Skocz do zawartości

Jak Zrobic Strzal Lasera


Shakar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie jak zrobic strzal lasera dosyc realistyczny w practive system nie wychodzi mi. Chodzi mi o to zeby promien byl podobny do tego ze star wars.

Potrzebny mi jest poniewaz robie animacje bitwy kosmicznej i nie wiem jak to wszystko ze soba polaczyc. Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dzieki bede cos tam eksperymentowal az w koncu osiagne to co chcialbym.

Chalek industrial light and magix to najleprza firma na swiecie robiaca efekty specjalne takze skoro dla ciebie efekty ze star wars sa nie realistyczne to w zadnym filmie ich nie ma. Mam zdjecie na ktorym jest pokazany taki strzal jezeli macie jeszcze jakies pomysly to czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>skoro dla ciebie efekty ze star wars sa nie realistyczne to w zadnym filmie ich nie ma

 

He. He :-) Zobacz sobie realistyczny błysk lasera i zadaj sobie pytanie - czy to jest atrakcyjne wizualnie ? Otórz okarze się, że nie. IL&M nie robi rzeczy realistycznych tylko rzeczy atrakcyjne wizualnie!!! Ten "wystrzał z lasera" ma się tak do prawdziwego jak spiskowe teorie Ojca Rydzyka do rzeczywistości!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi czy czy widziales kiedys strzal z laseroego blastera w rzeczywistosci???

Raczej nikt nie widzial dlatego nie mozna orzecz czy zrobili to dobrze czy zle bo nie mozna porownac strzalu ILM z rzeczywistym. To co napisalem odnosi sie do lasera takiego jakiego widzialem w star wars. Dla mnie tak wlasnie moglby wygladac w rzeczywistosc. A ogladales moze Hulka ktorego stworzyl ILM??? Wedlug mnie (mimo ze sam film byl cienki) ILM tak stworzylo hulka ze wspaniale sie wkomponowal w rzeczywistosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeee.......... tak dla przypomnienia, z fizyki: laser to wiązka spolaryzowanego promieniowania elektromagnetycznego (światła) i porusza się z prędkością światła, więc lasery z starwars nie byly realistyczne. Efektów specjalnych w takich filmach (i wogólne takich filmów)nie robi się po to żeby były realistyczne, tylko efektowne ;p (pomijajac odyseje kubricka ale to zupelnie inna bajka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy ludzie piszecie ??? jeden chce zrobic kierunkowe swiatlo drugi daje tutoriala do symulacji promienia lasera jak w realu a tu wyraznie Shakar napisal i pokazal o jaki wyglad promienia mu chodzi !

 

shakar.

stworz jakikolwiek cienki i dlugi obiekt np. walec. potem prawym guzikiem i ustawiwnia a tam G-buffor na 1. teraz wchodzisz do videoposta i tam ustawiasz camere, potem wchodzisz do wybierania efektow i wybierasz .... cos tam glow. w ustawiewniach glowa mozesz juz dowolnie zmienic kolor "lasera", grubos swiecacej poswiaty i wiele innych parametrow. potem wybierasz gdzie ma zapisac klatke i to wszystko.

zapewniam cie ze to jest najlatwiejszy sposob zrobienia takiego promienia a i liczenie go to ulamek sek.

 

to tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności