Skocz do zawartości

BITWA -2D


saygon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jezeli regulamin nie bedzie zezwalal na samowolke abstrakcyjna w podejsciu do tematu. bedzie scisle okrelsony i umozliwiajacy w pelni porownanie prac autorow. (format, temat, założenia) .

bedzie czysta bitwa na 2d a nie miejscem do popisu dla pseudoartystycznie natchnionych grafikow jakich sie ostatnio calkiem duzo porobilo. ja bardzo chetnie bym sie w to pobawil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz...po to są filtry żeby ich używać...PS jest nie tylko do malowania...ale i do innych rzeczy...ja osobiście często z nich korzystam...umiejętne korzystanie z filtrów daj czasem wspaniałe efekty...nie umiejętne tesh...znaczy się przypadkowe łączenia filtrów :) w sumie nie rozumiem twojego oburzenia pracami radxa...ale jak sobie kcesz...twoja wola...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze wypowiadam swoje wlasne zdanie a nie uniwersalna prawde.

 

nie twierdze ze uzywanie filtrow jest zle.

uwazam ze zle jest kiedy poza nacisnieciem kilku guziczkow w filtrach praca nie reprezentuje soba nic innego.

 

kiedy ktos robi obrazek powinien mowic sam za siebie a nie ze bierzesz pierwsze lepsze zdjecie pacniesz na to invert jakiegos distorta po czym mocno zblurrujesz i nazywasz to ogromem namietnosci targajacym twoja dusze... aaa i do tego jeszcze najlepiej jak dodasz jakis anglojezyczny \'grozny lub dramatyczny\' napis w jakiejs zupelnie kosmicznej czcionce...

 

wybacz ale nie uwazam 99% takich prac za 2d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2D...to cholernie wielkie pojęcie i potężny dział grafiki...

 

radze ci jeżeli nie chcesz być mocno zmrtwiony pocznynaniami 2D...to się do tego przyzwyczaj...poprostu :) weź to jako odłam 2D...coś w stylu abstrakcja PSowa :)

 

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoznione 3 grosze...

 

Co do jurrorow, to mi sie wydaje ze kilku z bitwy 3d sie doskonale zana na 2d ( no ja nawet staram sie tego nie rozgraniczac, grafika to grafika w koncu ) i jesli by wykazali chec to czemu by nie...

Co do techniki, no tu nie moze byc chaosu, raz morzna sprobowac zdac sie na dowolny wybor, ale na dluzsza mete lepiej bylo by to uszczegolowic, zeby uniknac nieporozumien i klopotow z ocenianiem, bo jak porownywac colage z malarstwem, rysunkiem i tp. mozna pokusic sie o tematy ktore nie narzucaja technik, ale wymagaja czeg innego, np. jakis matt painting, koncept postaci, tu mozna dowolnie stosowac techniki przeciez. dalej jesli colage i inne wykorzystanie fotek to musza one byc zapodane odgornie, nie ze karzdy wlasne sobie wyszuka, bo to 1. oznacza syf z prawami autorskimi. 2 znowu problemy z ocenianiem bo mozna znalesc takie ktore az same sie prosza do danego tematu i morzna nic nieznalezc. referencje czy tekstury to inna sprawa, nalerza do warsztatu w zasadzie, wiekszosc osob ma jakis domyslny zestaw wlasny, a tekstury to ozdobnik a nie praca w koncu, chociaz to bywa wzgledne. Same referencje, no zalezy jak kto rozumie ten wyraz ale nie jest to malowanie po fotce. oczywiscie...

Bylo juz o ramach czasowych, nie wiem czy jest cel w tym zeby taka bitwa trwala tak dlugo jak 3d, chociaz sie nie upieram, roznie moze byc, imo 2 tygodnie to max, ale jak powiedzialem zaden problem jesli czasu jest wiecej..

3d i 2d? ze 2d nie moze miec takiej pompy, o to bym sie nie bal, bo jednak 2d ma tu znacznie mniejsza popularnosc. Co wybrac... sobie mysle ze jedno nie musi przeszkadzac drugiemu, chociazby dlatego wlasnie ze praca 2d nie wymaga az tyle czasu co 3d na ogol.

dalej... Phantom sie pytal czy mozna by poprostu pokolorowac cudza prace... imo nie, w zadnym razie, praca albo jest autorska, albo nie, no nie moze byc tek ze jest sie autorem w 50%, bo sie pokolorowalo cos znalezionego w sieci i nawet sie nie wie kto jest autorem... co innego duety czy jakie wieksze grupki nawet:) jesli chcesz moglbys chyba robic pracez Anderem, ja nie widze problemu, ale wtedy oboje bierzecie udzial w bitwie.

I chyba boowa mowil o roznicy w tym co beda robili ludzie po asp i wyszkoleni, a \' reszta\' ( sory, strasznie glupie okreslenie) no ito jest problem, bo przypuszczalnie roznica bedzie zauwazalna, z drogiej strony strony robic getto i osobny dzial dla kilku raptem osob po asp na forum? - nie wiem czy to ma sens...albo jakby to rzec inaczej...jedynym sposobem na to abym brushow, olowkow itp. nie urzywal jest obciecie mi konczyn i zaszycie otworu gebowego....nie, nieda rady, wtedy inny otwor wykorzystam:)

 

 

 

no ja sie chyba za pisarstwo wezme... i sory za bledy, pisane bez wordo-podobnych wspomagaczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi odpoczątku chodziło o pracowaniu na shkicash andera...nie o znalezione w necie :) więc wystartujemy do bitwy (w zależności jaki będzie temat :P) w teamie :) co do ram czasowych to jak zobaczyłem 2 tygodnie...to w sumie to by było możliwe ale w symie tydzień był by dobry...ale zwróć uwagę że są wakacje...każdy gdzieś wyjedzie w międzyczasie...drugi poimprezuje i przez pare dni nie będzie miał kontaktu ze światem...dla tego myśle że całe waxy to najlepszy wybór, więcej ludzi możę przezto zyska bitwa :)

 

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-ty grosz do 3-ech spóxnionych....

 

Jurorzy - oki Bigle ale... właśnie - nie zapominaj, że mimo bezgranicznego zaufania do nich - jako jurorów 3d - tak naprawdę nie wiemy czy to artyści czy rzemieslnicy (reszta danych w GI.GETTO).. oczywiście tutaj się należą big oklaski organizatorom bitwy 3d ponieważ jurorami są również artyści 2d.... (klask, klask klask....) i pewnie to oni bedą stanowić trzon jury bitwy 2d (tak coś czuję....)

Technika.... - no o tym juz pisałem i zgadzam się Bigle z Tobą. Niestety specyfikacja bitwy to nie tworzenie pracy zwiazanej z konkretnym przekazem, który by stanowił kryterium oceny - zatem też uważam, że zarówno techniki jak i blueprinty powinny być sankcjonowane... Natomiast nie zgodze się co do malowania po fotce - Warhol malował, Horowitz też - czemu inni nie mogą?

Ramy czasowe - tydzień - góra 2

Kolorowanie cudzej pracy..... tzn. że jak chce zrobić collage lub inną technikę łączoną to mam sam zrobić fotki, namalować obrazki i dopiero bawić się na bitwie? Praca autorska nie może być plagiatem, ale może być inspirowana... nawet bardzo mocno (tak mówi prawo....)...

getto dla \'reszty\' (fakt - głupie określenie)?.... no tak - niestety nie może być to tak jak w bitwie 3D, że dopuszczeni są wszyscy, a zasady są tak ustalone, że i tak tym słabszym się oberwie i to tak, że zapewne Ci młodsi na wiele dni zostawią maxa w spokoju a do nastepnych bitew bedą czuli odrazę - ale z drugiej strony myslę i chyba się nie mylę, że osoby nie znające się choć trochę na 2d nie wezmą w niej czynnego udziału.....

 

...hmm nawet nie próbuję sobie wyobrazic, którego otworu byś Bigle użył ;) hehe

 

szkoda, że bitwa 2d tak się odracza i mimo zaistnienia na forum jej zakładki - dalej nic nie widać.... gdybym wiedział, że to tyle potrwa wziąłbym udział w bitwie 3d (może jeszcze zdążę..)...

 

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi... No ankieta się skończyła... Dzisiaj z Ulsią napisaliśmy regulamin... Więc chyba jutro się zacznie :>.

 

Heh, ale z jurorów bitwy 3D to w bitwie 2D znajdziecie tylko Adka... Zupełnie nowy (jeszcze nie pełny) skład załatwił Saygon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Boowa, nie kapuje tego tekstu o poddawaniu się przez bitwę... No co ty? Spójrz lepiej jak dużo osób się genialnie rozwija! A i... Wiesz najczęściej to się ludzie poddają jak stawiają kulkę i płaczą że to nie jest fotorealistyczna twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham chodzi mi o ten półfinał...

 

rozumiem oczywiscie, że z technicznego punktu widzenia 70 prac do oceny jury to koszmar ale wyłanianie finalistów i ich ocena przez jury?... to jest troche wątpliwe - gdyż nie wiesz lub nie masz pewności czy wyłonione prace to te same, które wyłoniliby jurorzy....

...nie jest to kwestią zaufania do Was (czyli ludzi od wstępnej selekcji) lecz raczej jest to podyktowane gustami. Niestety w teorii zostawmy coś co się nazywa obiektywna ocena.... Wiele razy się spotkałem na róznego rodzaju konkursach, że prace \"odrzucone\" przez pewne grono nagle wygrywały bo miały wg jury w sobie to COŚ.....

 

wiem, wiem, że staracie się jak możecie i że napisanie regulaminu, zasad itd to bułeczka z masłem i traktuj tą wypowiedź raczej jako refleksje niż zarzut

 

pozdrawiam[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boowa... Ajaj, to nie tak. W Jury preselekcji z moderatorów będę tylko ja i Adek. Reszta jest ze standardowego Jury. Kto dokładniej niedługo napiszę (a i Jury się znowu powiększyło :) ).

 

DruG- Będzie w regulaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo proste... Część Jury lubi oceniać... Brać w tym całym biznesie udział. Ucieszyli się widząc 70 prac do wyceny. Jednak niektórzy nasłali na mnie z tegoż samego powodu (70 prac (po 3 obrazki)) mafię... Jak łatwo przewidzieć powstaje podział Jury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - tylko, że sam przyznałeś zdaje się, że w GETTO, że nie uczestniczyłeś w wywalaniu lub \'porządkach\' w galeri na max3d i podałes ku temu powody, które krótko zawrzeć by mozna w określeniu, że mógłbyś kogoś skrzywdzić stronniczością..... Co zatem się zmieniło, że teraz uczestniczysz jako juror w półfinale?....

 

a jesli chodzi o jury to wiem, że niektórzy to lubią z róznych powodów... (wielokrotnie z poczucia obowiązku lub poprostu z prózności) a niektórzy nie maja na to czasu.... albo poprostu mówią, że nie mają aby pokazać swoją wartość... oczywiście i jednych i drugich popieram bo ludzie są tylko ludźmi...

 

nie wiem też czy zauważyłeś pewien rozwój bitwy w niezdrowym kierunku.... z zabawy przeradza się w faktyczny konkurs, w którym coraz mniej jest pomocy a coraz więcej wypowiedzi w stylu \"jest fajnie\", \"niezły pancerzyk\", \"dobry model\".... dla mnie brzmi to jak tzw. silencjum ... czyli chwila, w której ogląda się prace konkurencji przed ogłoszeniem wyników... - to takie doświadczenie z festiwali reklamy. Powiem, że niezbyt przyjemne bo fałszywe....

No i te zasady - jak w realnym konkursie - tylko bez nagród rzeczowych...

 

dlatego zamiast pokazywać prace WiP czy FinishedWorks... wolę część 2d - gdzie można więcej się nauczyć i usłyszeć konstruktywną i zrozumiałą krytykę, którą w pierwszych 2 działach słyszy się rzadko...

 

pozdrawiam

[piwo]

 

ps. co z nagrodą publiczności na bitwie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boowa... Ojoj że ktoś mi będzie wypominał czasy getta to się nie spodziewałem....

 

Ale chyba cosik nie doczytałeś. Powód dla którego nie uczestniczyłem w czystkach w galerii był zupełnie inny: Po prostu nie miałem do tego serca... Tak wywalać czyjąś pracę... Byłem przeciwny i tyle.

 

Konkurs jest taki jak go kreują uczestnicy, nie organizatorzy. To trochę jak maraton w NY... Ludzie biorą w nim udział z najróżniejszych pobudek. Tak samo jest moim zdaniem z bitwą. Jak ktoś umie się bawić, to bawi się wspaniale. A dydaktyczny aspekt... Ciężko jest pomagać takiej masie, nie sądzisz?

 

Wiesz mnie to powoli już naprawdę zaczyna denerwować. Stworzyłem zasady, Adek udostępnił miejsce. Rozpoczął się konkurs. Okazał się bardzo dobrym posunięciem. Moim zdaniem prace o tym jednoznacznie świadczą jak i fakt że jest jednym z największych na świecie. Wiem że zawsze znajdą się malkontenci, ale naprawdę... Są zasady. Nie podobają się? To proszę nie uczestniczyć! Nie no słuchaj jeszcze będę latać od bitwy do bitwy i robić atmosferę zabawy... PARANOJA!!!

 

A nagroda publiczności będzie.... Oczywiście że będzie. Jednak patrząc na inne konkursy uważam że nie ma bardziej krzywdzącej nagrody.

 

Tyle ode mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham nie stresuj się tak...

 

nikt Ci getta nie wypomina tylko zdziwiło mnie to ale skoro uważasz to za jakiś atak to sorki...

 

druga rzecz to bitwa. Oki, oki - nikt się nie czepia jej przesłania oraz tego, że jest to kupa dobrej roboty. To co sformułowałem to były pewnego rodzaju refleksje a nie atak....

 

pozdrawiam[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poszla bitwa, za preselekcje odpowiedzialni byli saygon i ja ( gdybym bral udzial w bitwie to napewno nie robil bym preselekcji ), nie wiem czy to dobrze czy nie, oczywiscie ze wszystko zawsze jest kwestia gustu. Nie wieze w obiektywizm, nie ma czegos takiego, poprostu. Z drugiej strony nie wieze w zbiorowa opinie, typu glosowanie, ankieta, nie w takkich przypadkach. I dodatkowo o ile mi wiadomo ilosc prac po preselekcji jest warunkiem jurrorow, na wet ja chwilowo ograniczylismy, czy slusznie?, nie mi oceniac, mam nadzieje ze tak, chociaz to kontrowersyjna decyzja byla. Do tego typu konkursow chyba nienalezy podchodzic jakos smiertelnie powaznie, cuz, za reakcje ludzi, komentarze odpowiedzialni sa ich autorzy, nikt inny, wiec jesli ktos ma pomysl jak uciec od ewentualnosci faluszywych komentazy niech mowi. Bitwa, swoja droga, ele obwarowana jest pewnymi zasadami, zeby nie doszlo do wolnej amerykanki, i pewnymi poprostu z przymusu, czego efektem ma byc jakis tam poziom ogolny, mysle ze to zmierza w dobra strone.

Dalej nie bardzo widza mi sie jednak sformulowania tuypu nie chcesz, nie musisz uczestniczyc, bo to fakt oczywisty, ale chyba fajniej jesli jednak jest przyzwoita frekfencja.

Dalej, co do referencji itd. Spoko Warhol malowal na fotach, ale nie wielu twierdzi ze to co robil to malarstwo, co nie znaczy ze nie sztuka, temat na inna dyskusje. Rozumiem kozystanie z referencji, ale co innego colage co innego malowanie, dla mnie malowanie na focie jest blizej tego pierwszego, tudziesz mattpaintingu. Dlatego jestem za rozruznieniem tematycznym, wtedy nie ma watpliwosci co do techniki wykonania, w kazdym razie sa mniejsze. Co do materialow, to dla tego proponuje odgurne ograniczenie, tak jak sie to robi na innych konkursach - daje sie 3 foty z ktorymi mozna robic co sie chce. W innym wypadku materialy albo wlasne, albo nieobwarowane prawem autorskim, wiec np. prace znane, niezyjacych tworcow, albo historyczne dziela sztuki, mozliwosci jest sporo, ale z kanonu i ogolnie dostepne, bo inspiracja swoje, a praktyka swoje, plagiat to juz nie inspiracja i tyle. Ta pierwsza jest zawsze, nie mozna sie odseparowac od rzeczywistoisci. to by bylo na tyle ufff.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisales juz w bitwie 2d. ta edycja to eksperyment, którego zaczynając nie wiedzielismy co mamy sie spodziewać. brak ogranicznia techniki był spowodowany dbalością o frekfencję i mozliwymi nieporozumieniami. nie twierdze ze jak narazie wszystko idzie tak jak sobie to umyśliłem, bo nawet tkiego planu nie mialem, mze to i dobrsze, moze i źle. co do ścięcia z 15 do 10 to racja t jest wpadka, ale spowodowana szczerymi checiami, i pewnymi przemysleniami i zdrowym rozsądkiem. czas na podsumowania bitwy przyjdzie po jej zakończeniu, jak narazie moge powiedzieć ze jestem zadowolony z niej, co nie oznacz ze nie zmieniłbym kilku rzeczy. jak ktos ma jakies sugestie to walcie smialo. a co do etapu getta to to jest kestia, ktora chyba nigdy sie nie zakończy i to chyba dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chlopaki to ze wykonianie moglo byc dowolne to byl pomysl trafiajacy w 10. Nie ma sie co przejmowac ale za to trzeba przyznac ze uczestnicy wystartowali od razu z Grubej rury i zaprezentowali wysoki stansard oraz bardzo wysokie umiejetnosci w grafice 2d a jesli chodzi o sprawe \"10\" to masz racje wpadka na maxa ale w koncu to 1 raz i w sumie nawet dobrze ze tylko 10 bo i tak frekwecja byla dosc mala (ale jak juz wspomnialem na 1 raz wydaje mi sie ze idealnie).

 

Zapomnialem dodac :D wielkie [piwo][piwo][piwo] oraz [soczek] dla organizatorow :P !!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chcialem dodac od siebie, że bitwa 2d o niebo poziomem i organizacją przewyższyła bitwę 3d. Poszła szybko sprawnie, efektownie i efektywnie. Można nawet powiedzieć, że prace reprezentowały poziom światowy.

 

jak na 1-szą bitwę 2d to gromkie brawa...

 

aż żal mnie ściska, że los nie dał mi dokończyć pracki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności