Skocz do zawartości

Obiekt3D: Samolot Lavochkin LA-5FN


MohSETH

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wg mnie sa dwie mozliwosci dlaczego jest tak a nie inaczej.

Jedna jest taka ze masz tam niezweldowane vertexy , a druga ze powinienes zhamferowac ta krawedz dolna ktora sie rozwala... zeby nie byla tak ostra.

A co do modelu , to przy smigle toto (nie wiem jak sie nazywa) jajco jest strasznie krzywe.Popraw to .. chyba ze tak maja te samoloty

Pozdr:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem Chwile czasu i zaczalem samolot od nowa... smiglo jeszcze poprawie:) al zastanawa mnie jedno... robie samolot jako "polówke" i potem daje reference... jak mam zgrabnie polaczyc te dwie polowki aby to jakos ladnie wygladalo?

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli robisz go z boxa to usuwasz poligony na powierzchni ktora bedziesz laczyc (na obu polowkach) i weldujesz kazda pare vertexow. jesli robisz poly to tak samo ale nie musisz usuwac scianek miedzy nimi. Ogolnie to jest bardzo zmudne dlatego proponuje uzyc symetrii i zkolapsowac. symetrie masz w modifiers list. Mam nadzieje ze jakos to wmiare zrozumiale napisalem :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest ok, zobaczymy co z tego wyjdzie pozniej. Co do pytania to: uzyj tak jak powiedzial Ukash modyfikatora symmetry a jesli nie chcesz to mozesz sie pobawic mirrorem, a pozniej zweldowac vetrexy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... nad samym wycieciem mecze sie juz ze 2h i to tylko dzisiaj... i skonczyly mi sie pomysly na to jak to zrobic... pierwszy pokazuje vertexy a drugi ich efekt czy ktos moglby mi powiedziec jak je edytowac aby to wglebienie bylo gladkie? z gory dziekuje:D

 

 

A tu co juz zrobilem... nie wiele tego ale strasznie duzo czasu pochlonely mi te walniete vertexy...

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze moduje sie z tymi rowlami i nic mi nie wychodzi czy moglby mi ktos dac jakies wskazowki? albo pokazac siatke podobego samolotu ze skoncentrowaniem na rozne wglebienia?

pokazuje to co zrobilem... nie ciekawie to wyglada ale te rowki to do szewskiej pasji mnie doprowadzaja... jak tak dalej pojdzie to nie wiem czy dam rade skonczyc...

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zrobic wiele rzeczy. Mozesz przygescic siatke naprzeklad jesli o to chodzi, bo ja tez nie specjalnie widze co jest nie tak moze zrob lepsze zblzenie tych rowkow pokaz siatke i bez mesh smootha cos pomyslimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... mam dosc:) zaczne jeszcze raz od nowa:) tylko moze teraz bede modelowac tlementami wtedy uniknalbym pieprzenia sie siatki w niektorych miejscach...albo ten projekt jest dla mnie za trudny... choc z drugiej strony rezygnacja z wyznaczonego celu to bezapelacyjna porazka... wiec jeszcze bede probowac... trzymajcie kciuki:)

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja za Chiny nie mam pojecia jak poprawic te bledy... widzisz bo w tutorialach pokazuja jak robic pieknie... ale nie zawsze jest tak jak powinno byc... powinien byc tutorial pokazujacy w jakis sposob naprawiac zepsute siatki jak je weldowac itp... bo ja juz swoja weldowalem juz tyle razy ze naprawde nie mam pojecia co dalej...

POZDRAWIAM:)

 

 

Moze moglbym wyslac komus na maila plik z projektem i ktos by sie przyjzal tej siatce...i naprawij ja tak jak poinno byc... bo wiecie nie ma to jak podlapanie czegos od kogos kto juz to umie robic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, a zamiast robić to z połówek, nie możesz zrobić od razu z jednego litego boxa? najpierw powoli, jak zółw ociężale modelujesz zarys kadłuba, nastepnie za pomocą zwykłego Tesselate i Extrude dorabiasz wypukłości i wklęsłości, łatwo zachować symetrię działania... po prostu bjuty. Spróbuj I NIE PODDAWAJ SIĘ. N I G D Y !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności