Skocz do zawartości

pojazd 3d: rower


Gość cwieq

Rekomendowane odpowiedzi

dlatych którzy nie widzieli wcześniejszego wątku robie rowerek to jezdzenia i nietylko będzie to trialówko - streetówka

z tego co poprawiłem do tej pory to koła. Zrobiłem całkiem nowe z oponami,piastami i szprychowaniem.

 

wytykanie błędów wskazane ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm, nie chciałbym mieć w swoim rowerze takich klamek, niby troche przypominają extralite ale chyba wygiąłeś je nie w tą stronę. Jeśli korba miała przypominać xtr to nie przypomina niestety (za wąskie ramiona). Przednia piasta trochę nie tego też, siodełko z tyłu ciut pokrzywione i za szeroki tylny hak ramy. To wszysko jest do poprawy w prosty sposób więc spox, generalnie podoba mi sie.

 

P.S. Tarcze hamulcowe montuje się w drugą stronę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. tylni hebel chyba nie łapie tarczy (jest poza nią)

2. głowka jest troche za mała

3. walnij jakieś fajniejsze stery

4. jak namoje oko za bardzo wygiełeś tą kiere... walnij moze giętą

5. ta rama chyba troche za mała, kto by sie zmieścila na takim czyms...

6 ale i tak ogolnie spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rastafaq

Dolne rurki tylnego trojkata za waskie, platformy (pedaly) wygladaja jakbys je zrobil z drutu, korba za dluga (podobna do echo :P), mostek jakis splaszczony, stery to chyba tylko prowizorka, dzwignia rb nie pasuje do korpusu magury (a tak Twoje wygladaja :P). ładny kolor ramy :D

 

xiz - " Hmm, nie chciałbym mieć w swoim rowerze takich klamek" no to zaluj chlopcze, ja marze o rb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

xiz - " Hmm, nie chciałbym mieć w swoim rowerze takich klamek" no to zaluj chlopcze, ja marze o rb :)

 

W takim razie porównaj te ze strony rb a te z grafiki cwieq'a... Oryginalne mają oczywiście bardziej płaską powierzchnię na której spoczywają palce, te z rendera są tak zaokraglone że hamować trzeba chyba małym palcem. Chłopcze :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcialbym takiego roweru :)

jak ma byc to wyczynow to po co siadelko? wywal bo i tak by przeszkadzalo. a jak do siedzenia to jakbys usiadl tak nisko to niebylbys w stanie pedalowac :)

po 2. ten rower nie ma prawa ruszyc z miejsca. tylna opona jest wcisnieta do ramy. (przynanajmiej tak widac na renderach), jesli jednak jest tam jakis przeswit powiedzmy 1-2 cm to jak ktos na tym usiadzie to i tak nastapi zakleszczenie kola przez ciezar pasarzera :)

 

ponadto model ladny :) teksturki tez niczego sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie siodełko zawsze sie przydaje ja mam siodełko montiego które jest tak małe że może sie zmieścic w dłoni a to siodełko na renderkach też ma swoje zastosowanie zobacz jest taka sytuacja. skaczesz dabla na schodach chody mają możę z 6 m wyskakuesz z jednych i lądujeszna drugich jeśli nie trafisz jedną nogą w pedał to wtedy siodełko się przydaje uwież mi. Nawet tak nisko umieszczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dobrze powiedziene zobacz odczego zaczynałem

i to co dziś zrobiłem prosze sie nie czepiac odwruconej textury opony już poprawiona ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak siedzę i oglądam sobie ten rowerek i oto moje spostrzeżenia:

1. Przekładnia łańcucha, jeżeli chodzi o przełożenie jest ok., ale jakoś nie widzę zębatek (z przodu), ale mogłem nie zauważyć, widzę tylko bliżej nieokreślone koło ( osłona ? ), podsumowując proporcje kół zębatek moim zdaniem są prawidłowe do tego typu roweru.

2. Odnośnie wysokości siodełka, tak ma być, to nie jest rower, którym jeździ się na wycieczki krajoznawcze :P

3. Dzwignie – moim zdaniem lepiej by wyglądały, gdybyś przesunął je bliżej rączek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to klamka jest pierwsza zaraz po gripie a potem jest przerzutka, a po drugie klamka jest wygodniejsza do uzywania gdy hamuje sie dwoma palcami a nie jednym (tym bardziej w rowerach streetowych, dualowych itp0, jak nie wierzysz rozpedz sie do szybkiej predkosci i zahamuj jednym palcem, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiggles, co ty opowiadasz, gdzie ty taki rower widziałeś, bo ja jeszcze takiego nie widzałem (chyba że to ja mam jakiś dziwny rower, na wszelki wypadek dam fote). A co do hamowania, to tak sie składa że jeżdże dość sporo a dwóch palców używam tylko do hamowania przodem jak próbuje jechać na przednim kole (niestety jeszcze nie umiem), a co do hamowania z każdej prędkości wystarczy po jednym palcu na klamkę, a nie mam takiego sprzętu jak cwieq modeluje, bo mam v-brake z Alivio i najzwyklejsze klamki z deore, ale to też kwestja siły, albo przyzwyczajeń, mi tak poprostu wygodniej więc moge się z tobą zgodzić, chociaż w odległości dużej różnicy nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower jest latwiejszy do opanowania przy dwoch, bo masz wieksze wyczucie (szczegolnie na tarczach)

dobra koniec off topa

 

edit: troche podkoloryzowales z tymi korbami XTR :] czy aby na pewno maja taki maly blat?:) i sa do single speeda??:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dłuzsza klamka większa siła chamowania a i co do tego sporu o palce mam tylko jeden sposób aby to osądzić jak ktoś potrafi skakać na tylnim kole to niech złapie klamkę dwoma palcami i niech poskacze do przodu

rzycze powodzenia odazu wam mówie że sie nie da

render z nową korbą truvativ trialowy nie pamiętanm oznaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rastafaq

łahaha wiggles ale bzdury gadasz, klamka rb jest specjalnie wyprofilowana pod jeden palec, po gripie jest przerzutka (gripshift czy jak to tam sie zwie), chyba ze masz automat to juz bez roznicy czy pzed czy za klamka

 

"klamka jest wygodniejsza do uzywania gdy hamuje sie dwoma palcami a nie jednym" tez ladny kompot, po pierwsze wygoda to kwestia osobista, a po drugie jak pisalem wyzej ta klamka jest na jeden palec. Jak trzymasz klamke dwoma palcami to nie da sie dobrze trzymac kiery (przynajmniej w trialu). A co do hamowanie na tarczach dwoma paluchami to NO COMMENT

 

Slima_sandman - na przednim kole da sie jechac hamujac jednym palcem :]

 

A tak zeby niebylo OT - mostek ladnie zrobiles :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na wyczynówke siedzenie za nisko po drugie golen amora sie smieci jak psu jajka po trzecie łacuch to masz chyba z tesko po czwarte jakas extra rama bo spawan nie widac po piate zgadzam sie z tym co napisał rastafaq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko do techniki slim_sandman ja na vałkach tektro (porównywalne do alivio albo i gorsze) zrobiłem 10 metrowe endo więc wiesz ;] tylko że jak na prawdzwią trialówkę mam z przodu sztywny widelec

a i jeszcze ktoś pisał że koła są elipsami to fajnie jak ktoś zrobi mi elipse bendem z ustaiweniem angle na 360 to zapraszam tak właśnie były robione felgi i opony więc raczej nie są elipsami

next ktoś pisał że rowerek jest za krótki na stronie http://www.giant-bikes.com jest zdjęcie ramki i jak chce ktoś porównać to też zapraszam bo robiłem ramkę na podstawie tego zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, lepiej, ale...

1)koło jest chyba za blisko ramy (tej rury od siodełka)

2)brakuje linki do tylnego hamulca

3)ten mostek mi nijak nie pasuje, wiem, że są takie ale jest jakiś dziwny.

4)zmniejsz reflection dla ramy

Reszta: wspaniała praca !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch teraz może być, tylko czemu jest czarny?, dawno nie widziałem czrnego łańcucha, (może za mało po sklepach chodze), co do mostka to lepiej by chyba było jak by miał taki sam materiał jak kierownica. Materiał opony jak dla mnie to może być. Rowerek eraz już wygląda fanjnie musze przyznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze jeden palec wystarczy jesli masz dobre hamulce, ale to jest kwestia gustu i przyzwyczajenia. wiadomo ze lepiej jest trzymac kierownice trzema palcami a niz dwoma zwlaszcza przy ewolucjach. No ale koniec tematu.

Apropo modelu to czemu tarcze sa takie kanciate?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności