Skocz do zawartości

Ram


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

witam ...

 

przyszedl czas na modernizacje kompa ...

 

w chwili obecnej mam 2x kingstone 256 400Mhz

 

i teraz pytanie ... mam do dyspozycji troche gotowki i chce sobie conieco zmodernizowac

 

czy warto kupic Goodramy 2x 512 400mhz przystosowane do pracy w dual ddr za 535 zl ? i czy duza roznica jest pomiedzy dwoma koścmi przystosowanymi do duala a koscmi kupionymi oddzielnie ?

 

czy moze kupic 2x kingstone 512 400mhz za 239 zl za sztukę , tyle ze nic nie pisze czy sa przystosowane do pracy w dualu ...

 

stare kosci chce sprzedac i kupic kolejną 512 co razem mi zaowocuje w 1,5 gb

bo rendering przy rozdzialce do druku mnie juz dobija ... a teraz taki czas ze to wymagane przy pracy ...

 

do dyspozycji na ram mam wyliczone 550 zl ... weic jesli znajdzie sie zbawiciel ktory mnie wyswobodzi z niewiedzy to byl bym bardzo wdźwięczny ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

najwidoczniej nie jest to takie oczywiste michalku jesli ktos podnosi cene zamiast ja obnizac sprzedajac produkt w komplecie :P

 

marcin. sprawdz najpierw czy w ogole pojda ci razem pamieci roznych producentow, roznych pojemnosci i z roznymi czasami dostepu. po moich przygodach z plytami assusa pamietam ze na roznych forach ludzie opisywali takie sytuacje. btw. kazdy producent mobo podaje na swoim sajcie kompatybilne z dana plyta kosci pamieci.

 

a roznica wyczuwalna jest nie w predkosciach pamieci tylko w pojemosciach. 2 gb daje ostrego kopa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter siusiaku dostalem ile dostalem :P powiedzialem ze na ram sobie odliczylem 550 ;]

 

heh .. wracajac do sprawy ;]

 

czyli chyba sobie kupie Stony bo bulic za goodramy tyle kasy jeszcze w pewną ściemę gdzie jeden z najlepszych (jak dotąd) sprzedawcow komp. w miescie i moj dobry znajomy mi mowi ze te w dualu lepiej chodzą bo są "sprawdzone"

 

na tym forum przydal by sie jeszcze dzial "gotuj z kuroniem" i by byl niezbednik do zycia kazdego czlowieka ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj tam gdzie daja najdluzsza gwarancje. czyli najlepiej w duzym sklepie netowym jak komputronik.pl. nowe ramy padaja i nie ma roznicy jaki producent. komputronik daje na kingstony 5 lat a w sklepie dostaniesz najwyzej 3 lata gwarancji... a w cywilizowanych krajach kingston ma lifetime :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, powiedz mi jeszcze jaki masz procesor bo ładowanie w Dual może być bezsensowne na AMD (a coś mi się wydaje, że masz Athlona 2500+ @ 3200+), zamiast tego lepiej kupić 1Gb w jednej kości i zawsze będziesz miał drugi wolny slot na kolejny 1Gb w przyszłości :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dual kity teoretycznie skladaja sie z identycznych kostek. mowie teoretycznie bo dosc czesto sie zdarza, ze jednak tak zupelnie identyczne to one nie sa. a wtedy moze byc zonk. kupujac osobno kosci firmowo identyczne nie powinno byc problemow z dualem. rzadko sie zdarza, zeby takie kostki ze soba nie wspolpracowaly... wiec tak czy siak 100% pewnosci nie ma, ze wszystko ladniusio pojdzie.

 

inna sprawa, ze dual ram to taki marketingowy bulszit, szczegolnie pod socketA. wzrost wydajnosci to jakies 3%, wporywach 5, co sie nie bardzo oplaca, bo z reguly trza dawac gorsze ustawienia owych kostek. zamiast duala w twoim wypadku kupilbym pamiatki pod singla, ale ze swietnymi mozliwosciami, tak zebys mogl dac duzo ostrzejsze timingi, troche podkrecic itp itd, co zaowocuje lepszymi osiagami niz dual. z kolei przy intelu to faktycznie jest nawet zauwazalna roznica. no ale to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam od siebie ze teoretycznie dwie kosci jednakowe o jednakowych fabrycznych timingach powinny dzialac, u mnie w pracy dzialaja jakies dwie rozne kosci w dualu i jest ok.

 

co do samego duala to w przypadku intela naprawde widac roznice jednak co do platformy n-roce to faktycznie bulshit

 

zestawy pamieci dual chanell - polega to na tym ze (niby) 100% gwarancja poprawnego dzialania sa identyczne kosci z tego samego tygodnia produkcji ( ponoc chodzi o wycinanie ich z tego samego "wafla" hehe ) jednak odnosze wrazenie obserwujac, ze jezeli jest to dobra firma (good ram jest tylko z nazwy dobra w moim mniemaniu :) ) to tak jest im taniej tym chyba wieksza loteria szczegolnie jezeli na ramy nalozone masz radiatory.. ale sam nie spotkalem sie z "trefnymi" dualami...

 

co do twojego rozwiazania... jezeli masz n-force to masz tylko 3 banki..(chyba ze masz plyte gigabyta hyhy) jezeli obsadzisz je 3x 512 to nie bedziesz mial duala.. tu moge sie mylic ale teoretycznie chodzi o to zeby oba kontrolery pamieci widzialy jednakowa pojemnosc kosci takze zeby uzyskac dual nalezy obsadzic 2x512 + 1gb z drugiej jednak strony w n-forcie dual naprawde prawie nic nie daje wiec 3x512 bedzie ok... ale wtedy nie masz sie co martwic zestawami pamieci dual.. z tym ze uzywajac kilku kosci nawet nie w dualu powinny miec takie same timingi fabryczne ( chodzi o np. te oznaczenia cl2 2-2-5 ...przy okazji bardzo malo kosci potrafi przy ddr400 takie timingi osiagnac... przewaznie te goodram albo kingstony maja cl2,5 3-3-6...)

 

wiem to dosyc zagmatwane.. najlepiej jak sie dogadasz z panem w sklepie kupisz wymarzone kostki wezmiesz do domu i przetestujeszje na przyklad programem memtest (wybierz full test..) jak przeleci 2x bez bledow to jest ok... jak nie to znaczy ze musisz cos wymienic... i tu sie zacznie loteria...

 

co do samych kosci... uwazam ze najlepsze sa w tej chwili kosci oparte na samsungach TTCD (chyba tak sie to pisze..) GEIL ULTRA-X sa na takich...ale znacznie przekraczaja twoj budzet...

 

co do wyboru pomiedzy good ram i kingstone... hyhy jak dla mnie sa to te same shity :) tak tak shity hyhy kingstone ostatnio podupadl mocno w mojej opinii...ale bralbym mimo wszystko kingi... co do zywotnosci.. jezeli na poczatku nie beda sprawialy problemow to beda dzialac juz dlugo...

 

na intelu w dualu same timingi daja niewiele ale jak sie do tego dorzuci wieksze fsb to kopa widac niesamowitego....

 

 

greets

 

ps mam nadzieje ze rozjasnilem a nie sciemnilem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności