Skocz do zawartości

Pytanie co do swiatla i mala prosba.


Michal2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam… Od razu powiem,że szukałem podobnego tematu na forum ale nic nie znalazłem :D.

 

Wiec do rzeczy. Mam 3ds maxa 7. Dopiero zaczynam w nim tworzyć. Próbowałem kiedyś na innych mniejszych programach do grafiki 3d, i w tych programach nie miałem problemów oświetleniem. Były cienie, jak była ściana to przez ścianę światło nie przechodziło, odbijało się od luster, a w 3ds maxie tego nie ma. Nie wiem czy mam cos źle ustawione w ustawieniach. I jeszcze jedno pytanie. Nigdzie nie znalazłem tutoriala opisującego ustawienia renderowania scen do 3ds maxa 7. Bo standardowe renderowanie jest do kitu. Nie ładnie to wygląda. Aha i jeszcze jedno. Ostatnio nauczyłem mojego tate tego co umiem w 3ds maxie. I sam często siedzi i się bawi. I cos mi sknocił w ustawianych tak, ze jak przesuwam obiekt to nie wiedze tych strzałek, i gdy śrubuje go obrócić nie wiedze kółek. Dziewki jeśli ktoś odpowie :D. Pozdrawiam.

 

 

I jeszcze coś. Jak ja zazdrosne tym, którzy robią takie fajne prace. I tym którzy pojęli PHP i C++ :D

 

 

Nie wiem dlaczego. Staram się być mily, a tu jakos mi ludzie dziwnie odpowiadają. Wiec Jasli te pytanie by było głupie to odpowiedzcie i zamknijcie temat :/ Bo mam wrazenie ze jestem przesladuja. Głupie ale naprawde mam takie wrazenia. Waritkowo sie klania chyba :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

włączenie cieni - w ustawieniach światła (panel modify) zaznacz pozycję 'on' w shadows

Odbijanie się światła - to już kaustyka, pare tutków do poczytania i sporo własnych eksperymentów

Ustawienia rendera - wybór odpowiedniego silnika i wiele eksperymentów - nie ma złotego sposobu...

Tutoriale też się znajdą ale raczej opisujące konkretne zagadnienia danego silnika.

 

Strzałki przy przesuwaniu - wciśnij 'x'

 

Od razu powiem,że szukałem podobnego tematu na forum ale nic nie znalazłem

A do tego się trochę przyczepię - w sprawie tego 'x' - zajrzałeś do działu FAQ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielke a co do " Bo mam wrazenie ze jestem przesladuja" To moze jadnak nie wszyscy :D. Do dzialu FAQ nie zajrzalem SORRY. Urzywalem jedynie opcji wyszukaj :/. Dzieki wielke z odp. Pozdrawiam :)

 

Nie pomogla z strzalkami. Klikam "x" A tu nic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zmniejszyles gizmo ... "+" i "-" zmniejszasz i zwiekszasz (tylko tymi obok backspace)

 

najlepiej zajzyj do

 

costumise > preferences > gizmo ... i tampowinno byc conieco ... zobacz czy masz wszystko "on" , pokombinuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności