Skocz do zawartości

wideotutorial.pl ( modelowanie facjaty )


azazel

Rekomendowane odpowiedzi

a wiec jak sam tytol mowi mam pewien plan ... zrobic tutorjala ale nie zwyklego tylko video ;D jednak nie wime dokladnie jakiego rodzaju softu do tego mam uzyc?? mam tez pytanie ( zlwaszcza do poczatkujacych ) czy chceli byscie sie dowiedziec jak modelowac cos takiego ??

moltex3.jpg

planuje tez tutorjal z rysowania textury ;D a wiec ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak na pewno się przyda. Możesz tesz do niego dorzucić tutorial robienia map na facjątę i takich innych przydatnych przy gębie bajerów. A co do softu to jest atki programik lotus sreencam, czy jakoś tak do nagrywania tego co robisz na monitorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja plauje to tak ze by to zajmowalo ze 2 cd .. na jedym materjaly ... ( \"dema plogow preferencje i \"dema potzrebnych programow \" ) i na tym samym tutorjal rysowania textury .. na kolejnym cd tutorial modelowania ... nie wiem gdzie to zamieszcze ... ale postaram sie zeby to bylo darmowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze nie ma co oszczedzac .. jak juz cos robic to pozadnie !! a myzle ze ktos jak se to przestudjuje to zrobienie potem facjaty nie bedzie dlanuiego zadnym klopotem !! w sumie biega mi najbardziej o ukazanie calej taktyki ... czyli jak robic facjate zeby kolejny krok wynikal z porzedniega !!

p.s nie chce robic czegos co bedzie zrozumiale tylko dla ludzi ktorzy w maxsie siedza od jakiegos czasu ..

 

[Edited on 10-4-2003 by maciekazazel14]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie spore! O to się martwić nie trzeba. Ale radziłbym najpierw pomartwić się o to jak to nagrać i jak zrobić by zajmowało jak najmniej miejsca, a chętni sami się znajdą. Nawet jeżeli trzeba będzie co nieco zabulić, bo taki tutorial jest o niebo lepszy niż np. książka heliona z ćwiczonkami za 15 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie vtutka o glowie, ktory jest nagrany w przyspieszonym tempie. Dzieki temu autor zmiescil sie w 15mb. Uruchamiam poprzez best playera i biore szybkosc np -5. Co do softu to do nagrania polecam program SnagIt. Mozesz zapisywac to co pokazuje sie na calym monitorze lub dowolnym jego obszarze. Nie wiem tylko czy da sie nagrywac do niego dzwiek w realtime. Jakby co to pozostaje AdobePermiere do skladania avikow z wavami (tudziez mp3). Powodzenia

 

PS: musisz miec szybki i duzy dysk zeby cos z tego wyszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - jestem kompletnie początkujący więc napewno mi ten tutorial by bardzo pomogl w zrozumieniu chociaz trochę maxa :) - ale prosze jezeli bedzie krok po kroku to zeby bylo np.

menu>cos tam>jakas tam opcja

 

a nie nazwy zwyczajowe uzywane przez wprawniejszych grafikow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego nagrywania, to chyba najlepiej byłoby postawić dwa kompy - tak żeby na jednym był obraz przechwytywany z drugiego. W tedy na jednym kompie modelujesz w MAX\'ie a drugi to przechwytuje.

 

MAX i przychwytywanie obrazu dla jednego kompa, to chyba za duzo.

W kwestii jakości byłbym za skorzystaniem z programu screencam (chyba właśnie z niego korzystał Tomek Rozkosz). Mam w nim kilka tutków jeszcze z MAX\'a 2.0 i jakość w porównaniu do avi\'ka jest nieporównywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dwoma kompami to dobry pomysł wtedy ten na którym pokazujesz nie meczy sie przy obliczeniach, mozna by bylo zastosować wyjscie karty graficznej poprzez s-vhs i nagrac to najlepiej na karcie graficznej z wejsciem lub ewentualnie na karcie wideo lub TV. AA bym zapomniał ja moge sobie to sciagnąć i mnie by sie przydalo bo wlasnie jestem poczatkujacym i juz sie zabieram do tworzenia glowy co nie co juz umiem ale to dalej podctawa. Nie wiem jak stworzyc najszybciej glowe bo jest tyle tych turtriali ze glowa boli a sposobów hoho. wiec czekam na ukazanie sie. POWODZENIA ZYCZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli laptop ma wyjscie i jest dobrej mocy 1.5GHz lub 1GHz to mozesz na nim pokazywać to co masz nagrać , a nagrać mozesz na blaszaku bo do niego łatwiej wcisnać pozyczoną karte niz do laptopa i nagrać na blaszaku co innego jesli bys miał dwa blaszaki to juz wtedy biez ten mocniejszy do regenerowania na 3dsmax

a słabszy na nagrywanie, najlepiej jesli qmpel ma tez dobry sprzet to poprosisz go by ci pomógł przy nagrywaniu , bo najlepiej jest to robić we dwojke .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności