Skocz do zawartości

Monitor 19" .


Dr.Logic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Ostatnio zepsuł mi się 17" monitor i teraz planuje zakupić 19" . Do dyspozycji mam około 1000- 1500 zł . I tu problem się zaczyna bo co zachodze do sklepu to sprzedawca wychwala inny model . Co polecicie w obrębie tej sumy . Oczywiście chodzi mi o monitor kineskopowy .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dzis dostalem 20" za 200 zl z allegro na trinitronie ;]

 

mozesz ... za taka kwote sobie bulniesz dobre EIZO 20" uzywane na kineskopie trinitrona oczywiscie razy 2 ;]

 

do pracy w maxie i innych graficznych progsach warto kupic sobie drugi monitorek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 mi nic nie dadzą mam na nie w pokoju poprostu za mało miejsca :( . Nie bede miał ich gdzie wsadzić .

 

Po drugie @Marcin jestem kompletnym amatorem więc najpierw musze się nauczyć :) Więc na 2 monitor nie widze potrzeby chce kupic jeden dobry !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg, kto kupuje bańkę 17" :/ poniżej 19" nie ma sensu schodzić. różnice cenowe są niewielkie. co do tych "słabiaków" to przecież i tak prędzej czy później od crt wypadną Ci oczy, jak chcesz pracować 24h na dobę przed monitorem i nie mieć z oczami problemów, to niestety w lcd zainwestuj.szczerze mówiąc nie oddałbym swojego lcd 15" (czyli 17" crt) za 20" crt, po prostu lubię swoje oczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg, kto kupuje bańkę 17
ja :)

 

Siedzię na Crt`kach już od ponad 7 lat i nie narzekam, jednak pierwszy monitor miał 14 cali i całe 60 Hz, więc oczy mogły siadać (mogły, ponieważ wtedy: raz- o tym nic nie wiedziałem, dwa- fascynacja komputerem była większa :) )

 

Teraz mam 17" Iiyama HM703UT A (1152x864@100 Hz) i powiem tak: przy komputerze siedzę długo, szczególnie w wolne dni- nawet do 16 godzin dziennie (np. połowa wakacji) i nigdy mnie oczy nie bolały, czasem głowa; sytuacja jest inna, gdy używam kompa brata, gdzie też jest monitor 17-calowy (1024x768@100Hz), ale firmy ... Scott i tam wytrzymuje ok. 30 minut i czuję, że z moimi oczami jest coś źle.

 

Dlatego wolę dopłacić, by mieć markowy monitor.

 

Swoją drogą brat już planuje zamienić Scott`a na lcd`ka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Trinitronami uzywanymi nie jest tak slodko...

W wakacje walnal mi jakis kondensator a bo chwili bylo wielkie BUM!

Gosc w serwisie na sam widok monitora i jego wiek powiedzial mi ze walnelo to i tamto (jakis transformatorek w kineskopie) i ze trinitrony tak maja...

Inna sprawa ze majac 1500 kupilbym cos za 200 - 400zl i jak trachnie to poprostu cza by pojsc kupic nowy.

A pozatym uwazam, ze lepiej kupic uzywany dobrej marki niz nowy kiepskiej bo te cudownie tanie monitory 17, 19 calowe to z reguly starszna popelina.

Ale dzis mi sie dobrze mędrkuje.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roku mam '19 Nec'a 991 SB , pracuje w 1152x864@85 Hz obraz, ostrosc i kolory super.

Mozna sie przyczepic troche do geometrii ale idealow niema i takiego nie znajdziesz.

Siedze i po kilkanascie godzin dziennie (grafik hehe) , oczy ok :)

Dalem wtedy za niego 1200 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem CTX 960F 19" na trinitronie oczywiście, służył mi 4 lata, niestety te kineskopy nie są długowietczne okazało sie że naprawa bedzie kosztowana więc sie przerzuciłem na LCD 19". Zastanawialem się nad 21" CRT ale nie żałuje wyboru, do modelowania i robienia tekstur idealny, niestety jeśli chodzi o DTP to mogą być problemy z odwzorowaniem kolorów. Teraz mogę pracować po 12h i ani oczy ani głowa mnie nie boli, no i nie zakłuca mi pracy tabletu ;). Możesz się zastanowić wiec nad 17" LCD, powinieneś się zmieścić w sumie jaką dysponujesz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banki kupuja tacy dziwacy ktorym zalezy na kolorach. Jesli ktos wylacznie modeluje lub animuje to zdecydowanie lepiej sobie sprawic plaskie, slodziusie lcd, ale jesli sie robi cokolwiek do druku to niema mowy o zabawkach. Za ta kase 1500zeta polecal bym Samsunga Synkmastera 959nf, obraz ostruchny, monitor aspiujacy do wyzszej polki ale jeszcze za rozsadna kase, moglby wyciagac wyzsze czestotliwosci odswierzania ale z tym tez nie jest zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to do animacji i modelowania chce mieć monitor , drukowania za dużo u mnie nie będzie ale co w cenie 1500 zł moge kupić z LCD-ków .

Znalazłem taki monitor :

Monitor 17" Samsung LCD 710N simple srebny MJ17ASKS :

http://www1.zetobi.com.pl/salon/produkt.asp?ID=037345

 

Jeśli macie do polecenia konkretny monitor LCD to prośiłbym o jak najszybszą odpowiedz gdyż musze dziś zwrócić porzyczony monitor i ewentualnie zamówić już dziś inny . !

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności