Skocz do zawartości

Kilka pytan poczatkujacego


Adam88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dopiero zaczynam krecic sie w 3D i mam kilka problemow a mianowicie:

 

1. Wygladzenie powierzchni

Podczas modelowania typowej palki policyjnej napotkalem powazny problem - chodzi o wygladzanie krawedzi cylindra. Ponizej napisalem kilka krokow jakie wykonuje wraz ze screenami:

 

Po wstawieniu cylindra i edycji (Edit Poly) zaznaczam przy pomocy EDGE krawedzie, uzywam modyfikatora Chamfer w celu zaokraglenia krawedzi.

 

1.jpg

 

A oto rezultat po uzyciu MSmoth :(

 

2.jpg

 

Sami widzicie, ze wyglada to okropnie :( Prosze wiec o jakies rady dla poczatkujacego - wielkie dzieki za kazde slowo :)

 

2. "Spawanie" dwoch obiektow

Jednym slowem, podniecilem sie efektem polaczenia ramienia z cialem w tutorialu http://max3d.pl/tutoriale/kurs75/org.htm

Nie mam pojecia jak cos takiego wykonac, nawet nie wiem gdzie ta funkcja sie znajduje (uzywam 3ds max 7). Chcialbym polaczyc w ten sposob dwie kule, ale kompletnie nie wiem jak sie do tego zabrac :( Tak jak we wczesniejszym problemie prosilbym bardzo o szczegolowy, krotki kursik na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

a ile dales cap segments w opcjach cylindra? w czesci gornej tego cylindra tez musza byc jakies segmenty, bo poznej wlasnie wychodza takie bugi a wartosci zageszczenia w meshsmooth lepiej nie dawac na wiecej niz 2, tym bardziej do takiej palki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zaoszczedzenia poly, daj cap segment na 1 i zaznacz nowo powstale segmenty, dalej przeskaluj je (tak jak na zalaczniku...sorki za jakosc ale na szybkiego robilem);

wtedy mozesz uzyc chamfer na tym cylindrze i daj zageszczenie na 1 w meshsmooth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tam wszystko pisze, trzeba użyć funkcji weld, dajesz target weld, klikasz na jednym wierzchołku z ramienia i ciągniesz do odpowiadającego mu wierzchołka na ciele, albo możesz zaznaczyć wszystkie wierzchołki, które musisz połączyc (te z ramienia i ciała) i dajesz weld (w okienku dialogowym zwiększasz odległośc i obserwujesz czy ci coś sie nie chrzani, tzn. czy nie łączy 2 wierzchołków z ramienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności