Skocz do zawartości

Scena 3D:Łąka nad jeziorem


Rekomendowane odpowiedzi

Dość długo nosiłem się z zamiaram zrobienia jakiegoś krajobrazu z trawką :lol: i wodą, ale każda próba kończyła sie jakimś problemem którego nie potrafiłem pokonać. Nowe możliwości przyniusł mi Max 6 (wcześniej pracowałem na 5). Bardzo łatwo robi się drzewka itp. Zamieszczam scenke którą zrobiłem dzisiaj. Tworzyłem ją jakies 2,5h a renderowała się około 30 min. Prosił bym też abyście podali mi rady aby scenka wyglądała fajniej. Nie chodzi mi o większy realizm (chce żeby dość mocno wyglądała jak komputerówa), ale o to co można poprawić/dodać do scenki.

nadwoda.jpgnad%20wod%C3%84%C2%85-1024x768%20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo przyjazna scenka, również, jak na mocno komputerową. Powierzchnia wody powinna być trochę bardziej burzliwa, i skoro jest w rzece, czy jeziorku, nie tak niebieska. Parę detali też by polepszyło sprawę, np. gdzieniegdzie głaz, kwiatek itp. Trawa zdaje mi się trochę za równa z brzegiem. Ogólnie fajnie, nie bierz mojego komentarza, jako ostrą krytykę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mkbart miał racje woda powina być jak w morrowind np dodaj noise(dla mnie giera cud miód) i człowieku UŻYJ MENTRAL REY ALBO V-REY takie gadanie o wyglądzie koputerowym to chyba głupi pomysł scena włśnie jajlepiej sie nadaje do realizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale może tak bardziej od podstaw?

ujęcie jest fatalne, najpierw woda, później trawa, trawa się tak nagle kończy i niebo? :D

dwa, to jest bezsensu, ściąłeś drzewo!

brzeg beznadziejny, bez textury, wygląda jak zwykły box z noisem.

sądze że nie wielu osobom spodoba się drzewo z AEC. te standardowe modele są pomocne przy jakiś planach architektonicznych, a nie przy scenach, w których właściwie one grają główną role.

w wodzie (lewy dolny róg) widać gdzie się kończy plane z niebem..

chyba za wysoko postawiłeś sobie poprzeczkę, ale trzymam kciuki

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności