Skocz do zawartości

"Kobieta z pantografem na plecach"


Insect

Rekomendowane odpowiedzi

Ta impresjonistyczna wizja przedstawia zantropomorfizowany i spersonifikowany pociąg (czy też tramwaj). Ma to charakter symoboliczny mianowicie oznacza kobiecą rządze. Pantograf na plecach oznacza pociąg seksualny i jednocześnie zniewolenie przez te pragnienia. Tory symbolizują typową dla kobiety droge do osiągnięcia tego zaspokojenia.

Ostatecznie obraz ten przedstawia kobiete gnaną przez jej zwierzęce potrzeby

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

AniaC: hmm, śrubki chyba tam jednak są :P, moze poprostu odsuń swoje kobiece rządze na bok a wtedy twoje horyzonty sie poszerzą :P

 

Badyl: a ty chyba nie rozumiesz całości przesłania :P. Trudno. A jesli idzie o impresjomizm to wątpie zeby ktokolwiek wiedział co to do końca jest. Bo w źródłach jest mnóstwo bełkotu i sprzecznych informacji i kazdy moze to zinterpretować po swojemu. Dla mnie to tylko puste słowo. Dla ciebie - jak chcesz. Ale jakkolwiek być to zdefiniował to i tak to bedzie miało odniesienie do tej pracy :P

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, ale pracka... Taka trochę (tzn. na maxa ;) sadystyczno - erotyczna 8). Zygmunt Frojd powiedział by o niej to i owo ;)

 

Impresjonizm - kierunek w malarstwie, jego głównym założeniem było uchwycenie rzeczywistości taką jaką objawia się w danym momencie. Chwilowego wrażenia jakie odbiera obserwator (od impresion - wrażenie).

 

Tobie chodziło pewnie o surrealistyczną wizję? to słowo lepiej by tu pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietna praca. Co za doskonale proporcje, kompozycja tez boska, ahh te kratki w tle po prostu co za glebia przekazu.

 

Kto jak kto ale Ania to sie na szynach zna, nie w jedej pracy wykorzystuje w koncu szyny;)

 

Nie wiem czy zauwazyliscie iz jest 7 podkladow, przeciez to magiczna liczba w naszej kulturze...(siedem grzechow, siedem zyczen, siedem bolesci), Insect co za symbolika, normalnie Kod Leonarda ehh...

 

A tak na powaznie to niezle sie usmialem czytajac wasze komentarze. Ludzie troche huMoru by sie przydalo.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm technicznie nie za mocne :-) ale nasówa mi się wynik pewnego eksperymentu:

otóż zbano kilka osób obu płci obniżając im sztucznie (jakies tam środki chemiczne czy coś) siłę popędu płciowego i wynik był zaskakujacy, ogólne uspokojenie ciała i umysłu, zwiększenie ilorazu inteligencji i stopnia kreatywności hehehe

krótko mówiąc nie wiem co mysleć o tej kobiecie sunącej po torach hihihihi

 

ps: powinien być raczej tytuł: "prosta nastolatka dicho bacho"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baju: może nie powinienem tego mówic, tym bardziej że sam mam niejedno na sumieniu ;) ale moim zdaniem na huMor tego typu to jest miejsce w speed painting albo daily speed sesion, a nie w finished 2d...

No, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

impresja (przelotne) wrażenie, odczucie; krótki, nastrojowy utwór lit., muz., to nie jest puste slowo

huMor tego typu to jest miejsce w speed painting albo daily speed sesion

 

obrazasz te watki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AniaC: hmm, śrubki chyba tam jednak są :P, moze poprostu odsuń swoje kobiece rządze na bok a wtedy twoje horyzonty sie poszerzą :P

niestety moje rzadze sa na tyle niepohamowane ze nie udalo mi sie ich odsunac. dlatego praca dalej do mnie nie przemawia.

a srubki owszem sa, ale obok szyn, a powinny nachodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh,co zorbić .... buhhuhahahhaha

Ale wy jesteście przewidywalni. :)

 

Ale pokoleji

 

Ziomuś: Fajny ziom z ciebie ale nie masz racji. Otórz napewno chodziło mi o imresjonizm. Surrealizm to pojęcie względne bo czym jest w takim wypadku realizm? Ale to już zostawmy filozofom.

Ta kompozycja pojawiłą sie w moim umysle podczas podróży autobusem na uczelnie. Zobaczyłem w wtedy kobiete czekającą na przystanku ale tylko w przelocie. Wyobraziłęm sobie potem ze ta biegnie po torach z pantografem. Dla mnei to było tą chwilą wartą uchwycenia. Nieważne ze nikt inny tego nie widział. W tym momecie stałem sie egocentrykiem i wyjątkowo mało mnie obchodziło jak inni postrzegają. Pozatym niezaleznie od tego jacy bylibyście obiektywni to i tak to sie zawsze bedzie ograniczało do was samych więc obiektywizm zawsze mieśći sie w ramach subiektywności. A to co ja sobie wyobrazam obdywa sie na tych samych zasadach co to, co widzie - ogranicza sie tylko do mnie, do mojego wnętrza, wyzwala uczucia. Staje sie subiektywne. Dlatego dla mnie to własnie było tym chwilowym wrażeniem które warto było uchwycić o którym pisze w przytoczonej przez ciebie definicji.

 

Asfalton: :)

 

Baju: No prosze, pierwsza osoba która doszła to tego że praca jak i interpretacja ma charakter sarkastyczny. Całoś powstała w celu pośmiania sie z opini coniektórych "ekspertów od wszystkiego".

 

LHT: hehe... :)

 

PPK: Eh, słowa to tylko dzwięki. One są puste. TO tylko nieudolny przekaz naszych uczuć ale one nie niosą tych uczuc one mają na celu ich wyzwolenie. To taka kuglarska sztuczka. Ale jak ktoś nie zna znaczenia słowa to nie wywoła ono w nim żadnych uczuć. Pomijając sam fakt ze generalnie TO jest nie fair. Wielu twórców stworzyło nie powtarzalne dzieła a ludzie tacy jak Wy zebrali je w kupe i określili jednym mianem "imresjonizm": bardzo wygodne, bardzo ogólne i puste jak lej po bombie.

 

Ania C: Masz racje :). Ale to nie wszystko. Pozwól ze ci pomoge znależć inne błedy:

-zwalona perspeltywa - punkt zbiegu jest w śrdoku pantografu a belki sie nie ukłądają zgodnie z nią

-szyny są za szerokie zeby kobieta mogła je w ten sposób złapać.

-pantograf wcale tak nie wygląda

-prawa noga wychodzi za nisko (jakby z lewej)

-prawy półdupek jest za wysoko

-takie obcasy nie pozwolą kobiecie normalnie chodzić (są rózne)

-koszulki nie założysz mając taki pantograf na plecach

popraw mnie jak o czymś zapomiałem.

 

Salvator: buhuahahaha....hmm Wiesz jesli idzie o poziom błyskotliwości to wypadasz najgorzej na tym wątku :).

Ale nie przejmuj sie.

Jesli idzie o temat - hmm.. no cóż. Nie jest zgodny z regulaminem ale to dla mnie nie ma znaczenia - mozecie go wywalić mnie to nie rusza. Dostałem to co chciałem i jestem ... zawiedziony.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"imresjonizm" czy impresjonizm juz nie wiem....poza tym nie czytalem wszystkiego ale czy to nie Waszmość zapoczątkowal to wrzucanie?

ps. a tak wogole to klamczuszek z Ciebie:piszesz ze jestes zawiedziony w co nie wierze jako ze wywolales burze w swoim watku co powinno Cie po czesci zadowolic a po drugie dowartosciowales sie swoimi dywagacjami i filozofowaniem-slowem udowodniles ze jestes ponad nawet najbardziej "blyskotliwym" forumowiczem-jakze ograniczonym zreszta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impresjonistyczna wizja... hmm.... no comments

a co do samej pracki. No nawet zabawne, tylko szkoda, ze sie kupy nie trzyma. Gdyby nie twoj opis, mowiacy co jest co to nikt by nie wpadl co CHCIALES wyrazic...

 

a tak mniej serio :) to niezle skojarzenia masz w tramwaju i dobrze, ze je zapisujesz na kartkach i dzielisz sie nimi tutaj... to sie chwali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Insect... :D lol... nie powinieneś tak późno w nocy pisac postów bo niestety piszesz bzdury :)

Co do impresjonizmu mylisz sie... źle używasz tego słowa, a wierz mi, znam się na historii sztuki... Otóż impresjonizm był dalszym rozwinięciem realizmu - impresjoniści nie malowali niczego co by było fantastyką, starali się możliwie wiernie odtworzyc naturę. Co innego surrealiści :) dla nich ważna była wyobraźnia, sen itp.

 

umówmy się że to impresjonizm w twoim rozumieniu tego słowa i skończmy tą jałową dyskusję heh :)

 

PPK - nie miałem nic złego na mysli, darzę wielkim szacunkiem wątki speed.

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Insect, biedactwo, nawet nie chce mi się zdenerwować ...

jeśli mierzysz błyskotliwość ilością słów w poście, to rzeczywiście nie masz sobie równych.

tak btw. mówi się W TYM WĄTKU a nie NA TYM WĄTKU, ale nie przejmuj się, nie wiem czy jest to jeszcze w programie gimnazjum ... w każdym razie na pewno jest wychowanie plastyczne, a sądząc po tym co piszesz, chyba bywasz na tej lekcji notorycznie niewyspany ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomuś: zapewne masz racje, no cóż. Ja lubie sie kłócić. Wiem (no może nie w takim stopniu jak ty) kim byli surrealiści i kim byli impresjoniści. I zgadzam sie z tobą ale widzisz ja mam pewien plan co tego całego cyrku ;)

 

Salvator

zabijasz mnie a twoje notowania błyskotliwości nadal spadają. Hmm, nigdy nie chodziłem do gimnazjum - moze i szkoda. Wiedział bym jak rozmawiać z tobą. Gdybyś czytał ze zrozumieniem (takie cwiczenia są już w podstawówce) to byś zauważył ze jechałem na UCZELNIE. Jak chcesz to ja ci powiem jaka jest róznica pomiedzy uczelnią a gimnazjum - tu z boku masz mój numer GG. Aha i mam prośbe nie pisz już nic NA TYM WĄTKU jak to mówią "nie rób syfu". Weź zajmij sie czymś pożytecznym, zasadz drzewo czy coś...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś usłyszałem że dzieło sztuki bez tytułu jest bezwartości, niestety znowu nie pamiętam kto to powiedział (taką pamięć mam wybiórczą) ;-)

Skorzystam z okazji i zamanifestuje także swoje zdanie na temat postów jadących po kompozycji dzieła np: "w Twojej pracy za bardzo przykówa uwagę lewa strona" bądź "jak na nią patrzę to mnie drażnią kolory", może ktoś by mi wytłumaczył dlaczego należy trzymać się tych zasad, bo zaczynam się niebezpiecznie buntować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu twój post rozbawił mnie do łez

pozwól ze go przytocze w całości:

 

zajrzyj tam.

chociaz nie wiem czy tak daleko posunieta glupote da sie leczyc.

 

Zawsze wierzyłam w głupców.

Moi przyjaciele nazywają to wiarą w samą siebie.

EAP

 

hmm, dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm....zamysl pracy mi sie bardzo podoba...oddaje prawde ...;) a co do technicznego wykonania to jush gorzej...ale oddaje imo zamysl tytulu...i chyba o to autorowi chodzilo...wiec nie wiem po co te czepianie sie... Aniu psycholog to nie jest rozwiazanie problemu...choc pomysl ciekawy ;P

 

Salvator...przyganial kociol garnkowi...

 

cheers ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności