Skocz do zawartości

Najlepszy monitor do grafiki


DashX

Rekomendowane odpowiedzi

witam. chcialbym abysmy na tym watku dzielili sie uwagami na temat monitorow. mozliwe, ze informacje tu zawarte pomoga nie jednej osobie dokonac najlepszego wyboru przed zakupem nowego monitora. ja np. stoje w obliczu zakupu monitora Philips 202P4 (22 cale). nic szczegolnego nie znalazlem, poza tym, ze nie jest to sprzedawany w polsce model 202P40 Briliance. nie wiem też czy monitory te posiadaja funkcje Lightframe, ktora w moim przypadku swietnie sprawdzila sie podczas ogladania filmow i grania od czasu do czasu. moze ktos z was rozwieje moje watpliwosci, czy to aby najwaściwszy zakup. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

witam. zakupilem ostatnio okazyjnie philipsa 202P40. jest tylko jeden maly problem. moze ktos bedzie wiedzial o co biega. w moim poprzednim monitorze roznica miedzy temp. bieli 9000 a 6500 byla dosyc subtelna natomiast w nowym monitorku roznica jest kolosalna a obraz bardzo ciemnieje. trzeba ustawic jasnosc na 100%,zeby dalo sie jakos pracowac. macie jakis pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pracuje na Hyuidaiu Q790 Ciągnie 85 Hz przy 1024x768 i 75Hz na 1600x1200. Niestety mam wadliwą sztukę (przypuszczam że własnie cos z częstotliwościami), i ciągle nie mam czasu wysłać go do serwisu :) Zasadniczo to pół środek... po kilkunastu godzinach pracy bolą mnie oczy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, polecam samsunga 957 mb

 

19 cali niedrogi, znakomite parametry, kineskop nie jest płaski, ale plamka 0,18 itd... wcześniej miałem ctx i lg... 17 cali , ale ten jest zdecydowanie najlepszy, w pracy mam philipsa i też średnio... samsung został kiedyś wybrany najlepszym monitorem w enterze czy chipie, nie pamietam ( w swojej klasie).

 

pracuje max w rozdz 2048 x 1536 @60hz w 1600X1200 ma 85 Hz

 

znakomity obraz i kontrast, dodatkowo system magic bright, coś jak w niektórych telewizorach, jednym przyciskiem mozna zmieniać ustawienia kontrastu i jasności, są 3 tryby

 

ten sam kineskop ma monitor high screena teraz obecnie vobis 1997 xl, a kosztuje jakieś 900 pln

 

pozdrawiam marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master- muszę Cie zmartwić , chyba masz wybrakowana wersję , bo mi przy rozdz. 1280x1024 wyciąga 100 Hz :) nawet teraz sprawdziłem specjalnie

p.s. żeby nie być gołosłownym załączam zrzut ekranu

p.s.2 jesteś pewny że masz dopisek "plus" przy nazwie 795FT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój to 17' Mag na Trintonie i jest za mały ;(

No 1280 to nie wszytkie rozdziałki, a w 1600 na 100hz chodzi? Pytanie też ile ci tak pochodzi. Jeśli monitor nie jest przytosowany do takich częstotliwości przy dużych rozdziałkach to szybko monitorek pójdzie na śmietnik.

W ten sposób zurzywa się kineskop, zaczyna tracić ostrość. Najbardizej widać to w rogach. Na moim magu przy 100hz (a jest w instrukcji 100hz) w 1024 po 4 latach widze już brak ostrości na rogach, dlatego przestawiłęm się na 90hz teraz, gdzie jest ostro.

 

Jak bym miał teraz brać monitor 19; to chyba bym się zdecydował na coś z NEC'a, w końcu to prawie Mitsubishi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności