Jump to content

Skróty klawiszowe...


s1720

Recommended Posts

Mam takie konkretne pytanko...

Chcialbym jakos sprawniej móc nawigować widokiem...obracać, przesuwać itp..

 

Czy móglbym zrobic mniej wiecej cos takiego, że np domyslnym narzedziem bedzie Arc Rotate...a np przy wcisniętej spacji lub ALT (lub cos innego) zmienialo by mi sie narzedzie na Pan View ? po zwolnieniu spacji spowrotem wraca narzedzie Arc Rotate?

 

Nie wiem jak to zrobic...a juz nie wiem skonfigurowac klawisz tak, ze bedzie aktywny tylko gdy bedzie wcisniety...

Link to comment
Share on other sites

Guest Raffaello

A co powiecie na to: kupiłem ostatnio nową myszkę logitecha mx900 na bluetootha i ku mojemu zdziwieniu środkowy przycisk nie miał skrótu pan view po mimo ustawień w customize/pereferences/general. Natomiast Zoom na środkowym przycisku działa bez zarzutu. Nie mam pojęcia jak ustawić maxa aby środkowy przycisk miał ten skrót Pan view bo jest mi bardzo potrzebny. Oczywiście ułatwiłem sobie tylko na tyle że zaprogramowałem go na odpowiedni skrót klawiszowy który uaktywnia Pan View ale to jest męczące ponieważ za każdym razem muszę po użyciu środkowego przechodzić na lewy i nim operować, a to spowalnia pracę i łatwość pracy jaka była na starej myszce. Jeżeli wiecie jak mi pomóc to bardzo Was o to proszę i zgóry dziękuję!!!

Link to comment
Share on other sites

wydaje mi się, że twój Logitech mx900 jest dawcą DNA (on sam lub ktoś z jego rodziny) dla klonu z fabryki A4Techa jaki nabyłem ostatnio droga kupna (dokładnie jest to Navigator Office 8K Opto 518 vel SWOP-80 - zdjątko poniżej), cudowny gryzoń ten przywrócił we mnie wiarę w myszki - do czasu pojawienia się rzeczonego problemu z Pan View, dzięki wrodzonej inteligencji i przenikliwości z (musiałem o tym wspomnieć ;) ) problem ten rozwiązałem

w moim przypadku wystarczy zakończyć działanie sterownika funkcji wyższych myszki (objawia się ono małą białą podobizną gryzonia w tray'u - klikamy prawym, wybieramy zakończ i możemy znów w pełni rozkoszować się funkcjonalnością trzeciego przycisku w maxie), po wyjściu z maxa znów ładuję sterownik i jest ok

nie wiem czy w przypadku Logitecha podobne działania są możliwe, mam jednak nadzieję, że tak i ujarzmisz gryzonia

Link to comment
Share on other sites

Nie będę zakładał nowego tematu o taki banał. Jest to jednak denerwujący banał. Jestem początkujący w maxie, dopiero jakieś fontanny itp. ale chodzi mi o to, że kiedy mam zaznaczony obiekt i wybieram move, scale albo rotate, nie pokazują mi się wtedy pomocnicze linie (strzałki w move, kula xyz w rotate i trójkąt w scale. Może przypadkowo przycisnąłem jakiś przycisk? Kto wie niech powie :D

Link to comment
Share on other sites

wiem, że temat już prastary, ale jak widać nadal znajdują się userzy których dotyka.

 

rozwiązanie z wyłączeniem sterowników tray'owych jest skuteczne, ale denerwujące, bo rezygnujemy z wszystkich dodatkowych opcji na rzecz właśnie tej jednej.

 

a da się zrobić to znacznie prościej: w ustawieniach funkcji 3-go przycisku należy wybrać inne->przycisk ogólny, i wszystko wraca do normy.

 

generalnie problem dotyczył też np. firefoxa, gdzie trzeba było dwukrotnie nacisnąć środkowy przycisk na linku, żeby otworzyć go w nowej karcie.

 

 

acha, ja mam mx900 ale podobno z innymi logitechami jest tak samo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy