Skocz do zawartości

Zawezanie


blade18

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w 3dsie mozna zawezic model?

Mysle ze wiecie o co chodzi jesli uzywacie np. Photoshopa, chce zawezic to tak jak tam to sie robi. Poprostu chce skopiowac moj model i druga kopie zawezic tak by byla troche mniejsza od poprzedniej nalozyc ja na tamto tylko zeby troche wystawala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

I wlasnie nie o to chodzi. Bo skalowanie to ja go tylko pomniejsze, a mi chodzi o to zeby go tak jakby przyciac z kazdej strony by byl mniejszy od tamtego o powiecmy 10pikseli z kazdej strony. Powinien byc w tedy cienszy. Podawiem ci na przykladzie bevela. Gdy zbevelujemy nakis napis to mamy mozliwosc zwezenia go np. z przodu albo z tylu. I to co jest zwezane robi sie mniejsze ale zarazem ciensze. Nie wiem jak ci o jeszcze wytlumaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh ale wy wszyscy widze ze i tak mnei nie rozumiecie. Bawilem sie tym skalowaniem jednej osi i tym gizmem i to nie to. Dla tego ze ta opcja nie zmienia wygladu mojego modelu tylko jego ksztalt.

Widze ze moj przyklad wam nic nie mowi.

Na obrazku gdzie napisalem skalowanie to poprostu zmniejszony obrazek.

Na obrazku gdzie napisalem zawezanie to widaz ze obrazek zostal tak jakby obciety wszedzie o te sama grubosc. Nie widac tego? Boze. Tak jak bym zrobil obramowanie wewnatrz. Wlasnie chco o takie obranowanie przyciac moj model. W grafice 2d to sie nazywa zawezanie moze w 3d nei i dla tego nei czaicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wiem o co koledze chodzi...powiedzmy że mamy sfere i teraz chcemy uzyskać taki efekt jakby z tej sfery odciąć/zeszlifować/zeskrobać/i co tam jescze, pewną warstwe w głąb o zadanej grubości na całej jej powierzchni...coś jakby obrać skurke z pomarańczy...czy dobrze to zrozumiałem?...i teraz Ty chcesz aby objekt nie wygłądał jak zmniejszony tylko jakby "zeszlifowany?" do pewnej granicy, taj jakby komuś "siekierą" potraktować twarz od góry i rzeby pozostało tylko to co po odcięciu ( sory za tą przemoc na forum, ale już nie wiedziałem jakiego przykładu użyć ;) ), czy dobrze Cię zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności