej podlodze ... tak samo jak te metalowe (?) nogi stolu , moze nie metalowe ale reflect z gloosem dziwnie wyglada ...

 

stol tez jest za niski ... 50 cm powinna wynosic wysokosc siedzen w krzeslach ... a stol przy tym wydaje sie za niski jak na jadalny ...

 

chyba wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania C ty to potrafisz dostrzec szczegol szczerze podziwiam to kobiece spojrzenie :)

 

A co do sceny to zmien albo podloge albo material krzesel bo na pierwszym planie nogi krzesla zlaly sie w jedno z podloga i wyglada jakby stalo tylko na tylnych, i "wyciecie" okna gdy pion przechodzi w łuk widac maly kat, nie jest plynne, ale to ledwo widoczy sczegol i moze tak ma byc ja sie tam nie znam na oknach :) ustaw wiekszy AA bo lampa ma niezla pixelioze. a tak z ciekawosci ile tam lezy mandarynek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Komoda... słoje na niej są w jedną stronę... to wygląda jakby była rzeźbiona... nie widziałem jeszcze takiego produktu ;)

2. Podłoga... zwyczajnie mi się nie podoba :) nic więcej nie dodam... może to uraz do desek... preferuję panele :)

3. Okna są straszne... nie chodzi o wykonanie tylko o to, że są stanowczo za małe i jest ich za mało. Jak dla mnie to powinno się znaleźć co najmniej 6 okien, tak, aby zając wolną część ściany w narożniku pomieszczenia.

 

Ogólnie jest wszystko ok poza wysokością stołu/krzeseł... coś ma zły wzrost. Z tego ujęcia nie da się określić co...

 

Najbardziej podoba mi się komódka z lampką i dzbankiem :) Możesz dać zbliżenie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche lepiej...

 

1. Ja bym dodał jeszcze jedno okno tam po lewej na wolnej ściance, chyba, że masz jakiś inny plan

2. Jakiś kwiatek w rogu przy oknach... :) palma czy coś...

3. Krzesła zbyt wysokie... siedzenie powinny być na wysokości ok. 50cm a oparcie do 70cm od siedzenia. Stoły przeciętnie mają też ok 70 cm... max 80.

4. Deski... nie mówię, że złe, ale może wywal tą najciemniejszą? Chociaż tak też może być.

 

 

Nadal uważam, że ta lampka jest fajna... :) Co z tym zbliżeniem ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sądziłem, że kwiatek będzie fajnie wyglądał :( ... Może on jest zbyt zielony i za bardzo się wybija... w każdym razie coś tam raczej musi stać.

 

Marcin - podłoga jest ok, nie można się przyczepić... chociaż nadal uważam, ze panele będą lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komentarze!!! podloge chce zmienic ale nie bardzo wiem na jaka moze macie jakis pomysl?!! szukam na necie ale nic nie moge ciekawego znalesc. Mialem kiedys wszystkie "czesci" Total Textures ale mialem nieoczekiwany format jednej z parycji i lipa!.Moze wiecie gdzie moge znalesc wajne teksturki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz, wytlumacze ci czemu podloga razi. tekstura sama w sobie nie jest zla, ale jest to tekstura z maksa, jedna z tych ktore sa juz w tym maksie chyba od wiekow, i widzi sie tyle scenek z ta tekstura ze po prostu juz nie da sie na to patrzec. to samo dotyczy pewnych maksowskich beckgroundow i refleksji. lepiej zrobic teksture bardziej unikalna, najlepiej posklejaj kilka tekstur drewna w corelu. moga byc deski ustawione w ten sam sposob jak teraz, tylko zeby to nie byla dokladnie ta tekstura.

 

w dalszym ciagu mi brakuje dywanu.

 

roslina wyglada zbyt neonowo, gryzie oczy. zrob liscie bardziej stonowane.

roslina zdaje sie byc oswietlona z prawej strony, chociaz ma okna od obu stron.

 

szawka nie ma uchwytow, czy tylko tak male ze nie widac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do modeli nie bedę się czepiał bo to twoja wizja ale :

1. Ciemniejsza zieleń na kwiatka obowiązkowo

2. Pomyśl nad zmianą koloru ścian lub części mebli

3 wszystko (poza obrazkiem i kwiatkiem ) wpada w jeden kolor i robi sie z tego lekka "kupa". Moze jakieś mniej miekkie cienie albo jedno wiecej zródło światła.

4. No i nie jestem zwolennikiem standardowych texów :). wiem ze nie mozna wymagac od malarza zeby strugał sobie pędzle ale znaleść jakiegoś texa na podłogę to nie problem a tego z maxa juz chyba wszyscy znamy. Pozatym fajnie wyglada na beczce a nie na podłodze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiesz co to jest za zakladka colormapping w v-ray ? ;)

 

http://www.spot3d.com/vray/help/VRayHelp150beta/render_params_gbuffer.htm

 

ciebie maja tylko interesowac parametry ,dark mp. , bright mp. i ta rozwijana lista linear ,exponetial i HSV ;) linear nie nadaje sie zbytnio do scen interior ... jak dla twojego pokoju proponuje HSV ktory nie wypali ci kolorow jak exp .

 

pobaw sie wartosciami dark i bright mp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam...

 

Salvator nie rozumiem co masz na mysli z tym swiatlem slonecznym z za witryny. Wydaje mi sie ze wszystkie przedmioty dotykaja podlogi a i opraz styka sie ze sciana. Wiem bo dokladnie sprawdzalem :). ale dzieki za uwagi!!!

 

Marcian wiem gdzie jest collor mapping! i powoli kumam do czego sluza dark i bright, ale no wlasnie ale nie wiem do czego jest to z boku czyli G-Buffer output channels i to co w nim jest. Bardzo prosze Cie o pomoc w tej kwestii. i co zmienic by bylo znacznie lepiej niz jest. Postaram sie dzis umiescic update mojej pracy

 

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności