Skocz do zawartości

efekt spalin samolotu


Piotr Dobosz

Rekomendowane odpowiedzi

witam robie wlasnie sobie taka animacje o dwoch scigajacych sie f16 i chcialbym zrobic taki efekt spalin. moze widzieliscie na jakims filmie ze jesli samolot przelecial kolo kamery wtedy obraz sie tak jakby rozmywa.:( jak to zrobic? wie ktos moze? ja nie mam zadnego pojecia:( pozdrawiam serdecznie i z gory dziekuje za pomoc:):) :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

myślę Marcin, że Piotrowi chodzi bardziej o gorące powietrze z silników samolotów.

Musisz zblurowac ledwo widoczne particle. Kiedyśbył taki plugin do starego maxa... wstawiałeśw Videoposta blur i było cacy.... ale z 5 juz nie działał ;)

 

EDIT.. z resztą... man... był taki tutek dotyczący efektu matrixowych kul, oparty na particlach... zastosowanei jest to samo... tylko wyobraźni trzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taka kniga Matrix jak to zrobić - i tam to jest opisane. Na stronie heliona też jest bodajże ta książka jako pdf. Ale efekt który tam jest wykorzystany to tylko materiał + particle - bez żadnego plugina. Jako refraction ustawiasz thin wall refr. , dajesz use env.map + bump ( np. jakiegoś noisa) i ew. jakiegoś gradienta jako opacity żeby się wtapiały i ustawiasz odpowiednio particle. To co pisał asblaze - to też prawda, Blur miał coś takiego ale też nie pamiętam nazwy :( - tamto by Ci się chyba bardziej nadało

pozdrawiam

p.s. o teraz zauważyłem ,że Marcin podał Ci linki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności