Skocz do zawartości

Dwa pytania - proszę o pomoc.


HerbiJafo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się spytać o dwie rzeczy. Wiem, że pytania niejako powielają wcześniejsze wątki, ale jakoś nie udało mi się rozwiązać problemu.

 

1. Dlaczego powierzchnia utworzona z krzywych krawędziowych nie pokrywa się z nimi (na krawędziach) całkowicie? Widać to przy dużym zbliżeniu. Ja głównie pracuje w AutoCad'zie, dlatego po imporcie pliku z Rhino do Cada wychodzi sieczka przez te niedociągnięcia.

2. Czy program Alias Studio jest programem Cadowskim i czy jest jakościowo lepszy od Rhino. Chodzi mi o to czy jest pozbawiony tagich bugów jak scalanie powierzchni. Albo mi się nie udaje, albo to polecenie w Rhino to jakaś kpina.

 

Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

E YMM HYM jak do autocada tochyba tylko jako mesh wiec te niepokrywajace sie krzywe to tylko i wylacznie wina zlego ustawienia mesha przy exporcie bo jak dobrze wiem to autocad nie posiada igesów.

 

2. jakich bugów o co chodzi w tym przypadku rhino jest bardzo elastyczne i nie potrzebuje takiej dokladnosci zeby z joinowac dwa surfy hym. aliasa wlasniew aliasie nie jest tak dobrze bo raz jest to cad ale chyba przedewszystkim do modelowania powierzchniowego i pare innych i ""niema"" bugów tak jak rhino wszystko jest zalezne od urzytkowniaka napewno alias jest bardziej zaawansowany od rhino. aha o jakie scalanie chodzi wlasnie join czy marge bo to calkowicie inne funkcje. bo jak marge to raczej trzeba tego uzywac bardzo umiejetnie i tylko do nie trimowanych powierzchni w aliasie jest tak samo i jak mi sie wydaje w karzdym innym tego typu sofcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW! Dzięki serdeczne za odpowiedź. Może łatwiej będzie mi graficznie przedstawić o co mi chodzi. Otóż rysunek 1 - cztery krzywe krawędziwe. Rysunek 2 - płaszczyzna utworzona przy pomocy tych krzywych. Chodzi mi o to gdzie robię błąd, że one nie pokrywaję się. Nie jest to tylko złudzenie - bo one ewidentnie odstaję od siebie. Wiem, że pytam o podstawy - ale byłbym wdzięczny za odpowedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy co tu jest raliem a co profilem oczywiscie jesli to jest 2rail i w opcjach jesli sie uzywa rebuild profili to wtedy zawsze takie cos moze sie zdarzyc a nawet zawsze jesli network to wystarczy zmianic ustawienia degree itd. wiec to jest twoj blad a nie rhino :) bo rhino ma dokladnosc do .01 mm jak dobrze pamietam gwarantowaną oczywiscie ;) ale ja sie natym nieznam hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnosc mozesz ustawiac w preferencjach.

 

"bo rhino ma dokladnosc do .01 mm"

mozesz dac wiecej tylko przy skomplikowanym modelu zarzyna to kompa. ale np mozna jedna operacje wykonac z wieksza dokladnoscia no 0.000001 a po jej zakonczeniu mozna ponownie ustawic dla kolejnych operacji nizsza wartosc np 0.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Pomogło. Do tej pory modelowałem jedynie w ACadzie - ale w pewnym momencie jego ograniczenia dają się we znaki, dlatego szukam czegoś w zastępstwie (padło na Rhino). Zobaczymy jak będzie. napewno jeszcze się odezwę :).

Pozdrawaim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności